Komputer po wyłączeniu sam się włącza.

koldylier

Użytkownik
Dołączył
Listopad 19, 2010
Posty
4
Witam,

mam problem z swoim komputer, który po wyłączenie sam się włącza. System operacyjny Windows XP. Próbowałem już różnych rzeczy i nie wiem w czym tkwi problem. Czytałem na innych forach że to problem z zasilaczem ale mój jest sprawny. Proszę o pomoc, z góry dziękuje.
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Może to być problem z obudową. Przycisk power może się blokować. Miałem tak kiedyś z jednym komputerem na mieszkaniu.
Obudowa była jak u czołgu.
 

LPU

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2007
Posty
104
Ewentualnie uszkodzony sprzet? Zasilacz, plyta gl?..

Kiedys kiedys tez cos czytalem o czyms w BIOSie :) ale nie mam pojecia co to.. nie zwracalem uwagi bo nigdy mi sie to nie przydazylo.. musialbys poszukac na necie.. :)

PS. Jakby ktOs zaczal tu pisac o wirusach wlaczajacych komputer to nie zwracaj uwagi ;)
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
"Wirusy" nie mają jak włączyc komputera. Mogą go tylko wyłączyć.

Żeby włączyć komputer musi być usterka mechaniczna.
 

LPU

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2007
Posty
104
Jesli opisany w 2 poscie problem z obudową nie wystepuje.. zacznij moze od wymiany zasilacza :) nie musisz kupywac.. pozyc inny i zobaczysz czy na drugim usterka tez wystepuje ;)
 

KSU

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2010
Posty
35
To tylko ustawienia w Biosie. Już nie pamiętam co zmieniałem ale miałem dokładnie tak samo. Pogrzebałem w Biosie i mu przeszło.
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Wirus niemożliwy? A ingerencja w system? Wiem pewnie to brzmi niedorzecznie ale teoria o zamianie "Wyłącz" na "Uruchom Ponownie" (tylko działanie nie obrazki, napisy itp.) nie jest taka głupia. Po jakim czasie się włącza od wyłączenia?(jak od razu to ta teoria nie jest zła).
Osobiście stawiam na zasilacz albo obudowę ale aby wyeliminować wirusa można wyłączyć komputer "brutalnie" i jeśli się włączy wirusa można wykluczyć.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Zależnie od wersji i typu bios opcja jest dostępna. W bios w mechanizmach zarządzania energią itd (power management setup) poszukaj takich opcji jak resume by alarm, automatic power of, auto power of, wake-on itd. Po co takie opcje wgl istnieją? A typowa funkcja domowego komputera serwerowego działającego podczas burzy :)
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
wylacz w biosie ( power managment ) wake on alarm, rtc, mouse, keyboard, pci, pci-e itp. itd. -.- // albo str, rtc rozne opcje sa w roznych plytach...
 

Samaramabezkol

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2011
Posty
10
Nie chce się wyłączyć to znaczy, że jak klikasz wyłącz to on ci się resetuje czy nawet jak naciskasz przycisk Power to on i tak ci się nie wyłącza? Jeżeli to pierwsze to stawiam na wirusa. Gdy miałem xp i nie posiadałem żadnego AV to prawie co miesiąc coś takiego mi się robiło.
 

Error_company

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 16, 2011
Posty
12
Wydaje mi się że jeżeli byłby to problem z obudową to były by jeszcze jakieś objawy na włączonym komputerze.

Może to być wirus lub uszkodzona płyta główna. Co to zasilania nie jestem pewien. Chociaż wirus musiał by podmieniać przyciski lub zamiast wyłączyć komputer tylko go uruchomić ponownie.
 

Delik4

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 27, 2011
Posty
9
Istnieje coś takiego co włącza samodzielnie komputer kiedyś takie coś widziałem wydaje mi się ,że to zaplanowane zadania (panel sterowania ->> wydajność) kiedyś to było takie coś jakby plik i zegarek taka ikonka
 
Do góry Bottom