Keyloggery, trojany itp.

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Hello
smile.gif


Myślę, że trojany oraz keyloggery nie powinny być udostępniane wszystkim użytkownikom forum. Przykładowo ktoś sobie robi konto na haker.com.pl i pobiera, pobiera pobiera. Później wysyła je na virustotal aby sprawdzić wykrywalność (nie ma pojęcia, że dzięki tej przyjemnej czynności wykrywalność niedługo się zwiększy). Autor keyloggera lub trojana zapewne chciałby aby jak najdłużej jego wirus utrzymał się przy życiu. Moim zdaniem rozwiązania są dwa:

- informowanie się użytkowników na wzajem, np. ,,Mam kasperskiego 7 - nie wykrywa'' lub ,,Avast nie wykrywa'' chociaż i tak wątpie żeby ktoś oprucz autora nie wysłał pliku na virustotal lub inny skaner on-line
<


- udostępnianie wirusów tylko dla stałych użytkowników forum a nie tym co mają 1 lub 0 postó na koncie
<


Myślę, że to by zwiększyło żywotność wirusów z tego forum. A jakiś dzieciak później idzie do szkoły i się cieszy, że np. podsłuchiwał gg kolegi. I sie chwali że h4x3r3m jest
<
A tak naprawde sciagnął dll'ke od grzonu...

Co wy o tym myślicie aby stworzyć takie ograniczenia?
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Jak chcesz to załóż forum na które będziesz dopuszczał tylko osoby które znają się na rzeczy i same piszą. Takie małe forum do wymiany softem, wtedy będziesz miał pewność że pozostanie niewykrywalny.
To forum jest dla wszystkich i trzeba się liczyć że znajdzie się ktoś kto wyśle na virustotal albo inny skaner i nici z pracy.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
w tym celu powstają wersje VIP aby były długo niewykrywalne. Pozatym ktoś kto wrzuca tu soft musi się z tym liczyć ze za kilka dni soft stanie się wykrywalny ale i tak wiele osob z tego skorzysta.
 
Do góry Bottom