Jak zainstalować XP zamiast VISTY?

wiurek87

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2007
Posty
2
Witam
Mam problem z Vistem a mianowice, mam laptopa i jak go kupilem to byl na nim Vist chce sie go pozbyc i zainstalowac XP-ka wiec wkladam plytke wszystko idzie pieknie ladnie kopiuje skladniki a potem wywala ze nie widzi zadnego dysku?? Jak to zrobic zeby poszło??
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Musisz sciągnąć dodatkowe sterowniki do kontrolera SATA, bo dysk masz pewnie SATA. Szukaj na stronie producenta.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
żadne sterowniki. Poprostu jakaś płyta z windowsem nietaka. Wypal nową. tez to miałem,wykrywał pen driva a dysków nie,włozyłem inna płyte i poszło odrazu.
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
TripleX bzdury wypisuje. Tak jak pisali poprzednicy, musisz doinstalować do płyty sterowniki SATA, na przykład nlitem.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by D0han
TripleX bzdury wypisuje. Tak jak pisali poprzednicy, musisz doinstalować do płyty sterowniki SATA, na przykład nlitem.
Załozymy sie?
Mam tu laptop BenQ,dysk 160 gb sata II,podzielony na 40,a druga partycje około 120,zainstalowany windows vista ultimated,dwie instalki do windowsa xp (obie z sp2) jedną z nich ma juz ze 2 lata,a druga wypalona miesiac temu.Ta stara niewykrywa dysku,a to nowa wykrywa i instaluje sie bez pro blemu.Jak wejdziesz w zakład o jakies banknoty,to gotów jestem zrobić film pokazujący ze zednych sterowników niezainstaluje i bedzie działać.
...i wyjdzie kto bzdury gada.Wchodzisz w to?czy kurczaczek wielkanocny Ci sie włacza? :faja:
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
TripleX,
Widze, że nie dociera.

Większość nowych laptopów sprzedawana która sprzedawana jest z Vistą ma taką specyfikacje, ażeby ot tak użytkownik nie mógł sobie zainstalować XP. Ma to na celu zwiększyć ilość userów Visty. W większości wypadków wystarczy załadować sterowniki SATA dla XP podczas jego instalacji, ale nie zawsze to wystarczy.
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Możesz wyłaczyć w BIOS'ie opcje native SATA
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by Bercik
TripleX,
Widze, że nie dociera.

Większość nowych laptopów sprzedawana która sprzedawana jest z Vistą ma taką specyfikacje, ażeby ot tak użytkownik nie mógł sobie zainstalować XP. Ma to na celu zwiększyć ilość userów Visty. W większości wypadków wystarczy załadować sterowniki SATA dla XP podczas jego instalacji, ale nie zawsze to wystarczy.
Skoro wiesz lepiej ,bo akurat w tygodniku "pani domu" tak napisali,to ja sie spierać z toba niebede,bo po co? Sterowniki łóaduja sie automatycznie w kazdym przypadku,ale skoro u ciebie jest i inaczej to sobie doinstaluj sterowniki.
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Tak, wszystko sie ładuje automatycznie. Nawet płyty do napędu nie musisz wkładać bo sama sie włoży.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by Bercik+--><div class='quotetop'>CYTAT(Bercik)</div>
Tak, wszystko sie ładuje automatycznie. Nawet płyty do napędu nie musisz wkładać bo sama sie włoży.[/b]
A na koniec pojawia sie napis że Xp jest jak media markt,czyli zdecydowanie nie dla ciebie:)
<!--QuoteBegin-proxima

Chyba Cie zaćmiło zupełnie
Z toba tez moge sie założyć..Dlamnie to czysty zysk:)

Tak mi sie wydaje że to co napisałaś to Off-topic. Dasz sobia warna teraz?
smile.gif

//poczekam aż inni to zrobią :rotfl2:
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by Kanciastoporty
a chcesz za obrazanie innych ;]?
Jednego mozesz dać
smile.gif
Zasłuzyłem sobie... Napisz że ża próbe nieobrażania innych,która sie niepowiodła:)
 

olfork

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 9, 2008
Posty
9
Trpilex ma tu sporo racji- a chodzi o to ze instalator WIN XP bez sp oraz sp1 wogole nie wspieraja sata. Nowsze wydanie win xp prof. z sp2 mialo funkcje rozpoznawania kontrolerow sata podczas inicjalizacji instalatora. Nie dziala to co prawda na 100% maszyn, ale na sporej wiekszosci.

2. Sterowniki do kart mediow znajdziesz bezproblemu na stronach proiducentow chipsetow od tych urzadzen ( niekoniecznie na stronach producenta laptopa). Troche dobrej checi i nie ma mozliwosci zeby cos bylo nie tak w mysl zasady ze nie da to sie parasola...

3. jesli po instalacji systemu xp, system sie nie laduje to znaczy ze nie ustawiles odpowiedniego mbr dla twojego starego systemu.
 
Do góry Bottom