Jak zresetować hasło routera

karboksyl2

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 11, 2011
Posty
2
Siema mam router NEGEAR WGR614v7 zapomnialem do niego hasla czy moglbym je zresetowac ? bo nie chce resetowac calego routera bo potem nie zabardzo bede umial go znowu ustawic ;/
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Da się z komputera matki zmienić hasło, tylko nie wiem czy nie trzeba będzie znać aktualnego hasła. Różnie to jest, spróbuj.
Edit:
W instrukcji wszystko powinno być opisane.
 

karboksyl2

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 11, 2011
Posty
2
no to moze powiedzcie jak go ustawic ponownie po resecie bo kompletnie sie na tym nie znam bede bardzo wdzieczny za pomoc
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Łączysz się z nim(u mnie trzeba kablem nie wiem jak u cb) z komputera matki. Wchodzisz sobie na taką stronę (jak podali w instrukcji) z tego co pamiętam 192.168.1.1 i tam dajesz login i hasło i to nawet nie wiem czy hasło do routera czy to hasło pierwotne ostatni raz bawiłem się tym 4/5 lat temu więc nie pamiętam ale jeśli się nie mylę to tak jest, dostaniesz się na str. z ustawieniami.
Zanim zresetujesz sprawdź czy Ci przyjmie hasło nie router-owe.
 

Achates

Były Administrator
Członek Załogi
Dołączył
Listopad 16, 2001
Posty
147
Oczywiste, że samego hasła się nie da tylko cały router, przywracając go do ustawień fabrycznych, standardowo przycisk z tyłu, potrzebny długopis, rozgięty spinacz czy cokolwiek cienkiego
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
I wkładasz go do dziurki przy napisie "Reset".
PS
Nie chciał bym się kłócić ale można przy niektórych router-ach wgrać na samym początku na komputer matkę coś co umożliwi zmianę hasła i innych parametrów, coś jak "Zapamiętaj hasło".
 

Achates

Były Administrator
Członek Załogi
Dołączył
Listopad 16, 2001
Posty
147
Ja też się nie spieram, bo cholera wie co teraz wymyślili, choć było by to chore, płytka można odpalić , kto to robi ? :) i tak potrzebne hasło, a jak sądzę jest inne niż fabryczne, wiec kółko się zamyka

PS. ale nawet jeśli reset w czym problem ustawić od nowa do samego netu i jakiegoś tam ewentualnie forward'u , fakt trochę zabawy, ale za zapominalstwo też się "płaci", dobrze ze to nie Cisco :)
 

-HakerDominik-

Użytkownik
Dołączył
Listopad 12, 2010
Posty
61
Ściągasz i instalujesz program cain. W nim wybierasz opcje wireless i on ci odczytuje hasło do routera. Nie trzeba nic resetować
 

KSU

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2010
Posty
35
Dominik. Weź się lepiej nie wypowiadaj. Człowiek chce hasło do routera żeby go nie konfigurować od początku. Nie ma takiego softu by to wyciągnął.
 
Do góry Bottom