Komp

Mrowa1910

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 20, 2007
Posty
28
Witam ma do Was pytanie czy taki komputer moglby byc czy to nie za ciekawy sprzet??
1.Procesor: AMD Athlon 64 X2 4000+(2,10GHz)
2.RAm:1GB
3.Dysk:250GB
4.Grafika nVidia GeForce 8400GS
Zintegrowana karta sieciowa i jeszcze do tego windows vista.
Cena:2200zl.
 

Kamil356

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 10, 2007
Posty
4
Witam.
Ja uważam że za tekie pieniądze można było by złożyć cos naprawdę lepszego.
Ostatnio mój kolega sobie kupił spoko kompa za całkiem nie dużą kase.
Podaje wymagania:
Procek Intel Core 2 Duo E4500
ram 2 GB
dysk 250 GB
karta graficzna GeForce 8500GT Super 512MB DDR2
i te pozostałe czesci
wyniósł go 1200 zl
Ja bym proponował np coś podobnego do takiego.
pozdro

[ Dodano: 10-12-2007, 21:25 ]
i jeszcze jedno nigdy nie kupuj komputera z windows vista.
Ten windows to najgorsze co może być,przynajmiej ja tak uważam.
narka
 

Mrowa1910

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 20, 2007
Posty
28
Ten komp nie jest dla mnie tylko kolezanka mnie poprosila o rade i dala mi katalog juz z kompami zlozonymi ja jej odrazu powiedzialem zeby nie brala juz zlozonego tylko zeby samemu zlozyc i wlasnie ide jutro cos sie moze ukleji;).I jeszcze chcialem sie zapytac czy taka grafa 8400 to dobre urzadzenie czy lepiej cos innego wziasc i zeby byla porownywalna cena??
 

Kamil356

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 10, 2007
Posty
4
Może być ta grafa 8400 ale ja osobiście wolałbym już kupić jakaś grafike 512 mb trochę dołożyć ale 512 i jak już pisałem nie z windowsem vista.
pozdro
 

Juri_gag

Użytkownik
Dołączył
Listopad 17, 2007
Posty
37
1. Pierwsze zastrzeżenie - Vist. Hmmmmm, takie g.... na 1 GB ramu?

1.Procesor: AMD Athlon 64 X2 4000+(2,10GHz)
2.RAm:1GB
3.Dysk:250GB
4.Grafika nVidia GeForce 8400GS
Zintegrowana karta sieciowa i jeszcze do tego windows vista.

2200 zł? Drogo jak skurczybyk. Gdzie to kupujesz?? Na allegroo góra 1,5k za taki sprzęt.

Ogólnie proponowałbym allegro
<


1.PRocesor : AMD AThlon 64 x2 4200+ ~300zł
2.Ram:2GB DDR2 ~300zł
3.Dysk:250GB ~300zł
4.Grafika Nvidia Geforce 8600GT256/8500GT256 ~ 450/300zł
5.Zasilacz Chieftec 500w ~180zł
6.Płyta Główna Gigabyte jakaś ~300zł
Razem:1830zł/1680
 

cephei

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2007
Posty
33
No może komuś to się podoba

Witam
No jest to nawet, nawet, ale jaka płytka główna? Moim skromnym zdaniem duzo od płytki zależy tzn. nie od firmy chociaż czasami też, ale od chipsetu.
Słyszałem, że te od nvidii są lepsze niż intela. Oczywiście jeszcze dochodzi do tego co będziesz robił na kompie? Jeśli tylko przeglądał poczte i w sieci buszował to już za 1200 zł kupisz kompa.
Do tej karty graficznej bym sie przyczepił. Za takie pieniadze weź sobie spraw np. nvidii 8600GT. To nie sa duże pieniądze, a jakość duzo lepsza.
Pozdrowionko
 

Mrowa1910

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 20, 2007
Posty
28
Powiem tak ten komp bedzie skladany i cena spadla do 1600zl.z prawie takimi samymi czesciami:)I grafika bedzie ta nvidii 8600GT a nie jak pisalem wczesniej 8400.I wlasnie nie wiem jak z tym windowsem robic bardzo slaby jest ten vista??
 

cephei

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2007
Posty
33
Vista słaba? Kiedyś Xp miał być słaby. I tak polityka Microsoftu jest taka, że skoro wyładowali tyle kasy na nowy system to wszystko zrobią aby go kupowali. Poza tym jeśli nabyli wiedzę przy robieniu xp to co ...stracili ją gdy robili Vistę? Nie. I dlatego doradzałbym kupno Visty. Wiadomo na początku będzie trochę zabawy:) ale jeśli sprzęt silny, a sterowniki i oprogramowanie są dostosowywane do nowego systemu to problemów nie będzie ( a czy do xp czasami microsoft nie planuje zaprzestania wsparcia ). Słyszałem nawet od kolesia ze sklepu że instaluje xp na nowym sprzęcie i są problemy, a przy viście nie ma. Ja osobiście zaufam viście
smile.gif
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
1GB RAM+Vista+pewnie jakieś gry troche się będzie gryzło....Jeśli masz zamiar pograć w gry to proponuje XP'ka lub jakąś dystrybucje Linuxa - tak tam też można grać normalnie...
 

Toryu

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 13, 2007
Posty
6
Pozwólcie ze wtrace swoje 2 grosze. Według mnie istotną rzecza jest procesor i pamiec ram. Ja osobiscie bym proponował Core2Duo E4300(449zł czy jakos tak) Ram OCZ Technology, GeiL'a lub PDP Patriot, te ramki sa bardzo dobre wiekszosc z nich jest robiona pod dual channel co pozwala wsadzic sobie 2GB w wzglednie niskiej cenie. Do tego trzeba dozucic jakas plyte główna Asusa. Zasilacz ok 450W proponowałbym zainwestowac w ta czesc poniewaz od niej duuuuzo zalezy. Karta grafiki zostaje nam na koniec (jesli ten komputer nie bedzie sluzył do grania) w zaleznosci od tego ile Ci zostanie taka karte wsadzasz:p. A teraz dlaczego uwazam ze akurat taki sprzet? Otórz procesor E4300 ma standardowy zegar 1.8GHz ale przy dobrych Ramach i zasilaczu wchodzi na 2,4GHz bez zmiany napiecia i to na boxowym chlodzeniu czyli zaoszczedamy ok 1000zł na samym procku. Ramy OCZ i GeiLa maja gwarancje na działanie na podwyzszonych napieciach o ile dobrze pamietam niektore mozna nawet zwiekszyc na 2,2V a i tak jak sie spala przyjma je na gwarancje. Zasilacz jak juz mowilem jest wazny bo musi trzymac stałe napiecie dla procesora i karty graficznej. Jeśli chciałbys sie cos wiecej dowiedziec to pisz na gg /profil/ jak bede mial chwilke to postaram Ci sie złożyć coś "po mojemu" w granicy 2200 zł
 
Do góry Bottom