Jak szukać w Google?

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Znudzony ciągłymi prośbami użytkowników o seriale, cracki, konfiguracje itp. postanowiłem napisać poradnik jak korzystać z jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych
smile.gif
Zaczynamy! Co nam będzie potrzebne?

- komputer z dostępem do internetu xD

Wchodzimy na stronę www.google.pl.

Dla osób korzystających z:

- internet explorera wpisujemy adres w tym miejscu:

0faf7290b41f49d2.jpg


- mozilli firefox adres wpisujemy w tym miejscu:

a3c48f877a097b2c.jpg


- opery adres wpisujemy w tym miejscu:

296dfe5a632232d1.jpg


Już wszedłeś? Gratuluje! Teraz możesz skorzystać z google
smile.gif
Ukazało się coś takiego:

a67209cdbf2d7b61.jpg


Do czego to służy? To jest ,,strona powitalna'' google. To tutaj będziemy przeprowadzali wyszukiwanie
<


2c26ab985d64cfc8.jpg


W tym oto polu (zaznaczonym czerwonym kwadratem) należy wpisać poszukiwaną frazę, np.: niech to będzie słowo 'haker'. Ale do czego służą przyciski?

- pierwszy - 'Szukaj w Google' pokazuje wyniki dla szukanej frazy
- drugi - 'Szczęśliwy traf' automatycznie przenosi nas na pierwszą z kolei wyszukaną stronę

Przetestujmy oba rozwiązania. Po wciśnięciu pierwszego otrzymamy wynik:

0ea846e4c2853286.jpg


Zaś drugi przycisk automatycznie przeniesie nas na stronę 'Wikipedii'.

Gotowe! Teraz już wiesz jak korzystać z Google i nie będzie zawracał czterech liter innym użytkownikom forum xD

// jeśli dobre, proszę przenieść
smile.gif
 
K

Khalt

Gość
Dobry, moim zdaniem powinno być przyklejone :D. Jedyna wada - zbyt skomplikowany język xP.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
osobiscie to uwazam ze troche za mało bo to to nie jest zbyt skomplikowane jakbyś dodał np. uzywanie inurl: itp. mimo to pełno tego w sieci i kazdy kto znalazl to forum i sie zarejestrowal powinien juz umiec takie podstawy jak wejsc na adres google.com
 
K

Khalt

Gość
Kod:
powinien juz umiec takie podstawy jak wejsc na adres google.com

No właśnie... powinien xD. Ten poradnik powstał dla ludzi, którzy zamiast wpisać w Google.com to, czego szukają, wolą zapytać na forum i dostać opier**l za pytanie...
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Taa, tacy wy jesteście?! Ja tu się męczę i pisze, a oni mi do off-topów przenoszą xD
 

Wojtek

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2007
Posty
546
Taa, tacy wy jesteście?! Ja tu się męczę i pisze, a oni mi do off-topów przenoszą xD[/b]
Wcześniej było w win. expert... a szukanie w google z windowsem IMO ma niewiele wspólnego.
Jak szukać w Google?[/b]
Nie tu leży problem, jak szukać to zapewne wiedzą, - ale nie wszystkim sie chce.

Pozdro
smile.gif
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Hehe, Wojtek dla śmiechu umieściłem w Windows Expert
<
Ale naprawdę ja już mam dość ciągłego pytania się ,,dzieci-śmieci'' xD o różne pierdoły które można znaleźć w google za 10 sekund
<
. Te ostatnie tematy w Newbie Hacking to po prostu dół... ,,Pomóżcie, dajcie cd-keya'', ,,Jak obsługiwać program...'', ,,Jak zainstalować apache na ubuntu...''...

#edit: Usuńcie dolny post, wcisnęło się przez przypadek
<
 

Wojtek

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2007
Posty
546
Do smiechu mowisz, hmm mi nie bylo do smiechu podczas przesowania tego tematu, jedyna smiesznosc w tej sytuacji jest taka, ze swoim artem zwracasz uwage innym, ale uwagami innych (regulamin) juz sie nie przejmujesz.

Pozdro
smile.gif


Ps: odnosnie tematow o, ktorych wspomniales, - masz racje
<
, ale zamiast sie irytowac, zglos topik, i tyle
smile.gif
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Hehe, Wojtek, muszę przyznać - masz rację
smile.gif
Zgłoś topik? Jak to zrobić xD i co to jest
<
?

A co do samego poradnika, to nie jest żadny tutorial jak ,,korzystać'' z google. Napisałem go ze względu na te wszystkie prośby więc jeżeli ktoś zawraca wam d**ę odeślijcie go do tego poradnika
<
 
Do góry Bottom