joomla problem z szatą graficzną

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Witam.
Z góry przepraszam za założenie nowego tematu ale tamten jest już skończony więc chyba nie ma sensu na nowo w nim pisać nowych pytań. Nie chce zaśmiecać forum po prostu uważam że tak będzie lepiej.

Po zainstalowaniu joomla (wersja 1.5.14) chciałem zmienić szatę graficzną na swoją własną zrobioną przez siebie. I tak:
Kod:
1 Opisałem template_css i zapisałem go w katalogu css
 2 Następnie każdą grafikę zapisaną w rozszerzeniu png zapisałem do folderu images w którym wkleiłem je (tą grafikę) bezpośrednio oraz utworzyłem tam jeszcze jeden plik images i tam również wkleiłem grafikę (może to i źle ale tak gdzieś na forum wyczytałem że trzeba zrobić w razie w)
 3 Opisałem index i tak zapisałem w rozszerzeniu php
 4 Zrobiłem prtscn mojej całej szaty graficznej i zrobiłem z niej miniaturkę zapisując ją jako template_thumbnail w rozszerzeniu png
 5 Opisałem templateDetails w rozszerzeniu xml dla wersji joomla 1.0

Po wrzuceniu pików na server działa tzn wrzuca pliki prawidłowo pisze że zainstalowano szablon. Ale gdy przechodzę do zakładki rozszerzenia -> instalator -> szablony pokazuje mi czerwony "x" przy zgodności oraz na czerwono "1.0" przy wersji. Po najechaniu na czerwony "x" pokazuje się komunikat "coś tam że nie jest zgodne z wersją joomla 1.5 i potrzebny jest włączyć dodatek Spuścizna".
Tak też robię przechodzę do zakładki rozszerzenia -> dodatki -> wpisuje legacy następnie zaznaczam go i wciśnij włącz. W tym czasie w prawym górnym rogu pojawia się napis "tryb zgodności 1.0".
Gdy nadal chce wybrać mój szablon cały czas jest ten sam problem. Gdy jednak i tak wybieram zmiane na mój szablon nie wyświetla na stronie (po otwarciu w nowej karcie i wpisaniu adresu do strony) grafiki tylko tekst.
Czy wiem może ktoś w którym miejscu popełniam błąd albo co robię nie tak?
Bardzo proszę o cenne wskazówki.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Przerób szablon na nowy model zamiast użerać się z trybem zgodności...
<
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
<div class='quotetop'>CYTAT(THC Flow @ 31.08.2009, 16:01) <{POST_SNAPBACK}></div>
Przerób szablon na nowy model zamiast użerać się z trybem zgodności...
<
[/b]

Wiesz próbowałem przerobić ale jest okropnie ciężko bardzo dużo rzeczy jest do przeróbki dla tego o wiele łatwiej jest poprawić te błędy i zainstalować na starej wersji. Pomoże ktoś zniwelować te błędy?
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Jeśli wiesz że jest łatwiej poprawić błędy to dlaczego jeszcze tego nie zrobiłeś :>
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
<div class='quotetop'>CYTAT(THC Flow @ 2.09.2009, 13:08) <{POST_SNAPBACK}></div>
Jeśli wiesz że jest łatwiej poprawić błędy to dlaczego jeszcze tego nie zrobiłeś :>[/b]

Wiem to bo mi tak powiedział admin na forum joomla ale potem nie odpisał jak poprawić te błędy a wy wiecie?
 
Do góry Bottom