Karta sieciowa - problem z wykrywalnością

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Formatowałem przed chwilą komputer (XP), instalując sterowniki zauważyłem że nie zainstalowała się bezprzewodowa karta sieciowa. Postanowiłem zainstalować sterownik ręcznie (być może nie mam płytki z sterownikiem, dlatego się nie zainstalował). Wszedłem w Menadżer urządzeń ale tam nie ma tej karty. W kartach sieciowych jest tylko Bluetooth a w sumie poza kartami sieciowymi znalazłem kilka innych rzeczy bez sterowników (zamiast obrazków obok nich są "?" i są w kategorii "Inne urządzenia"). Jak mogę sprawdzić jak się nazywa karta?
Z góry dziękuję za pomoc.

Edit:
Uprzedzając pytania - mam wszystko legalne.
 

-HakerDominik-

Użytkownik
Dołączył
Listopad 12, 2010
Posty
61
Muszisz zdjąć pokrywę komputera i odczytać ręcznie nazwę karty. Wtedy możesz zacząć szukać płyty ze sterownikami. Nie widać jej, ponieważ twój komputer jej nie widzi.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
bo systemowe standardowe drivery sobie nie radzą więc nie widać ;( w góógla wpisz "AIDA32" lub "CPU-Z" albo "EVEREST". ;d
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
thx. Zaraz rozkręcam.
Odpisuję teraz bo nie miałem jak tego zrobić wcześniej.
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Ok. Wszystko działa, thx.
Ps
Polecam wszystkim nie gubić płytek.
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
bo systemowe standardowe drivery sobie nie radzą więc nie widać ;( w góógla wpisz "AIDA32" lub "CPU-Z" albo "EVEREST". ;d

Systemowe sa lepsze niz producenta kwestia tylko czy sprzet 3ma sie standardow plug & play (;

// jeszcze nigdy nie isntalowalem zadnych sterownikow/dodatkowego oprogramowania na moich prywatnych komputerach, kwestia doboru sprzetu ( wyjatkowo w latach 90 ze wzgledu na aktualizacje standardow rfc, plug and play )
 
Ostatnia edycja:

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Systemowe sa lepsze niz producenta kwestia tylko czy sprzet 3ma sie standardow plug & play (;

// jeszcze nigdy nie isntalowalem zadnych sterownikow/dodatkowego oprogramowania na moich prywatnych komputerach, kwestia doboru sprzetu ( wyjatkowo w latach 90 ze wzgledu na aktualizacje standardow rfc, plug and play )

Nie mów, bo taka prawda nie tyczy się wszystkich urządzeń ;) co powiesz o sterownikach karty graficznej? :)
Karta sieciowa musi sie chyba zainstalować. Może wystarczył reinstall systemu
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
No tak... nie chce mi sie pisc opowiadania nt. driverow aczkolwiek polecam zapoznac sie z 2 typami:

1) sterowniki WDM
2) sterowniki producenta :D

... na szybko...
Te pierwsze sa stabilne ze wzgledu na pelnione podstawowe funkcje sprzetu... for example: karta graficzna nie zawsze bedzie wspierala multi sampling w nowszych grach 3D aczkolwiek w duzej mierze jest to zalezne od jakosci enginu etc. Karta sieciowa WDM moze nie posiadac opcji jumbo frame lub wol :).

Te drugie wykorzystuja w pelni mozliwosci sprzetu, choc w rzeczywistosci nie wykorzystujemy tego w 100 % no bo kto ustawia na domowym komputerze rozmiary MTU i jumbo frames, jest ktos taki ? o_O. Innym mankamentem jest to ze dostarczona DRIVER CD producenta czesto posiada roczne-trzyroczne sterowniki :F. Kolejnym bublem jest pilnowanie aktualizacji... czasami zaawansowane funkcje urzadzenia np. green on LAN moze kolidowac z innymi kartami sieciowymi innych producentow np. 3COM etc.

btw. odnosnie kart graficznych... obecnie pracuje na GTX 260, GTX 480, 8800 GTS, kazdy komputer obsluguje 2 monitory 16:9 full hd, 4:3 TFT bez sterownikow NVIDI.
 
Do góry Bottom