Jak sprawdzic kto to jest mając jego IP?

charger86

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2005
Posty
5
Witam.
mam nastepujący problem:
Od dłuższego czasu ktoś mnie atakuje za pomocą DCOM EXPLOIT. Na szczęście moj avast to wykrywa i blokuje atak. Atak jest z przez port tcp 135. Avast podaje mi numer IP osoby atakującej. I teraz moje pytanie, czy moge sprawdzic kto to jest mając numer ip tej osoby?
Chodzi mi o wiecej informacji niz te ktore moge dostac np. za pomoca PowerGG-->INWIGILATOR. Mam internet w sieci e-wro. I dzieki powergg wiem ze koles jest z mojego osiedla, czy moge sie dowiedziec np dokładny aders albo inne tego typu dane? Ewnetualnie jak mógłbym sie na nim odgryźć
smile.gif
??
 

charger86

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2005
Posty
5
no tu juz sprawdzałem:) w zasadzie pokazuje to samo co powergg, czyli tylko ze z ewro i osiedle. To moze ja podam to IP zeby ktoś madry mógł mi powiedziec cos wiecej jego temat:
82.143.150.219
 

V0lrath

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 9, 2006
Posty
25
Jak ma włączonego kompa (czyli jest dostępny) i jeśli jest to stałe IP przydzielone do komputera, to polecam przeskanować czymś w rodzaju LANguard Network Scannera - czymś co przyjrzy się (być może, jeśli to możliwe) odpowiedziom z różnych portów, a szczególnie odpowiedziom netbiosa. Tam mogą pojawić się takie informacje jak na przykład nazwa użytkownika, a to nierzadko są to imiona (a czasem nawet i nazwiska) właściciela.
W zasadzie 1/3 do 1/2 kompów w mojej lokalnej radiówce ma dostępny netbios (zależy w jakich godzinach się sprawdza, łącznej statystyki nigdy nie robiłem), większość z nich ma dostępne do obejrzenia nazwy aktualnie zalogowanych użytkowników, a około połowa z nich to imiona, nazwiska lub skróty od nazw firm. Kiedyś nawet sporo osób miało udostępnione różne foldery, teraz zdarza się to rzdko.

Więc masz szanse się czegoś w ten sposób dowiedzieć.

P.S. Ogólnie może nie być bezpiecznie (przynajmniej w teorii, bo nie wszystkie opcje jakie ma ten skaner są dozwolone, część z nich, jak łamanie haseł, może podpaść pod łamanie prawa, czasem się zdarza że zwykłe skanowanie portów jest uznawane za próbę włamania lub przygotowania do takiej próby) skanować LANguardem kogo popadnie i jak popadnie.
 

charger86

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2005
Posty
5
tak, to jest stałe IP przydzielone do komputera. Co do zgłaszania do admina to juz z 2 miesiace temu goscia zgłosiłem i do tej pory miałem spokój. Widocznie gosc jest uparty, bo znowu zaczał sie bawic w "hakera" Zobacze ten LANguard Network Scannera co mi pokaze

[ Dodano: 20-06-2006, 23:17 ]
niestety jak skanuje ten Ip lan guardem to mi pokazuje tylko otwarte porty, numer mac karty sieciowej, i jakies vulnerabilities (nie mam pojecia co to jest). A wlasnie klikne 2 razy w jakis port np .NETBIOS-ssn to pokazuje mi sie okno TELNET 82.143.150.219 i nic sie nie dzieje - co to jest?
 

Hunter8484

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2006
Posty
42
to ja mam pytanie (tak żeby new tematu nie zakładać)
czy da się przeskanować porty komputera który ma zmienne ip ??
Przykładowo komputer z neo,które zmienia ip przy podłączeniu do neta ?? A potem nie ??
 
Do góry Bottom