Jak wyłączyc F1 przy rozruchu komputera???

marc909

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2006
Posty
31
jka wyłaczyc F1 przy rozruchu kopmpuera zebym nie musiał naciskac F1 jka sie włacza nie wiem co to jest
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
wyrzuc klawiature za okno
<

a tak na serio to wez kartke papieru, dlugopis, spisz co tam wyskakuje przy uruchamianiu kompa i przepisz tutaj na forum...
 

whitehawk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 6, 2005
Posty
67
nie dokonca wiem o co ci chodzi ale sprobuj w Riosie wylaczys stac je dyskietek powinno pomoc ; jesli nie pomoze zastosuj sie do wskazowki przedmowcy
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
whitehawk... powodow moze byc wiele... ja np przy montowaniu kieszeni na dysk i zmianie tasm, wcisnalem jedna tak, ze wiatrak od procka sie nie krecil. wyskoczyl error, nawet nie czytalem tylko polecialem dalej i tu nagle bez ostrzezenia komp zgasl.
taki troche ekstremalny przyklad, no ale...
<
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Ja na serwierze miałem tak, ze ciągle coś chciał odemnie przy włączeniu i trzeba było własnie F1 wciskać. Zaczeło to być uciążliwe bo przy reboocie kompa gdy mnie nie ma w domu, sie nie chciał właczyć bo czekał na klikniecie F1. Wkurzyłem się i okazało się że w Biosie własnie była opcja odpowiedzialna za te komunikaty. Wystarczyło ją wyłączyć i problem znikł
 

marc909

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2006
Posty
31
jak właczma kompa to musze nacisnac F1 i tak jest zawsze (F1 to continue)
a po srodku wyskakuje taki komunikat CPU is unworkable or has been changed please recheck- CPU SOFT MENU
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Zrestartuj bios, potem krok po kroku samemu modyfikuj ustawienia. Po kazdym reset aby znaleść winowajce tego błędu
Lub wyłącz powiadamianie o błędach w biosie tak jak ja to zrobiłem.
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Originally posted by marc909
a jak te powiadomienie wyłaczyc
???
Jeśli nie wiesz, to wejdź do biosu spisz wszystkie opcje których znaczenia nie znasz. Jak zlokalizujemy tą odpowiednia, to Ci powiemy.
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
To już proponowałem.
 
Do góry Bottom