Jak zapisać wynik komendy do pliku tekstowego (cmd)

Status
Zamknięty.

bot123

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2009
Posty
18
Cześć mam takie pytanko:
Jak wpisujemy jakąś komendę do cmd (dajmy przykład dir x.y /s /a /b), i jak zrobić aby "wynik" czyli to co wyskoczy nam w cmd (ścieżka do pliku x.y), zapisana została do pliku tekstowego?

Próbowałem coś takiego, ale to jest źle.
PHP:
@echo off
dir x.y /s /a /b
echo %"dir x.y /s /a /b"%>>plik.txt
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Trochę podstaw batcha nie ogarniasz.

Kod:
dir x.y /s /a /b >> plik.txt
Tak spróbuj.
 

bot123

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2009
Posty
18
To mając już takiego specjalistę, to może wiesz jak zapisać daną ścieżkę do pliku, żeby przed ścieżką stała jakaś komenda. Ja próbowałem tak:
PHP:
echo start>>1.txt "dir %homedrive%\x.y /a /s /b">>1.txt
lecz do pliku 1.txt, zamiast ścieżki do pliku jest po prostu ta komenda.

A przy okazji druga rzecz:
Jeśli się uda zrobić rzecz powyższą, to czy da się przesłać plik na ftp dzięki komendzie dir?
??
PHP:
@echo off
echo login>>1.txt
echo haslo>>1.txt
echo lcd (i tu rozwiązanie z pytania powyżej)>>1.txt
echo put x.y>>1.txt
echo i tutaj sciezkę do pliku x.y , lecz w przypadku komendy dir podaje ścieżkę wraz z plikiem x.y, a czy dało by się bez pliku?>>1.txt
echo bye>>1.txt
ftp -i -s:1.txt www.ftp.pl

3.Jak usunąć dany ciąg z pliku poprzez komendy cmd.
Czyli jeśli na pulpicie mamy dany plik 1.txt, w którym jest ciąg znaków np: Ala ma kota
i chciałbym pozbyć się słowa "kota" to jak to można zrobić?

Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

bot123

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2009
Posty
18
widzę widmo17 jesteś bardzo pomocny :), szkoda tylko że sam też pewnie nie wiesz jak to zrobić, a jeśli się nie wie,to się nie pisze nie na temat. Nie potrzebuję kursów, lecz szybkiej odpowiedzi co do mojego pytania 1 i 3, 2 pomijam.
Przepraszam za kłopot i z góry dziękuję tym osobą, które naprawdę wniosą coś pożytecznego i na temat.

PS. na razie doszedłem do czegoś takiego że, jeżeli mamy plik 1.txt, a w nim podany jakiś ciąg znaków, i użyjemy danego skryptu...
PHP:
echo przykład>1.txt
...to z pliku 1.txt wszystko się usunie, a zostanie tylko słowo przykład
 
Ostatnia edycja:

bot123

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2009
Posty
18
Zastanawiam się dlaczego tak Ci zależy na tym abym sam "nauczył się"...
To nie dział `EJLUDZIEDAJCIEMIODPOWIEDŹSZYBKO`.
Czyż forum nie jest miejscem, które służy do wymiany informacji i pomocy innym ludziom, zwłaszcza jeśli jesteś wysoko postawioną na nim osobistością?
Nie bawmy się w pierdoły ani w wujka google. Jeśli znasz odpowiedź na jakieś z moich pytań, to proszę byś pomógł (konkretna odpowiedź/link), jeśli nie no to trudno, ale nie wysyłaj mi linków na google (myślisz że nie szukałem? [pytanie retoryczne])
Pozdrowienia!, z góry dzięki. (naprawdę długo szukałem, i juz jestem tym nieco... zirytowany?)
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Czyż forum nie jest miejscem, które służy do wymiany informacji i pomocy innym ludziom
bot123, forum to miejsce na ktorym zadaje sie pytania kiedy samemu nie mozna znalezc rozwiazania, a nie miejscem na ktorym sie czeka az rozwiazanie znajda inni za Ciebie.
Pytasz o podstawy, nie o zaawansowane rzeczy

zwłaszcza jeśli jesteś wysoko postawioną na nim osobistością?
moderatorzy maja dbac o porzadek na forum a nie odpowiadac na kazde pytanie. Jesli odpowiadaja to ich nieprzymuszona wola i dobre checi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom