Komputer sam się wyłącza i włącza

Sharow

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2008
Posty
42
Witam! mam poważny problem z moim komputerem mianowicie od wtorku sam się wyłącza i włącza . A polega to na wyłączeniu na "ostro" czyli jak by prądu zabrakło i normalnym wyłączeniu czyli wylogowaniu zapisaniu ustawień i wyłączeniu czasami wtedy się włączy jeszcze raz a niekiedy nie. Wiec zacząłem działać, sformatowalem kompa zainstalowałem windę i z początku śmigało wszystko aż znów to samo. Wiec myślę pewnie zasilacz, wymieniłem pochodził chwilę i znów to samo wiec skanuję Nodem wykryło coś w sekcji rozruchowej i ogółem miałem 101 wirów w ciągu jednego dnia... ale dalej to samo wiec skan spybotem wykryło trojany, pliki wykonywalne i jakieś klucze rejestru uruchamiania. Wiec próbuję dalej z tym walczyć odpalam linuksa z płyty usuwam wszystkie partycje i stawiam od nowa... ale wiem dalej ze coś jest nie tak czyli to samo by co jakiś czas wyskakuje okienko do wyłączania ale anuluje i komp działa dalej... Poradzilem się wtedy na innym forum i dostałem odpowiedź taką żebym nadpisał dysk czy bad sektory i jeszcze jakiś program do czyszczenia dysku i wtedy skan Nodem i spybotem... No ale winda mi się nie chce zainstalować bo dalej komputer sie wyłącza...

Co wy o tym sadzicie? Proszę o pomoc... Z powazaniem Sharow.
 
K

Khalt

Gość
Nie chcę niszczyć Twojej wypowiedzi ... ale trochę się zagubiłeś i coś trochę prawdy nam nie mówisz:
sformatowalem kompa zainstalowałem windę[/b]
skanuję Nodem wykryło coś w sekcji rozruchowej i ogółem miałem 101 wirów w ciągu jednego dnia[/b]
wykryło trojany, pliki wykonywalne i jakieś klucze rejestru uruchamiania.[/b]

Ja sądzę, że jak już formatujesz to wszystkie dyski a nie jedną partycję -_-.
 

Sharow

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2008
Posty
42
mówię całą prawde...poprostu moze źle napisałem ja zrobiłem formata całego dysku i usunołem partycje i postawiłem je od nowa... no i komp dalej się wyłancza lub sam włancza...Skanowanie robiłem oczywiście przed formatem.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Owner szacun za robote <lol2>

Co do tematu to raczej skoro twierdzisz ze Ci sie komp wyłącza to raczej nie masz problemow z systemem tylko samym sprzetem, zalsilaczem lub moze masz spięcie kajs na kablu od włączania i wylączania kompa
<
(widzialem taki przypadek)
 
K

Khalt

Gość
Już wiem, skąd mu się wziął nick "0wn3r".
<div class='quotetop'>CYTAT
Owner szacun za robote <lol2>[/b]

To ja, kur**! 0wn3r tylko temat editnął! xDD [/b][/quote]
0wn xD.

---

Nie masz żadnego BSOD? Ja jak miewałem problemy z zasilaniem/napięciem to zawsze kończyło się na BSOD i restarcie.

Kiedyś mi się notorycznie komputer resetował i za cholerę nie wiedziałem co to było. Po kilku godzinach walki doszedłem do wniosku, że rozwiązaniem problemu było odłączenie i ponowne podłączenie wtyczki do kontaktu ... xP
 

Sharow

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2008
Posty
42
<div class='quotetop'>CYTAT(legalnl @ 18.06.2009, 18:54) <{POST_SNAPBACK}></div>
Owner szacun za robote <lol2>

Co do tematu to raczej skoro twierdzisz ze Ci sie komp wyłącza to raczej nie masz problemow z systemem tylko samym sprzetem, zalsilaczem lub moze masz spięcie kajs na kablu od włączania i wylączania kompa
<
(widzialem taki przypadek)[/b]

Tak tylko że zasilacz wyieniony...i dalej to samo.A co do tych błedów to post był pisany na szybko wczoraj wieczorem w h23 na innym forum ale tam zabardzo pomóc mi nie chcieli więc skopiowałem go tu.A mnie jedno dziwi bo to ze się wyłancza na "ostro" to można jakoś wytłumaczyć a normalne wyłaczenie czym może być spowodowane? no i wtedy sie włancza lub nie wtedy kabelek od kompa wyciagam wkładam i albo sam sie włączy lub dalej nie...Jak narazie zieniłem karte grafiki i zasilacz a teraz robie zerowanie dysku...
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Sądzę, że albo masz zrąbaną płytę główną/inny elektronik albo za bardzo przetaktowany komp albo skoki napięcia w gniazdku.
 

Sharow

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2008
Posty
42
<div class='quotetop'>CYTAT(THC Flow @ 18.06.2009, 19:44) <{POST_SNAPBACK}></div>
Sądzę, że albo masz zrąbaną płytę główną/inny elektronik albo za bardzo przetaktowany komp albo skoki napięcia w gniazdku.[/b]
no własnie też o płycie myśle ale to by powodowało samo istne włanczanie go? Przetakowany nie jest bo am "blokade" jedynie zworką ale na procku 1.6 czy 2.0 jest tak samo... Teraz spostrzegłem ze jak otwarłe 2 klapy od kompa to się tak nie wyłacza choć się zdarza wyłaczanie i właczanie.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
No to masz rozwiązanie, kup lepsze chłodzenie albo chociaż wyczyść to co masz i nałóż nową pastę
 

Sharow

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2008
Posty
42
ale dysk też w nie najlepszym stanie...

jest to część loga z 28.9% stanu robiony programem MHHD 4.6

<3ms :143310
<10ms :30090
<50ms :2556
<150ms:16
<500ms :3
>500ms :1

UNC : 1497
AMNF : 185

a tak jak o chłodzeniu to czy chłodzenie cieczą jest dobre na allegro tego w *** jest...
 
Do góry Bottom