Jak zamienić plik o rozszerzeniu .exe na .bat?

jan64

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2009
Posty
49
Próbowaliście?
Wystarczy włączyć pokazywanie rozszerzeń(Panel sterowania->Opcje folderów) i zmienić 3 litery na końcu pliku.
 

KSU

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2010
Posty
35
Oczywiście. To są różne rodzaje plików. Nie ważne jak je widać, ważne jak działają. Gógiel, DOS, te sprawy...
 

KSU

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2010
Posty
35
Są dekompilatory plików .exe. Ale jeżeli chcesz je zamienić na .bat to zapomnij. Jeju! Po co ja się tu udzielam?
 

KSU

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2010
Posty
35
Każdy można na txt. Ostatni raz odpowiadam na takie pierdoły. Napisz dokładnie o co Ci chodzi. Na wszystkie powyższe pytania dostałbyś odpowiedź w 5 minut, pytając wujka G.
 

jan64

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2009
Posty
49
Plik o rozszerzeniu exe da się zamienić na plik bat - zmieniając rozszerzenie i co ważniejsze, taki plik będzie działał poprawnie.
 

NikPL

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2011
Posty
5
Myślisz że nie szukałem, chodzi mi o to czy można zamienić exe na bat (lub txt), ale tak aby skrypt był normalny.
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Jaki niby skrypt? Myślisz że będziesz miał źródło skompilowanego programu, zmieniając rozszerzenie na .bat? -.-
 

KSU

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2010
Posty
35
Brak mi słów. Proszę moderatorów o przeniesienie tego tematu w odpowiednie miejsce.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Więcej cierpliwości... Masz naklepanych 18 postów, a stresujesz się jak kartofle w hipermarkecie.

NikPL, jak dobrze zrozumiałem chcesz zobaczyć źródło pliku EXE w BAT? Takie coś jest niemożliwe. Tak samo jest to niemożliwe jak uruchomienie pliku EXE, któremu zmieniłeś rozszerzenie na BAT, czy TXT.

System Windows zbudowany jest tak, że pliki które się uruchamiają mają pewne szczególne rozszerzenia, nimi jest właśnie między innymi exe. Dzięki *.exe Windows wie, że to jest plik do uruchomienia jako program. Jeśli zmienisz nazwę program.exe na program.jpg, to Windows uruchomi przeglądarkę obrazów i załaduje program.jpg jako obraz. Ale on się nie wyświetli, ponieważ nie jest obrazem, tylko programem, ale ze zmienionym rozszerzeniem.

Jeśli chodzi o oglądanie źródła programu, również jest to w Twoim przypadku niemożliwe. Wyobraź sobie programy jako takie gotowe roboty. Robota trzeba stworzyć z metalu, nauczyć go co i jak robić. Nieswojego robota możesz rozłożyć na części, ale nie zrobisz tego w dokładnie taki sam sposób jak jego autor.

Gotowy, skompilowany projekt możesz poddać procesowi tzw. desasemblacji, który będziesz mógł zmodyfikować, jednak w wyniku tego procesu dostajesz jedynie kod w języku assembler. (To taki można powiedzieć najbardziej podstawowy).

Pliki BAT to skrypty języka Batch, taki wewnętrzny, windowsowski język skryptów. Nie jest to język programowania, dlatego żadnego programu exe nie da się przerobić na bat, ponieważ są to dwie zupełnie inne rzeczy. To tak jakbyś chciał tego robota przerobić na samochód, jest to po prostu nie możliwe.
 

jan64

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2009
Posty
49
W takim razie powtórzę się jeszcze raz, po zmianie rozszerzenia pliku exe na bat, taki plik uruchomi się jak zwykła aplikacja (przetestowane na windows 7 i xp), co jednak nie zmienia faktu iż źródło programu można obejrzeć tylko po dekompilacji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom