Jak zacząć?

Kejlog

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 19, 2005
Posty
37
Jak się zabrać do dephi 7? Od czego zacząć najpierw (przyjmując, że nie wiem nawet co oznacza na końcu end.)? Czy istnieje jakiś ebook, który wyjaśnia delphi 7 nawet nie od podstaw, ale od "fundamentów" (podstawka na podstawę).
 

Dobi

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 6, 2006
Posty
1
Zaczynac to chyba mozna od czego sie chce ja zaczynalem od cpp i dobrze bylo tylko najlepiej isc do ksiegarni i kupic sobie dobra ksiazke
smile.gif
kursy z nata nie sa zbyt dobre
smile.gif
 

Kejlog

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 19, 2005
Posty
37
Zacząłem czytać kurs do delphi z 4programmers i zaczynam trochę powoli rozumieć ;] .
Czym się różni delphi od Pascala?
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
W delphi uzywasz object pascala, czyli w zasadzie pascala :whoeva:
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
To jest tak ze skladnia i polecenia pascala jest taka sama, tylko dochodzi obiektowosc (komponenty i te pierdoly). Newbie szybciej napisze cokolwiek w delphi bo do tego wcale nie trzeba znac za dobrze pascala (mozna zrobic np. prymitywny odtwarzacz filmow/mp3 uzywajac 4 komponentow i piszac 3 linijki kodu, bez uzycia pascala).
 

Kejlog

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 19, 2005
Posty
37
Aha, to ściągnę tego pascala i zobaczę.
@edit
Spradziłem tego Pascala i doszedłem do wniosku, że delphi 7 bardziej mi się podoba.
PS:co to jest zmienna i stała? ;/ i co to "robi"?
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Originally posted by Kejlog
[...]
Spradziłem tego Pascala i doszedłem do wniosku, że delphi 7 bardziej mi się podoba.[...]
LOL :hahaha: Przeciez juz pisalem ze w delphi (niewazne ktore, moze byc i 7) uzywasz wlasnie PASCALA zeby cokolwiek zaprogramowac.
 

Biegany

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 8, 2006
Posty
29
Moim zdaniem najlepiej zaczac od Excella
smile.gif
. To uczy logicznego myslenia tak naprawde... ;]
 

Kejlog

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 19, 2005
Posty
37
Originally posted by Biegany
Moim zdaniem najlepiej zaczac od Excella
smile.gif
. To uczy logicznego myslenia tak naprawde... ;]
A jak mogę logicznie myśleć kiedy znam tylko komendę "ShowMessage ('lol');"?
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
No wlasnie po to jest pascal, jego polecenia tam sie stosuje (w delphi). Bez znajomosci podstawowych komend/skladni pascala mozesz pomazyc o programowaniu w delphi.
 

sephirot7

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2006
Posty
6
Hmm, moge potwierdzić, że zacząć można od wszystkiego. Kiedy siadałem za Delphi, nie miałem żadnego pojęcia o programowaniu. Było to pięć lat temu
smile.gif
Polecam przeczytanie wszystkiego z tej podstrony : http://4programmers.net/Delphi . Książki kupione w księgarni mają taką wadę, że nie można stosować magicznych kombinacji klawiszy ctrl+C, ctrl+V , a to znacznie przyspiesza naukę. Jestem ZA internetową nauką programowania. Na e-mule są wszystkie znaczące pozycje traktujące o programowaniu w delphi.

pozdrawiam
 
Do góry Bottom