Kilka pytan o hosting

mystiq

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2008
Posty
17
Witam

Jestem kompletnym noobem jesli chodzi o strony internetowe itp.

Przestawiajac juz jak wyglada moja wiedza na temat stron, powrocmy do sprawy...

Mianowicie szukam hostingu, i zastanawiam sie na kilkoma rzeczami...

1. Jak narazie zajrzalem na strone OVH i zauwazylem iz ich hosting obsluguje kod "C" - co jest dokladnie przez to rozumiane? Iz moge np. napisac kalkulator w "c" wsadzic go jako program na strone i ludzie beda mogli z niego korzysac przez przegladarke?
1.1. Czy zancie jakis hosting ktory obsluguje C++? :)

2.1Ilosc transferu - Limit transferu bardzo wazna rzecz i ciezko mi oszacowac ile by go bylo potrzeba. Czy moglby ktos (kto sie zna) oszacowac ile potrzebuje takie forum pokroju haker.com.pl ?

2.2 Przestrzen dyskowa - tak jak powyzej :)

2.3 W ofercie OVH wymienione sa "personal/pro/private sql" - jaka jest roznica, i o co w tym chodzi? Jesli np. pisze iz mam 25mb personal sql, to mam 25mb na cala baze danych (np. uzytkownikow)? Czy mozna do tego wykorzystac przestrzen dyskowa?

3. Czy mozna prosic o jakis tutorial (ale nie pierwszy z googla, gdyz taki to sam znalazlem i byl dupny :p ) ktory byscie polecili

4. I chyba standardowo - Jaka firme hostingowa polecacie (najlepiej zagraniczna, a jesli szwecka, to juz wogole pikus :D )
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
1. nie wiem gdzie widziałeś ten "kod C", ale to nie działa tak że wrzucisz program w C i on działa przez przeglądarkę, do pisania stron itp. istnieją specjalne języki programowania, najpopularnejszy jest chyba PHP, czesto też zdaża sie ASP.NET, rzadziej JSP, RoR
co do serwerów z "kodem w C" to też istnieje coś takiego, jak sobie kupisz dedyka to praktycznie możesz tam włączać co chcesz, ale to dużo kosztuje i na pewno nie tego szukasz
1.1 tak jak z C

2.1 małe/średnie forum generuje kilka GB/m-c, ale tu ciężko cokolwiek powiedzieć, wystarczy ze dodasz np. wrzucanie plików i obrazków i już może się zwiększyć, przy czym zauważ że dostawcy są dość elastyczni, i zawsze można zwiększyć transfer jeśli zachodzi taka potrzeba, zacznij od 10-20GB i zobacz

2.2 forum to zazwyczaj skrypty php, kilka obrazków i awatary(przy czym też jak wyżej wrzucanie grafik i plików bezpośrednio na forum znacząco na to wpływa), też sugeruje zacząć od 1-2GB

2.3 nie wiem, może doczytaj przy czym 25MB na bazę to nie dużo, tu nie będę szacował, ale kiedyś na jakimś sporym forum ktoś zapytał ile potrzeba i się okazało że tabela postów ma 500MB, oczywiście to rośnie z czasem

3. do czego?

4. zobacz http://linuxpl.com/ sam tam mam i sobie chwale
 

mystiq

Użytkownik
Dołączył
Luty 28, 2008
Posty
17
@up:
1. http://www.ovh.co.uk/shared_hosting...usiness_250gb_traffic_2tb_technical_sheet.xml

2.1. To 2TB starczy :)

2.3 Myslisz, ze mozna by do tego wykorzystac przestrzen dyskowa? (planowal bym uzywac tego hostingu co podlinkowalem w podpunkcie pierwszym).

3. Do zagadnien zwiazanych z hostingiem - jak to wyglada, na co patrzec, itp.

4. Strasznie drogie sie to wydaje w porownaniu do OVH. Jest jakis specyficzny powod dla ktorego tamten hosting taki drogi? :)
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
1 Poczytaj
2.1 Ilość ruchu to nie wszystko, czasami, gdy strona z jakiegoś powodu generuje duże obciążenie, trzeba zainwestować w serwer dedykowany.
2.3 Czy przestrzeń dyskową można wykorzystać na bazę danych musisz przeczytać w regulaminie konkretnej usługi.
4. Ja obecnie używam proserwer.pl, na małego bloga w zupełności wystarcza. Jeśli masz większe wymagania to ew. OVH i np. leaseweb (tutaj nie ma problemów z hostowaniem np. trackera BitTorrent).
 
Do góry Bottom