Kaspersky i Sygate, przejsc na to ? warto ? ;/

marcinmx

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2004
Posty
98
Witam, jak sądzicie czy warto przejsc z ZoneAlarm v5 i Nortona 2004 na AV Kaspersky V4.5 i Sygate 5.5 Personal Edition (to sa najnnowsze wersje ?), jak myslicie ?! barca pisał ze sygate ma opcje anty spoofingu, a zonAlarm zatrzymuje dziwne naglowki itp z stron www :p


Barca: pisałes ze go urzywasz czy wystarcza zabezpieczenia które sygate ma jako domyslne czy zalecalbys cos skonfigurować ?!


piszcie jak cos wiecie na ten temat!!! slyszalem ze kaspersky jest lepszy ale czy to prawda ?! chcem to zmienic bo moje zabezpieczenia zawiodly i mam cos w komputerze jakiegos robaka czy takie cos ale nic nie chce go wykryć
<
i bedzie niezbedna jednak reinstalka
<
a wiec napiszcie co wolicie z tego softu ?!


marcinfb
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Kaspersky jest szybszy od Nortona, ma prostszy interfejs i mniejsze pliki update'u do ściągania i (takie mam wrażenie) częściej jest aktualizowany. SPF nie powstrzyma nikogo przed sniffingiem po switchach, ale poinformuje Cię że w danej chwili Twój MAC adres jest spoofowany - no więc logiczne że nie jest to najlepszy moment żeby akurat pocztę sprawdzić czy wejść na swoje ftp
smile.gif
Ustawienia domyślne SPF mnie osobiście w zasadzie odpowiadają, zmiany sobie porobiłem niewielkie i niedotyczące np. reguł.

Originally posted by ZOMO
jak Barca ci polecał to tak zrób
smile.gif

Myślenie samodzielnie ma ponoć przyszłość ;-)
 

marcinmx

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2004
Posty
98
'Kaspersky jest szybszy od Nortona, ma prostszy interfejs i mniejsze pliki update'u do ściągania i (takie mam wrażenie) częściej jest aktualizowany'

czyli wychodzi na to ze lepszy
<



'SPF nie powstrzyma nikogo przed sniffingiem po switchach, ale poinformuje Cię że w danej chwili Twój MAC adres jest spoofowany - no więc logiczne że nie jest to najlepszy moment żeby akurat pocztę sprawdzić czy wejść na swoje ftp Ustawienia domyślne SPF mnie osobiście w zasadzie odpowiadają, zmiany sobie porobiłem niewielkie i niedotyczące np. reguł.'

fack! ale skąd wiesz ze ktos moze mnie spoofować ?! aha ja mailem zonealarma i jestem w sieci 6 komputerowej! ale to ktos moze byc z mojej sieci czy takrze ktos z poza niej ?!!! czyli instalujemy sygnate
<
a wersja Sygnate Persolnal Ediotnion rozni sie duzo od Sygnate Persolnal Ediotnion PRO ma jakies lepsze zabezpieczenia ?! aha a czy kaspersky broni przed szpiegami etc. ?!
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Wiem bo wtedy tray icon się zmienia i logi sie zapełniają setkami (tysiącami) wpisów o mac spoofingu. Spoofować może Cię tylko gość z Twojej sieci. O ile wiem tylko wersja PRO ma ochronę przed spoofingiem.
 

marcinmx

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2004
Posty
98
'Wiem bo wtedy tray icon się zmienia i logi sie zapełniają setkami (tysiącami) wpisów o mac spoofingu. Spoofować może Cię tylko gość z Twojej sieci'

A można zobaczyć te logi, jak one wygladają ?! gdzie jest ten mac spoofing ? on jest na moim kompie ? ee...troche sie namieszało i nie rozumiem :?




'Spoofować może Cię tylko gość z Twojej sieci. O ile wiem tylko wersja PRO ma ochronę przed spoofingiem.'

ok dzieki, tylko jeszcze musze jakos znalezc pro, bo mam same personal edition i tam w HELP -=> Upgrade to .... PRO i potem trzeba sciagac ale jak na warezdown.c** sciagalem se sygate to pisalo ze to wersja pro! a co do kasperczaka
<
to poszukam wersje ta 5.XX i jednak zamienie nortona na niego jezeli jest taki dobry, a ZONE ALARM to chłam!
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Originally posted by marcinfb
A można zobaczyć te logi, jak one wygladają ?! gdzie jest ten mac spoofing ? on jest na moim kompie ? ee...troche sie namieszało i nie rozumiem :?

Eh, zainstaluj go sobie i poogladaj a potem pytaj, ok?? A o mac spoofingu też byś się mógł poduczyć bo to nie jest wazon z kwiatkami żeby gdzieś był, póki wiem jeszcze się nie zmaterializował.
 
Do góry Bottom