key found aircrack

casso

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 17, 2010
Posty
2
witam,

mam problem z podlaczenie sie do WLANu. Udalo mi sie ustalic klucz, ale jak wpisuje w kompie (probowalem pod XP i WIN7) lub w nokii E51 to nic sie nie dzieje. Nie ma komunikatu, ze haslo jest bledne, a jedynie przerywa mi status Connecting... i nic sie nie dzieje. Probowalem manualna konfiguracje polaczenia, nadal nic.

Wydaje mi sie, ze haslo jest ok. Probowalem kilka razy, z roznymi plikami .cap i za kazdym razem to samo haslo hex wyskakuje.

http://yfrog.com/86capturedivj

Czy potrzebna jest w tym przypadku zmiana konfiguracji MAC, karty wlan, etc.?? Prosze o dalsze wskazowki!



Z gory dziekuje
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Możliwe, że sieć filtruje użytkowników za pomocą adresów MAC. Chociaż w tym przypadku na pewno dostałbyś błąd w przypadku WinXP.

I chyba aircrack też by nie za bardzo działał (głowy nie dam, jak źle mówie poprawcie)
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
I chyba aircrack też by nie za bardzo działał (głowy nie dam, jak źle mówie poprawcie)

Injekcja pakietow za pomoca wlasnej zasocjowanej stacji byla by wykluczona ale tryb pasywny lub injekcja w imieniu innego klienta mozliwa.

polaczenie jest czesto rozlaczane kiedy system nie moze skonfigurowac polaczenia sieciowego za pomoca bootp / dhcp, rozwiazaniem moze byc reczna konfiguracja bramy, adresu wlasnego, serwera dns.

moze to tez byc spowodowane gdyz nie jestes w stanie ustalic adresu sprzetowego bramy tj adresu mac za pomoca arp.

tutaj widac ze dzieki odpowiedzi na arp hots jest w stanie wyslac ramke icmp, jesli jednak by jej nie otrzymal nie moglby zaadresowac ramki a co za tym idzie jej wyslac.

arp.jpg


wynikac to moze ze wzgledu na slaby link, warto sprawdzic czy cala autoryzacja, asocjacja, pobieranie adresu sieciowego, resolvacja arp pracuja dobrze w snifferze.

warto tez sprawdzic w jakim czasie odpowiada ap ( jaki ma poziom sygnalu zaobserwowany na twoim odbiorniku ), mozliwe ze jest dosyc daleko ulokowany od twojego odbiornika ...
 

casso

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 17, 2010
Posty
2
ok, dziala

potrzebna byla zmiana MAC, co zrobilem za pomoca SMACa

w kazdym badz razie, przestrzegam przed ustawianiem hasla WEP na swoich routerkach. Jezeli taki laik jak ja dal sobie z tym rade, to co dopiero bardziej doswiadczeni wyjadacze :/

w tym momencie zmieniam WEP na WPA/WPA2, ze znanych mi zabezpieczen, ten wydaje mi sie najbardziej klopotliwy.... chociaz wiadomo, dla chcacego nic trudnego, ale moze odstraszy niektorych...

pzdr
 
Do góry Bottom