[JS] Fraktale

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Ostatnio chciałem się pobawić fraktalami w javascript. Z tym, że moje umiejętności matematyczne nie są na tyle dobre, żeby rysować fraktale za pomocą algorytmów z wikipedii ; d Poza tym nie chce mi się specjalnie zabawiać canvasem, i tutaj jest mój problem ; d Miałem pomysł, żeby rysować te fraktale w ascii, ale to też delikatnie przekracza moje możliwości. Mógłby ktoś podać przykład takiego algorytmu/dać jakieś wskazówki itp?
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Coś czuję że ten twój ascii-art to masa kodu będzie....
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
nie chcę cie zniechęcać, ale to bardzo trudne, trudniejsze nawet niż canvas bo:
1. i tak musisz stworzyć jakąś macierz która będzie symulowała canvasa i w niej zapisywać znaki
2. w zależności od miejsca w macierzy musisz wpisywać różne znaki
więc się zastanów jak to chcesz zrobić;)
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
no wlasnie, a w canvasie nie masz tego problemu - po prostu bierzesz i kolorujesz konkretny piksel, nie martwiac sie o jego kolor(w przypadku ascii - znak)
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
nie sadze zeby wyszlo; popatrz jakie znaki masz duze. duze znaki - duza tablica, duza tablica - duze zapotrzebowanie na pamiec, duze zapotrzebowanie na pamiec - zwiecha
 

RobertG

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
391
IMHO canvas jest najwygodniejszy/najładniejszy do tego, trzeba sobie tylko zrobić funkcję, która ustawia piksel w punkcie (x,y), jakby Ci to pomogło to tutaj jet link do tego jak to zrobić w js+canvas, a tutaj jak to zrobić w jako aplet w javie, mam też chyba gdzieś na dysku fraktal równania logistycznego w WinApi, to jakby coś to moge podrzucić.
 
Do góry Bottom