Jaki sprzęt na rozpoczęcie hackingu

hackercal

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 31, 2012
Posty
6
Cześć. Zaczynam dopiero moją przygodę z hackingiem i element na który bym chciał postawić na początek jest to sprawny komputer.
Pomyślałem o laptopie. I tutaj pytanie na co powinienem głównie patrzyć przy wyborze aby służył mi jak najlepiej do "zabawy"?
Na pewno procesor, a co z kartą graficzną? Przydaje się? Co powinienem ustawić jako priorytet przy wyborze a co od razu odrzucać? Pozdrawiam.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Jak jestes dobry to wystarczy obojetnie jaki komputer z dostepem do internetu a jak nie to nawet najlepszy sprzet Ci nie pomoze
 

In7ount

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2012
Posty
79
Kup Sobie Della bez systemu . Dell nie zakłada blokad w biosie ; o z tego co czytałem gdzieś kiedyś . Sam mam della . komputer i laptop i jestem zadowolony . Ale tak jak niżej kolega napisał . to nie sprzęt będzie pomagał ci w tych tematach , to ty sprzętowi masz pomagać .
Najpierw to może naucz się jakiegoś języka programowania . Karte graficzną patrz na Nvidia etc. Dobra do łamania haseł ; D
procesor również jest ważny , w sumie to zależy w jakim kierunku chcesz iść w hackingu , bo hacking to pojęcie ogólne .
 
Ostatnia edycja:

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Kup Sobie Della bez systemu . Dell nie zakłada blokad w biosie ; o z tego co czytałem gdzieś kiedyś . Sam mam della . komputer i laptop i jestem zadowolony . Ale tak jak niżej kolega napisał . to nie sprzęt będzie pomagał ci w tych tematach , to ty sprzętowi masz pomagać .
Najpierw to może naucz się jakiegoś języka programowania . Karte graficzną patrz na Nvidia etc. Dobra do łamania haseł ; D
procesor również jest ważny , w sumie to zależy w jakim kierunku chcesz iść w hackingu , bo hacking to pojęcie ogólne .

Pewnie 'webhacking' :D Jak zresztą każdy... napis HACKED na zhackowanej stronie to niezły szpan :D

Co do tematu... polecam Acer [Aspire [5735Z]]. Ja mam i jestem z niego bardzo zadowolony, zainstalowane 3 systemy i !0 lagu! .
 

In7ount

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2012
Posty
79
No wiesz ja akurat Na tematy webhackingu mam tylko pojęcie ataków XSS i zdalnego ataku na serwer . Ogólnie to ja odbiłem w skryptoteke Perla i jądra kernela ;p ale kto co woli ; D
Jakie masz systemy zainstalowane ?
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Hmm jądra kernela mogłbys mi powiedziec jakie twoj kernel ma jądro ?
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
No wiesz ja akurat Na tematy webhackingu mam tylko pojęcie ataków XSS i zdalnego ataku na serwer . Ogólnie to ja odbiłem w skryptoteke Perla i jądra kernela ;p ale kto co woli ; D
Jakie masz systemy zainstalowane ?

Windows XP/Backtrack 5/Ubuntu 10
 

In7ount

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2012
Posty
79
Jakto jakie ma jądro przecież kernel sam w sobie jest jądrem ... ; o
chyba nie zrozumiałeś odniesienia mojej odpowiedzi .
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
No twoja wypowiedz "jadra kernela" sugeruje ze twoj kernel ma jakies jądra tak wiec chciałem to uściślić :)
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Pewnie 'webhacking' :D Jak zresztą każdy... napis HACKED na zhackowanej stronie to niezły szpan :D

Co do tematu... polecam Acer [Aspire [5735Z]]. Ja mam i jestem z niego bardzo zadowolony, zainstalowane 3 systemy i !0 lagu! .

Co ma ilość systemów do ich tempa pracy? Chyba ,że mówisz o wirtualnych maszynach.

In7out napisał:
Karte graficzną patrz na Nvidia etc. Dobra do łamania haseł ; D

Mów dokładnie ,że chodzi o kartę z technologią CUDA. ATI też ma konkurencyjną technologię o nazwie Stream

Parametry komputera dobiera się do zastosowania. Można wygodnie programować na Atomie 1,6 Ghz ale gdy przychodzi z pomocą nam jakieś środowisko programistyczne np. Eclipse czy Netbeans to taka maszyna jest trochę zbyt powolna. Zastanów się co chcesz dokładnie robić i dopasuj sprzęt do tego. Wiadomo ,że programista wybierze inny sprzęt niż grafik czy gracz. Hacking jest zbyt szeroką "sztuką". Ale tak jak już grzonu powiedział nawet najlepszy sprzęt nie Ci nie da jak nie masz umiejętności. Dlatego zamiast inwestować w mega sprzęt zainwestuj w lektury.
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
adikx napisał:
Co ma ilość systemów do ich tempa pracy?
Mówiłem o ilość systemów zainstalowanych na dysku.
Na moim poprzednim laptopie miałem 2 systemy i bardzo muliło.
 
Do góry Bottom