Jak sprawdzic kim jest nieznajomy ?

Marqes

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2011
Posty
3
Witam , na poczatek dodam , ze jestem zielony :]
A wiec ,sprawa ma sie tak. Ktos do mnie pisze na gg i grozi , ze dostane wpi...Watpie ,by to byla prawda ,bo czesto slysze o tego typu grozbach na FB,nk i gg. Dlatego pytam sie Was , jak moge sprawdzic kto do mnie pisze ?

Pozdrawiam
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Nie możesz, chyba że sie poprujesz na psiarni.
Nawet jak jakoś uda ci sie zdobyc jego IP to i tak go nie zlokalizujesz.
 

hatece212

Użytkownik
Dołączył
Listopad 20, 2011
Posty
2
Marqes, jeśli ktoś Ci grozi to zgłoś sprawę na policje.
michal31337, zawsze jest szansa, że uda się kogoś zlokalizować po adresie IP.

Gdy dowiemy się jaki adres IP ma poszukiwana osoba, możemy zgłosić się do operatora sieci o udzielenie danych osobowych.
 

Marqes

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2011
Posty
3
A nie mozna napisac do napisac do supportu/Administracji GG,aby udzielili jakies informacje ? Podajac nr ,z ktorego do mnie pisano , mogliby chyba sprawdzic z jakiego IP sie logowal ostatnio itp. Nawet jesli ,to chyba jest cos takiego jak ochrona danych osobowych: /
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
michal31337, zawsze jest szansa, że uda się kogoś zlokalizować po adresie IP.

Po samym adresie IP? Osoba prywatna? Faktycznie, jest szansa :] Aż 0% :]

A nie mozna napisac do napisac do supportu/Administracji GG,aby udzielili jakies informacje ? Podajac nr ,z ktorego do mnie pisano , mogliby chyba sprawdzic z jakiego IP sie logowal ostatnio itp. Nawet jesli ,to chyba jest cos takiego jak ochrona danych osobowych: /

Si - ochrona danych osobowych. Wydaje mi sie ze tylko psiaki mogą coś w tej sprawie zrobić.
 
Ostatnia edycja:

Marqes

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2011
Posty
3
Ehh...Tak ,wiec nie dowiem sie kto to .Dziekuje wszystkim ,którzy odpowiedzieli w temacie :)
Pozdrawiam
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Toż to najprostsza sprawa pod słońcem. Biorę sobie, zakładam nowe konto na GG. Robię profil fajnej dziewuchy, przypadkiem zgłaszam się z zapytaniem jakimś aby nawiązać rozmowę. Wcześniej nagrywam filmik z prywatnych kamerek erotycznych jakiejś super dziewczyny co się rozbiera. Po jakimś czasie proponuję gościowi, żeby rozmawiać za pomocą kamerki internetowej ale pytam się przy okazji czy umie skonfigurować dźwięk bo nie ma u mnie możliwości nadawania dźwięku (głosu damskiego nie podrobisz). Puszczasz filmik, umawiasz się po jakiejś rozmowie na kawę aby czekał tam i tam lub za pomocą cwanych pytań wypytujesz gościa co potrzebujesz. Czysta socjotechnika wystarczy na 95 procent mężczyzn. A jak dobrze pójdzie to namówisz by się rozebrał i zabawił przed kamerką, i nagrywasz :D Trochę pomyśleć wystarczy i kusić najprostszymi odruchami i ukrytymi pragnieniami.
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Nawiazujac do socjotechniki polecam ksiazke "łamałem ludzi, nie hasła" Kevina Mitnick'a :)
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
w takim razie zabieram się za lekturę :)
 

materkamil2

Zbanowany
Dołączył
Grudzień 31, 2011
Posty
9
Witam , na poczatek dodam , ze jestem zielony :]
A wiec ,sprawa ma sie tak. Ktos do mnie pisze na gg i grozi , ze dostane wpi...Watpie ,by to byla prawda ,bo czesto slysze o tego typu grozbach na FB,nk i gg. Dlatego pytam sie Was , jak moge sprawdzic kto do mnie pisze ?

Pozdrawiam

Jej, po co sprawdzać? Po prostu blokuj i tyle. Potem się znudzi. W 99% piszą to małolaty, próbujące zacząć z kimś.
 

bi-tek

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2008
Posty
26
Ogólnie książki tego pana są dobre. Polecam jeszcze książkę z wydawnictwa ZNAK Haker histroria prawdziwa szefa cybermafii o Cardingu.

ale wracając do sprawy. Policja to zbagatelizuje albo zgłosisz i nie odkryją sprawcy bo im się nie chce chociaż to jest 5 min dla nich.

Ja bym bym mu coś wysłał jakiś "programik" Jak wysłać ? po prostu jak znów coś Ci napisze wyślij mu link na 99% otworzy bo czemu niby nie ? Proponował bym zrobić kopie plików GG a w szczególnośći Config ponieważ tam jest zapisane numery gg i możesz dorwać jego prawdziwe gg i masz gościa.

PS. Nie wiem gdzie ty żyjesz ale grożenie przez internet nie jest codziennośą a przynajmniej tutaj gdzie ja mieszkam ;]
 
Do góry Bottom