Jaki system operacyjny polecacie?

fokus475

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2010
Posty
12
Jaki system operacyjny polecacie do hackingu? I nie chodzi mi tu o zadne M$ Windowsy. Napewno musi być to jakiś system UNIX'owy. Nastawiam sie bardziej w kierunku linux'ow z rodziny BSD - FreeBSD czy OpenBSD. Tylko chcialbym sie najpierw dowiedziec, czy sie do tego nadaja (chociaz po japonsku - "jakotako")

Przegladajac dzial "Glupie pytania i jeszcze glupsze odpowiedzi" mam dodatkowo jedna prosbe - chodzi mi o konkrety i odpowiedz od kogos kto UZYWAL w/w systemow w w/w celu. Bardzo bym prosil o darowanie sobie zgryzliwosci itp. Konkrety drodzy Panstwo - konkrety
 

fokus475

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2010
Posty
12
Fajnie, ze polecasz cos co lubisz, ale sadze, ze linux do HK powinien byc mozliwie najlzejszy (a pulpity 3d, zaawansowana oprawa graficzna i ogolnie *bunciaki) do takowych nie naleza.
 

skaktus

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2010
Posty
24
Hackingu czyli czego? nie bądź śmieszny, twoje wybujałe pojęcie na ten temat i tak mieści się w funkcjonalnosci oprogramowania na windows. A chcesz *NIX to łap na początek debiana albo freebsd. Nie zapomnij w drugą rękę złapać hanbooka.
 

fokus475

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2010
Posty
12
FreeBSD - dzieki. Sprawdze.

P.S. Gratuluje umiejetnosci czytania ze zrozumieniem -
Bardzo bym prosil o darowanie sobie zgryzliwosci itp.
- myslisz, ze kazdy zadajacy pytanie na tym forum jest 10-cio letnim dzieckiem, ktore naogladalo sie filmow "Hackerzy" i chce sie wlamywac do banku zeby kupic sobie DeLeoran'a?

Musze po prostu zrobic kilka rzeczy a zwykle monitorowanie portow i informacji na nich nie wystarczy.

I po raz kolejny ogromna prozba - takie dogryzanie bezsensowne tylko zaniza poziom kultury na forum, wiec prosze was - trzymajcie poziom wypowiedzi na odpowiedniej stopie.
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
myslisz, ze kazdy zadajacy pytanie na tym forum jest 10-cio letnim dzieckiem, ktore naogladalo sie filmow "Hackerzy" i chce sie wlamywac do banku zeby kupic sobie DeLeoran'a?
myślę że to zależy od pytania, przy czym jak pytanie zadaje 10 latek to można to usprawiedliwić jego młodym wiekiem, natomiast jak ktoś ma naście lub więcej lat to powinien wiedzieć że takie pytanie jak Twoje będzie śmieszyć/razić

mój post nie ma na celu Ci dogryźć więc nie traktuj go osobiście, a zanim odpowiesz przeczytaj sobie go na spokojnie i odczekaj kilka minut, a przekonasz się że mam trochę racji :)
 

fokus475

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2010
Posty
12
W twoim poscie nie bylo nic obrazliwego. Jedynie zastanawia mnie czemu ma smieszyc/razic? Bo jest tam uzyte slowo "hackingu"? Jak by nie patrzec w firmie (gdzie oczywiscie wszyscy pracownicy sa poinformowani, ze wszystko co robia na komputerze jest monitorowane) sa sytuacje gdzie samo monitorowanie portow nie wystarcza i MIMO INFORMACJI O MONITORINGU i tak nie mozna tego nazwac inaczej niz hackingiem (administrowanie nie polega na sledzeniu innych...). Niestety PcLinuxOs 2010 nie potrafi latwo sprostac bardziej wymaganym zadaniom. Dlatego poszukuje lekkiego, stabilnego systemu. Najbardziej interesuja mnie systemy *BSD dlatego o nich wspomnialem.

nie bądź śmieszny, twoje wybujałe pojęcie na ten temat i tak mieści się w funkcjonalnosci oprogramowania na windows.

Jesli nie wiesz nic o kims to nie oceniaj po zadanym pytaniu. Jesli cie to usatysfakcjonuje to od 2008 (od momentu kiedy zaczalem prace w firmie) pracuje zawodowo na linuxie. A na prywatnym komputerze w domu to od ok. koncowki 2004r.

Co nie zmienia faktu, ze caly czas rozwijam sie zarowno w kierunku linxow jak i wind.

Mam nadzieje, ze zarowno skaktus jak i nowy_me wiedza juz dlaczego uzylem tego okreslenia w pytaniu. I mam nadzieje, ze kazdy zrozumial teraz rowniez dlaczego nie lubie na forach takiego (bez urazy dla kogokolwiek) "cwaniakowania" o nazwie - w internecie jestem anonimowy to cie wysmieje ze wiem wiecej niz ty nawet jezeli to nie prawda...

Ale nie o to chodzi w moim pytaniu wiec na tym koncze swoj offtopic w tym temacie i czekam na kolejne podpowiedzi odnosnie linxow ktore moga sprostac moim potrzebom.

Pozdrawiam.

P.s. FreeBSD 8.0 Release - download 77% - w momencie konczenia odpowiedzi :p :) - przetestuje w domu czy podola najpierw :)
 
Ostatnia edycja:

Wojtek

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2007
Posty
546
Dlatego poszukuje lekkiego, stabilnego systemu. Najbardziej interesuja mnie systemy *BSD dlatego o nich wspomnialem.

Jeśli obstajesz przy BSD to może warto spróbować Frenzy? LiveCD opartego o FreeBSD z pokaźnym zbiorem narzędzi dla administratorów.

...albo grml lub backtrack, ale to już gnu/linux :)


ps:
proponował bym dwa razy przeczytać to zdanie:
Nastawiam sie bardziej w kierunku linux'ow z rodziny BSD - FreeBSD czy OpenBSD.
 
Ostatnia edycja:

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Użyłeś zbyt ogólnego określenia "system do hackingu" i nikt nie wiedział co Ty chcesz "hakować" ^_^
 

skaktus

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2010
Posty
24
Niestety PcLinuxOs 2010 nie potrafi latwo sprostac bardziej wymaganym zadaniom.

Niestety, tu się mylisz. Każdy GNU/Linux ma takie same możliwości.

Z linuksów polecę ci jeszcze (skoro to nie początek) Arch Linux.
OpenBSD vs FreeBSD? Ten drugi jest trochę łatwiejszy w konfiguracji i lepiej sprawdzi się na typowy desktop.
 

fokus475

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2010
Posty
12
Zobacze FreeBSD bo nie testowalem nigdy. Jak mi nie podpasuje to jednak postawie OpenBSD (na nim kiedys tez troche siedzialem - fakt ze nie dlugo). Co do Arch Linuxa - kiedys zainstalowalem i chcialem go przetestowac ale on mi jakos kompletnie nie podpasowal - dziwnie sie w nim czulem. Zobacze tego Free i jesli wystarczy to go zostawie.
 

RobertG

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
391
Ja bym wyrzucił windę, zainstalował Ubuntu, a na nie LXDE jako powłokę. Popularna dystrybucja, więc nie ma na nią lansu, ale ma wszytko co trzeba szaremu użytkownikowi, zaś soft do hackingu (jaki by on nie był) też na niej pójdzie.

IMHO Gentoo, systemy z rodziny BSD, Arch i podobne są fajne, ale dla użytkowników ze specyficznymi potrzebami (albo dużym doświadczeniem z Uniksami) ale jeślibyś takim był, to wiedziałbyś, który z tych systemów będzie Ci potrzebny.
 
Ostatnia edycja:

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Dłuższą chwile mnie mnie było, zaglądam na forum i ...
Nastawiam sie bardziej w kierunku linux'ow z rodziny BSD - FreeBSD czy OpenBSD.

:D

No ale, żeby post nie był bezwartościowy - używaj backtrack'a. Na pewno wystarczy do tego czego chcesz używać. Jest dostępny livecd co dodatkowo ułatwia sprawę, bo nie musisz tańcować z swoim "domowym" systemem i ryzykować jego sprawnością.
 

fokus475

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2010
Posty
12
Nie omieszkam sprawdzić :)
 

jedrus113

Użytkownik
Dołączył
Listopad 9, 2009
Posty
5
Ja polecam systemy z rodziny windows (od 98 do 7), jak się umie nim posługiwać to można zrobić to co na linuxie (chociaż nie tak łatwo i szybko), (chyba) każdy system nadaję się do hackingu.
 

Nether62

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2010
Posty
19
ja za nic w świecie nie oddam swojego Archa, na którym spędzam większość czasu. Jest to system do wszystkiego, więc polecam go zainstalować jeszcze raz i chwile przy nim posiedzieć.

BT4, tez jest całkiem fajne i ma w sobie mase ciekawych i przydatnych programów, co do BD to nie odpowiem, bo sam mam zamiar sprawdzić FREE, jakos na dniach.;)
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Ja dziś ściagłem BackTrack3 i wypaliłem go pięknie na płytkę jutro będę testował swoją sieć czy jest bezpieczna.Przy okazji potestuję też sieci znajomych czy mają bezpieczne.
 
Do góry Bottom