Keyloggery w C++

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
Jakiś czas temu zacząłem swoją przygodę z C++ i obecnie jestem jeszcze zielony, lecz mimo to zastanawia mnie czy jest możliwość napisania keyloggera w C++ ? Druga sprawa to czy polecacie jakieś kursy, książki itp. o programowaniu w C++ dla zielonych :) ?
 

Do4Got

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2012
Posty
242
Tak, jest możliwość napisania keyloggera w C++.
Głupie pytanie.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Czeka Cię lektura C i Windows API.

Tak, nie C++ tylko C, po co w keyloggerze przeciążać operatory czy korzystać z wektorów?
 

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
Fajnie że wspomniałeś o WindowsAPI, nawet nie miałem pojęcia o istnieniu takiej biblioteki, to wiele ułatwia jak by się nad tym zastanowić :D. Ogólnie myślałem o nauce C++ ponieważ zdążyłem jakiś czas przed założeniem tematu przeczytać że lepiej zacząć się uczyć od razu niego, bo podobno jest to prawie to samo co C z takim wyjątkiem że zawiera więcej nowszych bibliotek lub komend, mam nadzieję że się nie mylę i nie gadam teraz głupot.

Jeśli chodzi o ten temat będę miał jeszcze jedno jak narazie pytanie bardzo istotne dla mnie. Ludzie polecają dla początkujących książkę Symfonia C++ Grębosza Jerzego, ktoś się z nią spotkał? Jest w porządku czy lepiej poszukać na internecie jakiegoś kursu jak np. ten http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1 ?
 
Ostatnia edycja:

TDK8GB

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2013
Posty
105
Czeka Cię lektura C i Windows API.

Tak, nie C++ tylko C, po co w keyloggerze przeciążać operatory czy korzystać z wektorów?

Czyli ,że keyloggery należy pisać bez klas,obiektów,metod? A może najlepiej w assemblerze?
 

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223
Jeśli ogarniasz na tyle asemblera, żeby napisać w nim keylogger'a to czemu nie ? - chociaż to trochę dla masochistów. Jedną z cech malware jest rozmiar pliku wykonalnego, który powinien być jak najmniejszy. Używanie klas, szablonów, operatorów, funkcji wirtualnych itp zwiększa objętość pliku.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493

TDK8GB

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2013
Posty
105
A np. taki Stuxnet i Flame miały cały framework i dużo zajmowały miejsca:
Niektóre jego cechy, takie jak rozmiar szkodliwego oprogramowania, wykorzystanie języka programowania LUA oraz różnorodna funkcjonalność, sugerowały, że Flame nie miał nic wspólnego z twórcami Duqu czy Stuxneta.
Czemu autorzy nie korzystali z assmeblera tylko z LUA?

----------------------------------------------------
Źródło: http://tech.wp.pl/kat,1009785,title...upy,wid,14564720,wiadomosc.html?ticaid=110dfc

PS: Napisałem program przy użyciu __asm:
int main()
{
_asm{
nop
nop
nop
nop
};
return 0;
}
:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom