Jak zbadac kto ZAPYCHA ŁĄCZE w sieci lokalnej?

-wolo-

Użytkownik
Dołączył
Luty 26, 2006
Posty
2
Witam. Na początku chciałbym przeprosić, jeśli umieszczam posta w złym dziale, ale proszę o zrozumienie, bo to mój pierwszy post na Waszej stronie.
Z racji braku wiedzy na ten temat chciałbym poradzić sie was, jak sprawdzić, kto ściaga i tym samym zapych łącze w sieci lokalnej. Sieć obejmuje 10 kompów, jest postawiona na switchach, te z kolei podłączone do modemu (net przez kablówkę), nie ma pomiędzy nimi serwera. Ktoś notorycznie ściąga, a może i nawet nie ściaga, a po prostu zostawia włączonego np. emula spowalniając w ten sposób pracę całej sieci. Wynikają z tego kłótnie i nieporozumienia, bo każdy zaprzecza, jakoby ściągał.
I tu pytania do fachowców:

1.Czy jest jakiś sposób, zby z poziomu mojego kompa sprawdzić kto zajmuje pasmo (przy pomocy skanerów czy jakiegoś trojana)?

2. Czy istnieje możliwość zablokowania tych kompów na mniejszym paśmie tak, aby nie paraliżowały sieci?

3. Czy można zdalnie zabić im takie procesy jak kazaa, emul itp.
Dodam, ze nie wszystkie komputery widzą się w sieci, jesdnak są połaczone.


Ps.Jeśli już jest taki temat na forum, to z góry sorry, szukałem, ale nic takiego nie znalazłem

Ps2. Proszę nie odpowiadać w stylu "zajrzyj tu" podając linka do google, bo tam też szukałem i nic konkretnego nie udało mi się znależć.

Ps3. Poradzono mi, zeby uzyc jakiegos sniffera i sprawdzic kto ile wysyla i przyjmuje pakietow. Ale nie mam o tym pojecia, więc może podpowiecie jakiego użyć i jak go uzyć/

Proszę o konkretną poradę, bo to notoryczne ściąganie doprowadza mnie i innych użytkowników do szału, a przecież nie mogę biegać jak gestapo po mieszkaniach i sprawdzać, czy ktoś ma zapuszczony download.

Pozdrawiam
 

PiramideX

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2006
Posty
6
hmmmmm ja mam pomysł ale to tylko pomysł więc nie wiem czy odpali :mrgreen: a więc ja nie korzystam z emule ale przydało by się wiedzieć na jakim porcie się on odpala przydał by się też jakiś skaner uruchamiamy go i skanujemy wszystkim kolesiom porty jeśli natrafimy na jednego co ma ten właśnie port otwarty śledzimy go dalej asz dowiemy się tego czego się chcemy dowiedzieć oczywiście do tego trzeba mieć nieco czasu a jak to ci nie pasi to może odłącz wszystkich od świata i niech się przyzna ten co to robi albo niech skończy na dobre a jak nie to koniec z siecią postrasz ich he he a na przyszłość to radzę wstawić w sieć serwa i zrobić dziennik sciągań będziesz bynajmniej wiedział kto i ile więcej ssie z sieci i ogólnie byś miał większą kontrole nad siecią :|
 

-wolo-

Użytkownik
Dołączył
Luty 26, 2006
Posty
2
No, dostepu do modemu nie mam, wiec nie moge wyłączać wszystkich po kolei.
Jaki polecasz skaner?
Jakis prosty w obludze, bo nie mam wielkiej wiedzy w tej dziedzinie

Mam sniffera, ethereala, i skanuje, skanuje, wychodzi dlugi raport, z ktorego NIC NIE WIEM. jest kupa polaczen, ale jest tez mnostwo ip, protokółów itp, itd. Naprawde nie wiem, o co w tym chodzi, więc czy ktos mógłby mi podesłać do tego wyjaśnienia? Jak by co, mogę wkleić zrzut z raportu.

Jeszcze jedna rzecz. Czy dysponując MACami kart, będących w sieci lokalnej mogę na nie wejść za pomocą jakiegoś skanera czy exploita(IP nie posiadam, bo są dynamiczne) i sprawdzić, kto jakie ma pozapuszczane procesy )ewentualnie je zabić)

I ostatnie pytanie- jak sprawdzić, czy pomiędzy kompami a modemem jest ustawiony serwer i czy rozdziela on limit łacza dla każdego z komputerów w sieci.

Mam szczerą nadzieję, że doczekam sie odpowiedzi.
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
szkoda, ze nie uzywasz linuxa, bo na linuxie jest taki program do monitorowania sieci i tam mozna sprawdzic jakie IP i ile wysyla kbit/s i pakietow na sekunde, ale Ty pewnie uzywasz windowsa wiec sa 2 rozwiazania, albo zainstalowac sobie linuxa albo odpalic jakiegos livecd
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
hmm... a nie lepiej zlozyc sie po powiedzmy 100zl i kupic sobie serwerek? za 1000 zloty zlozycie maszyne jak ta lala.
odpowiednia konfiguracja i kazdy bedzie sobie mogl sciagac do woli, a cala reszta (www, poczta etc.) bedzie chodzic tak jakby nikt nic nie sciagal.

/edit
teraz doczytalem reszte Twojego posta. net jest po to by z niego korzystac. i nie konczy sie na www, poczcie, newsach, czatach, gadu-gadu. same strony www to tylko ulamek danych jaki znajduje sie w internecie. i czemu ktokolwiek milaby zabraniac innej osobie korzystania z tego? trzeba tylko znalezc rozwiazanie takie jakie zadowoliloby kazdego.
 

TYTONTS

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2005
Posty
4
tzn jakim NetCut-em co on robi ?
<

mam ten sam problem z emulem
smile.gif

<
 

ssacz

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 31, 2005
Posty
8
netcut nie działa pojawiają sie adresy ip ale jak chce kogos odlaczyc to on dalej ma neta
<
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Pod Linuksem jest tcpkill, on raczej działa
smile.gif

Spróbuj jakimś programem do floodowania numeru IP, a tak nawiasem mówiąc to raczej netcut powinien działać, zależy jakie masz ustawienia. Przeglądnij opcje i spróbuj tak skonfigurować aby odciął połączenie, wyłącz firewall.
 
Do góry Bottom