Komenda blokujaca przychodzace pingi?

Rozgrywki_Taktyczne

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2009
Posty
14
Tak jak w temacie, juz od kilku dni ktos pinguje mi neta.
Mam router + 4 kompy do niego podlaczone i kilka razy dziennie ktos pinguje mi prawdopodobnie router, mimo to ze mam zmienne ip. Chcialem sie dowiedziec czy jest mozliwosc zeby zablokowac przychodzace pakiety, szukalem na necie i na forum ale nic nie znalazlem. Z gory dzieki
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Przejrzałem instrukcję do tego modelu i nie z znalazłem funkcji typu block WAN ping. Możesz skonfigurować sobie regułę firewalla na routerze, aby blokował przychodzące z zewnątrz połączenia ICMP(8)
 

Rozgrywki_Taktyczne

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2009
Posty
14
<div class='quotetop'>CYTAT(jurgensen @ 7.06.2009, 11:00) <{POST_SNAPBACK}></div>
Przejrzałem instrukcję do tego modelu i nie z znalazłem funkcji typu block WAN ping. Możesz skonfigurować sobie regułę firewalla na routerze, aby blokował przychodzące z zewnątrz połączenia ICMP(8)[/b]

A moglbys napisac jak to zrobic, bo ja zbytnio sie na tym nie znam :/
 

Rozgrywki_Taktyczne

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2009
Posty
14
"Możesz skonfigurować sobie regułę firewalla na routerze, aby blokował przychodzące z zewnątrz połączenia ICMP(8)"

Ale jak mam to zrobic? ja na serio zielony i nie wiem praktycznie nic
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
No to już twój problem, że instrukcji rutera czytać nie umiesz...
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Jak byłbyś milszy to by ci ktoś pomógł a tak to ci powiem tyle, że taką funkcję posiada i jest o tym napisane w cholerę i jeszcze trochę...
 

Rozgrywki_Taktyczne

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2009
Posty
14
Staram sie byc mily, ale jezeli kazdy mi pisze, zobacz instrukcje routera,a ja patrze i zbytnio nie wiem co mam zrobic to proste ze sie wkurwiam. Szybciej by ci to zajelo wytlumaczenie mi powoli i bylibysmy obydwaj zadowoleni, ale skoro wolisz pisac to co przecietne osoby to sorry
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Trudno zauważyć, ze ma opcję Włącz Firewall która co prawda nie blokuje wszystkich pingów ale zabezpiecza przed SYN Floodem itp...
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Jakim cudem? Bo takich stawek to nawet w internecie GSM nie ma...
//Edit: No i zapomniałem, jedyne wyjście to kupienie sobie jakiegoś lepszego Routera, polecam Linksys, szczególnie modele z możliwością wgrania nieoficjalnego softa Tomato.
 
Do góry Bottom