jak ukryc kompa

3nitY

Użytkownik
Dołączył
Październik 10, 2003
Posty
9
Mam 2 pytania po pierwsze chcialbym wiedziec jak ukryc kompa w otoczeniu sieciowym w sieci lan zeby byl niewidoczny dla innych uzytkowników tej sieci. Jest od tego jakis stuff czy trzeba w XP gdzies to wyłączyć??. Uzywam FW kerio i szukalem jakiejs opcji ale chyba nie ma ;/

po drugie chcialbym wiedziec czy jesli skanuje porty komus w sieci lan to czy inny uzytkownik tej sieci bedzie to widzial np. admin :oops:
:roll:
 

Solari

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2003
Posty
97
1. http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.ph...light=ukrywanie

2.. Jeżeli osoba którą skanujesz ma firewalla to na bank jej wyskoczy, że ją skanujesz...
nmap ma taką funkcję jak "stelach scan" czy coś w tym stylu... chodzi o to zeby przed albo podczas skanowania nie pigował hosta..
ale jak skanowałem tą metodą to mi nic nie wyszło
<


osoba, którą skonowałem miała Alarm Zona..

Pozdr.
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
kerio->administracja->wlasciwosci zaawansowane->siec microsoft (wiecej nie powiem)
w ang byloby mniej wiecej tak
kerio->administration->advanced->microsoft network
 

SlashBeast

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2003
Posty
37
Aby zniknąć z otoczenia wystarczy wyłączyć możliwość udostępniania plików w lanie i twój komp zniknie PROSTE PRAWDA
 

kul3k

Użytkownik
Dołączył
Maj 18, 2003
Posty
112
Moje miejsca sieciowe>Właściwości>Połączenie lokalne>Właściwości>Zaawansowane>Chroń mój komputer i moją sieć, … i po takim zabiegu jesteś niewidoczny twój komp nie odpowiada nawet na ping-i
A co się tyczy nmap-a to –P0


P.S. Pozdrawiam pana Solari-sa
 
Do góry Bottom