Jak z XP przejść na 7 x64?

5.56

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2010
Posty
102
Ostatnio znów zachciało mi się pobawić RE(bueh, te LO, na kółkach tak ... tymi algorytmami że aż straszne, wolę jednak wrócić do czegoś co mnie rajcuje), i tak się zastanawiam - czym mogę ugryźć 7 na x64? na xp sprawa banalnie prosta, OllyDbg, parę fajnych pluginów z tuts4you, ewentualnie jakiś ciekawy config i wsio, a na 7? Kiedyś wbiłem na irca temu poświęconego, to wspominali że są potrzebne jakieś pacze i OD będzie działał...pytanie, jakie?
Second question - aplikacji systemowych, jak np.pasjansa czy notatnika nie ugryzę bez ogarnięcia a)jak w jakimś bcbedit przestawić coś, dzięki czemu będę mógł modyfikować pliki wykonywalne / b)ogarnięcia debuggera dla x64?

//ostrzeżenie za raptem jedno przekleństwo, które nie było wycelowane w nikogo? ech, to ja się nie dziwię dlaczego tutaj taki kiepski ruch ^^

edit:
Chwila, moment - raptem jedno przekleństwo, które było z tzw.pierwszej grupy pod "Wulgaryzmy" w wikipedii(czyt. "grupa słów używanych, aby rozładować napięcie występujące z powodu uniesienia emocjonalnego lub negatywnych bodźców docierających do jednostki."), które naprawdę użyłem jedynie do podkreślenia emocji, a nie do obrażenia kogokolwiek już nagle zostało uznane za wielkie faux pas względem całej społeczności która próbuje żyć w hermetycznie językowym woreczku? Przekleństwa to integralna część języka, bo to LUDZIE tworzą język, a nie moderator który jest niesamowicie wyczulony na każde przekleństwo(przeszukałem forum pod kątem najpopularniejszych i tak, jestem pod wrażeniem, 0)...Zrozumiałbym jeszcze was, gdybym rzucał przekleństwami na lewo i prawo, zwyzywał i moderatorów, i Achatesa, i najlepiej prezydenta, żebyście mogli mnie podesłać pod prokuraturę, ale jedno przekleństwo? Litości!
Ma być bez argumentum ad personam, ale nie mogę się powstrzymać - najwyraźniej moja kultura osobista nie dorasta Waszej Kulturze Osobistej do pięt, co wszyscy już sobie pozakładaliście wątki w którym do sprawy "hackingu" podchodzicie nadzwyczaj poważnie i oferujecie płatne usługi. Z ciekawości - na codzień również chodzicie w garniturach? :)
I tak, zerkam sobie w regulamin i wiem że powyższy akapicik podpada pod kilka punktów regulaminu(a sczególnie pod furteczkę pt."mody robią co chcą, bo i tak nie muszą tłumaczyć się userom"), ale róbcie sobie co chcecie, naprawdę. Mi osobiście jest najzwyczajniej przykro, że po tym, jak swojego czasu tutaj starałem się udzielać naprawdę rzetelnych odpowiedzi i służyć radą, teraz starając zadać się jak najbardziej rzetelne pytanie dostaję ostrzeżenie za jedno przekleństwo i aluzję "przeklinasz? drzwi są tam". No ale cóż, world's changing, i jeszcze raz biję się w pierś z przeprosinami że ma kultura osobista nie dorasta do Waszej, mości panowie i panie!
 
Ostatnia edycja:

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
//ostrzeżenie za raptem jedno przekleństwo, które nie było wycelowane w nikogo? ech, to ja się nie dziwię dlaczego tutaj taki kiepski ruch ^^
Netykieta zakłada ogólnie poprawne zachowanie kultury osobistej. Osoba, która nie trzyma się zasad netykiety nie powinna oczekiwać pomocy od innych internautów.

Jeśli chodzi o debugowanie na x64 to kiedyś na msdn wpadło mi info jakieś i troszku tam było streszczone na ten temat.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom