KILKA PYTAŃ O DELPHI

mikszy5

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2005
Posty
50
1. Jak do programu wstawic zdjęcie lub mape bitowa bo to co jest w kórsach jakos mi nie działa nie mi to ktos wytłumaczy po lódzku jakos
2.Która funkcja odpowiado za to że po właczeniu jej nie bedzie widac napisu w TLabel a po wyłaczeniu bedzie widać(nie chodi mi o Endable)
3. Jak zrobic w trojanku takie cos że wpisuje w TEdit jakis tekst i klikam button ok
a u ofiary serwer wyświetla ten tekst z TEdit.
4.Jakie są inne możliwości wyswietlenia tekstu prócz ShowMessage chodzi mi naprzykład jak zrobić żeby tekst wyswietlił się na przykład w formie alertu itp.

:)
 

Lechusky

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 5, 2005
Posty
169
1. Bylo (nawet raz odpowiadalem na cos takiego), poszukaj, a jak jestes len to np, TImage, jest tez bardziej profesionalny sposob ktory juz kiedys opisalem.

2. Visible

3. TClientSocket.SendText(Edit1.Text) a w serverze w zdarzeniu on clientread : ShowMessage(Socket.ReceiveText);

4. MessageDlg, MessageBox. Alert - MessageDlg(S, mtWarning, [mbOK], 0);
 

mikszy5

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2005
Posty
50
chyba robie coś nie tak albo sie pomyliłes którye bym nie wpisał żeczy z podpunktu 4 to mi je podkreśla :-(
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Kod:
messagebox('Tekst w okienku','Tytuł okna',MB_OkCancel);
Kod:
messagedlg('Tekst w okienku',mtConfirmation,[mbYes,mbNo],0);
Kod:
messagedlgpos('Tekst w okienku',mtCustom,mbTesNoCancel,0,Left+20,Top+20);

Chyba wystarczy :?: 8)
 

mikszy5

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2005
Posty
50
nie wiem dlaczego ale przykład 1 i 3 mi nie działa
a co do pytania 1 to cos mi z tym TImage nie wychodzi a szukałem na forum i9 google ale nic nie znalazłem
 

WinX

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 29, 2005
Posty
13
Wstaw na forme komponent TImage. Przejdz do object inspectora tego komponentu. Kliknij na picture, pozniej na te kropeczki :-D i wybierz obrazek(wczytaj). To wszystko, jesli o to Ci chodzilo
 

Lechusky

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 5, 2005
Posty
169
Originally posted by mikszy5
chyba robie coś nie tak albo sie pomyliłes którye bym nie wpisał żeczy z podpunktu 4 to mi je podkreśla :-(

No fakt jesli chodzi o ten alert czyli MessageDlg(S, mtWarning, [mbOK], 0); to S oznacza jakas zmienna. Powinienem raczej napisac MessageDlg('jakis tekst', mtWarning, [mbOK], 0); to dlatego ze sie spieszylem
<
. Co do innych polecen wywolujacych okienko polecam przeczytac w help'ie delphi, bo oczywiscie maja one swoje parametry ktore nalezy podac. Juz wiesz jak sie nazywaja owe polecenia wiec nie bedziesz mial problemu z ich odalezieniem
<
 

mikszy5

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2005
Posty
50
to jest akórat twoje zdanie ja tak nie uważam muwisz że jest tyle dobrych w necie trajanów :?: jak by każdy tak mówił to by był 1 albo 2 trojany na świecie a zkad wiesz że akurat ten nie bedzie dobry.
 

WinX

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 29, 2005
Posty
13
Mam problem z moim trojanem... Kiedy testuje go na kompie, wszysto ladnie sie laczy i dziala. Kiedy dam serwer koledze, rowniez sie polaczy, ale niestety nie dzialaja opcje(wysuwanie CDromu itp) Czy mial ktos podobny przypadek i jak temu zaradzil...?
 

mikszy5

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2005
Posty
50
napisz coś więcej w jaki języku go napisałeś jaki ty masz a jaki on system czy do łączenia używasz nat itp
 

WinX

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 29, 2005
Posty
13
Napisalem w Delphi 7 enterprise, uzywam XP prof(kolega tez). W sumie wiekszosc zorbiona wg tematu 'tworzenie trojankow by slayd' czy jakos tak
<
. Jak sie przyda, to moge wstawic do internetu, jak ktos bedzie chcial kod źródłowy obejrzeć
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
A połączenie jest dobre pomiędzy klientem a serverem? Inne opcje działają? Czy jakakolwiek funkcja dziala? Jesteście w tym samym LANie?
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by D0han
A połączenie jest dobre pomiędzy klientem a serverem? Inne opcje działają? Czy jakakolwiek funkcja dziala? Jesteście w tym samym LANie?

Przecierz napisal ze mu zadne funkcje nie dzialaja !!
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Originally posted by WinX
Mam problem z moim trojanem... Kiedy testuje go na kompie, wszysto ladnie sie laczy i dziala. Kiedy dam serwer koledze, rowniez sie polaczy, ale niestety nie dzialaja opcje(wysuwanie CDromu itp) Czy mial ktos podobny przypadek i jak temu zaradzil...?

Nie napisał że mu nic nie działa :|
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by D0han+--><div class='quotetop'>CYTAT(D0han)</div>
<!--QuoteBegin-WinX
Mam problem z moim trojanem... Kiedy testuje go na kompie, wszysto ladnie sie laczy i dziala. Kiedy dam serwer koledze, rowniez sie polaczy, ale niestety nie dzialaja opcje(wysuwanie CDromu itp) Czy mial ktos podobny przypadek i jak temu zaradzil...?

Nie napisał że mu nic nie działa :|[/b]

A to ITP po wysuwanie CDromu mialo znaczyc ze wszystko jest dobrze ??
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
itp tlumaczy sie jako 'i tym podobne' a nie 'i te pierdoly', to nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem _wszystkie_. Ale to nie o tym temat.
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Tak... 'i tym podobne' czyli co może być jeszcze podobnego do wysuwania tacki CD? wysuwanie dyskietek?
 
Do góry Bottom