Jak zrobić własny prywatny drugi internet?

kokos981

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2013
Posty
11
Mam pytanie, czy jest możliwość stworzenia własnego internetu dla mnie i kilku kolegów?
Mam na myśli stworzenie czegoś podobnego do globalnej sieci z tą różnicą że ma ona służyć tylko dla mnie i klegów i ma ona być ona całkowicie odizolowania (nie ma się łączyć) od globalnej sieci
Dokładniej:

grafika.jpg

Może być na wi-fi i kablach
Czy jest możliwość stworzenia czegoś takiego?
Np. ja u siebie mam stronę internetową oni u siebie też i na wzajem możemy je oglądać (Taki "Internet 2") z tym że nikt z globalnej sieci nie ma do naszej dostępu.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

kokos981

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2013
Posty
11
Ale chodzi mi o stworzenie prywatnego internetu a nie stron internetowych
Mam na myśli stworzenie osobnego neta do którego oprócz mnie i znajomych nie ma nikt dostępu (żadne agencje rządowe itp.)
 

TDK8GB

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2013
Posty
105
Internet to właśnie różne protokoły(np. http, ftp), usługi.
PS: Może chodzi ci o http://pl.wikipedia.org/wiki/VPN
Nie rozumiem o co ci chodzi. Przecież wystarczy kupić router. Podłączyć komputery i na jednym postawić np. apache, na drugim
coś innego. :D
 
Ostatnia edycja:

kokos981

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2013
Posty
11
Nie zrozumiałem tego za bardzo, ale to raczej nie to, mam na myśli to co w załączonej grafice.
Czyli drugi internet.
Dokładnie rzecz biorąc:
Mam komputer który głównie łączy nas wszystkich (mnie i kolegów)
Kolega na swoim kompie na programie serweowym (np XAMPP) odpalił stronę internetową
Tylko my podłączeni do tej sieci mamy do niej dostęp ale ci z internetu globalnego nie (nasza sieć jest całkowicie od niego odizolowana)
Przykład 2
inny kolega u siebie na opr serwerowym odpala stronę a'la facebook :) i tylko my mamy do niej dostęp, tylko my przez te sieć możemy się porozumiewać i odwiedzać nasze strony itp.

Czyli jak już napisałem drugi internet, albo jak kto wolo mikro internet :)

Testowałem już z falami wi-fi z 2 kolegami na osiedlu ale nie działało, z resztą są jeszcze dwaj koledzy na końcu miasta :D
Czy jest jakaś możliwość połączenia naszych komputerów w jedną sieć?
Ps. nie chodzi mi o LAN bo chyba by tak nie działało

Edit:
Właściwie to mam na myśli taką mikro infrastrukturę internetową jeśli tak to można ująć
 
Ostatnia edycja:

TDK8GB

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2013
Posty
105
A co do tej grafiki to w przypadku WIFI lepiej ,żeby komputery były połączone tylko z centralnym komputerem ( ew. routerem).
 

kokos981

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2013
Posty
11
Wiem, ale ten sposób nie działał :(
Czy jest potrzebny jakiś nadajnik, jakaś antena do tego? np żeby zasięg był chociaż do 1km?
Jeśli tak to ile by to kosztowało?
 

TDK8GB

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2013
Posty
105
Potrzebny jest router i antena paraboliczna ( ale żeby było to zgodne z prawem to EIRP musi się zmieścić w 100 mW). ;)
 

kokos981

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2013
Posty
11
Poczytałem na temat tych anten, rozumiem że jest to coś jak satelitarna, tak?
Przypomniało mi się że kiedyś w moim mieście chcieli zrobić wi-fi na cały obszar miasta, antena miała być na wieży kościelnej, przerwali prace bo księża się nie zgodzili -_-
Czy jest możliwość zrobienia właśnie czegoś takiego?
Na dachu mojego budynku będzie ta antena (przy okazji jaki to ma max zasięg?) i koledzy będą się do tego wi-fi podłączać. Więc czy dzięki temu działało by to? że właśnie na swoich kompach mamy na opr serwerowym odpalone własne strony i wpisując ip danego (podłączonego) komputera z uruchomioną stroną, będzie można ją zobaczyć? I do tej sieci oprócz nas nikt nie będzie miał dostepu, żadne władze, ani nie będzie połączona z globalną siecią tylko oddzielnie

Edit:
Przy okazji gdzie taką antene dostanę? i jak ją do routera podłączyć?
 

crazyferajna

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2010
Posty
144
Nie paraboliczna...
Kup dookolną lub kilka sektorówek jeśli koledzy mają do cb widoczność.
U kolegów zamontuj panele, linka rób na 5Ghz bo 2,4 jest zasyfione...
 

crazyferajna

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2010
Posty
144
Jeśli chcesz robić stację bazową, to anteny paraboliczne się do tego NIE nadają ze względu na to, że są silnie kierunkowe (wąski kąt promieniowania). Kupcie sobie anteny sektorowe na bazówkę (u Ciebie) oraz kierunkowe (panelowe, paraboliczne) do stacji klienckich (u kolegów).
 

kokos981

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2013
Posty
11
Jeśli chcesz robić stację bazową, to anteny paraboliczne się do tego NIE nadają ze względu na to, że są silnie kierunkowe (wąski kąt promieniowania). Kupcie sobie anteny sektorowe na bazówkę (u Ciebie) oraz kierunkowe (panelowe, paraboliczne) do stacji klienckich (u kolegów).

ok rozumiem, czyli ja sektorową podłączam do routera i na dach stawiam, koledzy robią sobie takie: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/...xOICh9MhfQvHCTfb1wmwCC6mioI3BFnveeA4IbsLSpi5V :)
i też do routerów podłączają. i będzie działało?
I jaki będzie kosz takiej sektorowej?
i czy będzie to działało dokładnie jak prywatny net? ze stronami internetowymi itp.?
 

kokos981

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2013
Posty
11

NO WŁAŚNIE :)
Tylko z tym że ma to działać na falach wi-fi i z tym problemem że 2 kolegów mam w bloku ale 4 jest w różnych częściach miasta
Więc czy za pomocą tej anteny sektorowej jest taka możliwość żeby w swoich routerach widzieli tą sieć (mieli do niej dostęp)?
I żeby każdy miał swoją str internetow w tej sieci?
 

kokos981

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2013
Posty
11
Przy okazji rozumiem że tak to będzie działać? :

grafika.jpg
A co jeśli jeden z kolegów ma stacjonarny komp bez karty wi-fi? Co w tedy z nim?
A i jeszcze jedno, ile ta antena sektorowa kosztuje i jaki ma zasięg?
 

Airaki

Zbanowany
Dołączył
Czerwiec 4, 2010
Posty
13
Hmm w sumie to po co ci "prywatny internet" ?
 

kokos981

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2013
Posty
11
Inwigilacja to chyba wystarczający powód.
Z resztą fajnie by było mieć własną sieć tylko dla kilku osób i rozwijać ją.
Z resztą właśnie szukam jakiś programów typu gadu-gadu tylko z kodem źródłowym i oprogramowaniem serwera :3

Naprawdę był bym bardzo wdzięczny gdyby mi ktoś wytłumaczył jak stworzyć prywatną sieć.
 
Do góry Bottom