KONIEC SPINU GG

mkl09

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2009
Posty
10
Wszystko wskazuje na to, że Pan rAndrzej Rybus z GG nie będzie musiał biegac dookoła Pałacu Kultury
<


Pan rzecznik poszedł o zakład, że jeszcze w trakcie bieżącego roku efekty wysyłki spinowej zostaną ograniczone do absolutnego minimum. Słowa dotrzymał..

W dniu dzisiejszym Gadu-Gadu wprowadziło zmiany w protokole uniemożliwiające wysyłkę linków z http, www, a także w formie zwykłego tekstu zawierającego koncówkę domeny. W praktyce oznacza to KONIEC wszelkiego spinu na gg.


UWAGA: W trosce o bezpieczeństwo z wiadomości od Nieznajomych usuwane są podejrzane treści. Jeśli chcesz otrzymywać od Nieznajomego kompletne wiadomości - dodaj go do swoich kontaktów.Hej, zobacz to : [xxxxx][/b]


Jak dla mnie to pozamiatane
smile.gif
Jedyna możliwość, to wysyłka domeny w postaci rozproszonej ( np. t w o j a d o m e n a . p l ) co moim zdaniem w ogóle mija się z celem
smile.gif



No cóż.. pozostaje mi podziękować patałachom z Gaducha za te piękne kilka lat
<
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Nareszcie...:]
Pracy w kraju nie brakuje więc nie wiem w czym problem :]

Tylko teraz jest pytanie czy wdrożony mechanizm antyspamowy w kompilacji 8704 jest zaimplementowany w protokole czy w samej aplikacji...
<
Poza tym komercha, reklamy, płatne opisy graficzne itd...
 

Ropsont

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 7, 2008
Posty
12
Hah nic się nie mija z celem jeśli umie się spamować
smile.gif


Co prawda efekty są mniejsza ale wciąż zadowalające. Trzeba strategicznie dobierać format reklamy a Ci na których ona działa i tak sobie poradzą by z niej skorzystać ;]

Np.

"jesteś? to ja mam nowe gg, słuchaj chciałem Ci dać stronkę z taką fajną gierką ale ze gg ostatnio blokuje linki to nie podam pełnego adresu ;/ tylko musisz w przeglądarke wpisać z kropkami -> "twojastrona pl"
i jeszcze dodać w,ww przed linkiem. ale zobacz naprawde, bo fajnie się gra
smile.gif
napisze potem, narq

Taka wiadomość dochodzi
smile.gif
Można również używać wiadomości w stylu: "Wejdź w mój link w opisie"

Także nie radze się załamywać na zapas bo nieliczne programy i kreatory kont DZIAŁAJĄ !

Trzeba tylko wiedzieć jak dotrzeć do klienta ;]

Pozdrawiam.
 

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
Ten filtr anty-spimowy trochę schrzanili ;p Bo np. jak masz wył. GG, a ktoś z twoich znajomych przyśle Ci linka, to wyświetla się ten komunikat ( a miało być tylko od nieznajomych
<
)

I wszystko dzieje się na serwerze - czyli AQQ, Konnekt, Miranda i inne i tak dostają przefiltrowanie w sieci GG ...

Ja osobiście korzystam z AQQ - i te wszystkie nowe funkcje ( nowe statusy ) też zostały wprowadzone do wtyczki GG ( i ta cała geolokalizacja też ). Poza tym, do AQQ mam pełno skórek i przydatnych wtyczek...

Aha - to się chyba odmienia spim (wiki) a nie spin ( ale w sumie nazwa tematu pasuje - koniec kręcenia (z) GG
<
)
 

mkl09

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2009
Posty
10
<div class='quotetop'>CYTAT(Ropsont @ 27.05.2009, 22:56) <{POST_SNAPBACK}></div>
Hah nic się nie mija z celem jeśli umie się spamować
smile.gif


Co prawda efekty są mniejsza ale wciąż zadowalające. Trzeba strategicznie dobierać format reklamy a Ci na których ona działa i tak sobie poradzą by z niej skorzystać ;]

Np.

"jesteś? to ja mam nowe gg, słuchaj chciałem Ci dać stronkę z taką fajną gierką ale ze gg ostatnio blokuje linki to nie podam pełnego adresu ;/ tylko musisz w przeglądarke wpisać z kropkami -> "twojastrona pl"
i jeszcze dodać w,ww przed linkiem. ale zobacz naprawde, bo fajnie się gra
smile.gif
napisze potem, narq

Taka wiadomość dochodzi
smile.gif
Można również używać wiadomości w stylu: "Wejdź w mój link w opisie"

Także nie radze się załamywać na zapas bo nieliczne programy i kreatory kont DZIAŁAJĄ !

Trzeba tylko wiedzieć jak dotrzeć do klienta ;]

Pozdrawiam.[/b]

No jasne.. jak Ciebie dydki urządzają to czemu nie
<
Nie wiem co Ty określasz mianem "formatu reklamy" skoro nie mowimy o reklamach kontekstowych tylko o zwykłej treści
smile.gif


Twój przykład oceniam na 3/10

- stanowczo za długi
- domena nie przejdzie

Hah nic się nie mija z celem jeśli umie się spamować
smile.gif
[/b]


Ty chyba nie wiesz z kim rozmawiasz, więc wybaczam
<


Kawalerka w mieście wojewódzkim w 2 lata to Twoim zdaniem wystarczająco? Jak sądzisz kolego specjalisto?
<



Oczywiście - zawsze są możliwości obejścia, w tym przypadku jednak czas niezbędny do zorganizowania wszystkiego sprawia, że spim gg nienależy już do najefektywniejszych form zarobku, no ale jak kto woli.. W dalszej częsci dyskusji zamierzałem przedstawic inne, znacznie efektywniejsze formy zarobku ale jak widzę taką napinkę, to nie bedę omieszkał pouczać wszystko wiedzących
smile.gif
Życze powodzenia w codziennym ciułaniu po 2 baksy z AS
<


Pozdrawiam
 

pezet40

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 4, 2007
Posty
24
mkl zachowaj troche anonimowosci jezeli chodzi o zarobki bo nam spamerzy jak grzyby po deszczu wyrosna
smile.gif


Swoja droga wlasnie testuje to o czym mowisz i jak narazie wszystko mi dochodzi, nie zauwazylem powyzszych zmien ?? mam stare gg wersje 7.7.0 ale to chyba bez znaczenia

Ale faktycznie Ropsont dales taki przyklad ze zes chyba rozum z dupa zamienil no normalnie pelen profesjonalizm szacun koles ja jakbym dostal taka reklame to nie wiedzialbym czy sie smiac czy plakac... ile bierzesz za prywatne lekcje?
Pozdrawiam

Gadu-Gadu ma bardzo ograniczone mozliwosci jezeli chodzi o mozliwosc zablokowania spamu... A wszystko dlatego ze wciaz jest bardzo duzo sieci "radiowych" niektore z nich maja nawet po 5000 klientow i praktycznie znikoma liczbe ludzi z publicznymi adresami IP... co to znaczy? Ze owe 5000 klientow wychodzi "na swiat" jakby z jednego IP a to znaczy ze nawet 5000 kont gg moze byc zalogowanych z jednego IP i wcale to nie jest spam... I co Moze firma gg ma sie z nimi nie liczyc? Nie moze bo takich sieci jest za wiele...
 

mkl09

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2009
Posty
10
Pezet, przykład który opisałeś dotyczy jak mniemam łączenia się z tego samego IP z 5000 numerami, jeśli tak to nie widzę problemu - jest mnóstwo sieci osiedlowych etc. GG nigdy nie blokowało numerów logujących się przez identyczne IP. Niemniej, Panowie mieliby rzeczywiście problem ze stworzeniem nowego konta/numeru GG - tutaj blokada pozwala na założenie jedynie 1-2 kont z 1 IP
smile.gif


Sam proces blokowania numerów nie odbywa się na drodze porównywania IP. Dział Abuse GG jest zaopatrozny w specjalne narzędzia monitorujące przepływ informacji na serwerach GG oraz wszystkich numerów - jeżeli któryś z nich zaczyna generować nienaturalne ( czytaj wysokie ) obciążenie serwera, jest on półautomatycznie blokowany przez filtr antyspamowy.

Natomiast domeny używane do wysyłki blokowane są ręcznie przez pracowników departamentu Abuse - to akurat jednak nie problem, wystarczy zarejestrowac w home.pl 30 domen za darmo, i codziennie masz nową do wykorzystania
smile.gif

-


oki niech stracę... treści wiadomości o najwyższym współczynniku CTR wysłane/kliknięcia

1. siema jesteś? co tam robi Twoje zdjęcie?
<
www.twojadomena.pl
2. ahah to Ty jestes na tej stronie? www.twojadomena.pl
3. co to jest!?
<
www.twojadomena.pl

Nie wysyłać żadnego 3 liniowego syfu, go użytkownik nie dojedzie nawet do 4 słowa. Byc może napisze tu jeszcze jutro pare wskazówek od siebie
smile.gif
 

pezet40

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 4, 2007
Posty
24
Niemniej, Panowie mieliby rzeczywiście problem ze stworzeniem nowego konta/numeru GG - tutaj blokada pozwala na założenie jedynie 1-2 kont z 1 IP smile.gif[/b]

Blokada pozwala na założenie 2 kont z 1 IP ale co ważne w czasie 15minut... Czyli nie powinno to utrudniać życia takowym sieciom...

Dział Abuse GG jest zaopatrozny w specjalne narzędzia monitorujące przepływ informacji na serwerach GG oraz wszystkich numerów - jeżeli któryś z nich zaczyna generować nienaturalne ( czytaj wysokie ) obciążenie serwera, jest on półautomatycznie blokowany przez filtr antyspamowy.[/b]

tu akurat masz racje ale jezeli czas wyslania wiadomosci w programie GYGYLITE ustawiony jest na 25 sekund i dodanych jest 500 numerow i kazdy numer wysyla wiadomosc raz na 25 sekund to watpie zeby to bylo nienaturalne... Ale jezeli ktos tworzy np. owe 500 numerow i nagle podczas poczatkowego wysylania spamu wszystkie sa od razu blokowane to znaczy ze popelnil pewien blad... Jaki? Ta informacje zachowam dla siebie...

A to z domenami nie musiales mowic sam tak robie
<
niech wysylaja jakies cba i inne gowna nie do zapamnietania... No ale wiele tutaj "spamiarzy" nie potrafi nawet sie menedzerem ftp poslugiwac, jakiejkolwiek strony zrobic, baa nawet przekierowac zakupionej domeny do DNSow danego serwera takze o konkurencje sie nie martwie
<


1. siema jesteś? co tam robi Twoje zdjęcie? ohmy.gif www.twojadomena.pl[/b]
To jest dobry przyklad nawet doskonaly ale w przypadku tego co ja reklamuje w ogóle by sie nie sprawdzilo... A niewazne co reklamuje... Powyzszy przyklad jest doskonaly na reklamy typu google adsense czy tradedoubler tzn minimalna tresc strony a duzo reklam... no ale majac strone o minimalnej tresci (czytaj nieciekawa nikt na nia nie wroci) to spam trzeba ciagle wysylac a to mija sie troche z celem...

Ogolnie dzisiaj wieczorem po miesiecznej przerwie znowu ruszam z gygylitem i zobacze dokladnie co i jak tam jeszcze powstawiali... a ty mkl nie zdradzaj za duzo kur.wa czlowiek sam siedzi godzinami mysli a ty bedziesz gotowce pisal
<
Pozdrawiam
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
mkl09: witaj kolego z branży.
<

ogólnie spam na gadu gadu już dawno moim zdaniem jest nieopłacalny, teraz bardziej korzystne jest puszczenie z jakiegoś dedyka spambotów na naszą klasę, epuls i inny syfy tego typu.
racja z tymi przykładami, najczęściej to działa właśnie z tym -> 'co robi tu twoje zdjęcie', ludzie klikają bardzo chętnie.
<


dla przykładu podam, że kiedyś wysyłając dużo spamu pod erotykę wymyślałem różne treści i jedną z nich było, okazjonalnie, po sylwestrze -> cześć $username, mam te zdjęcia z sylwestra -> 'link'.
nawet nie wyobrażacie sobie jak ciekawe były niektóre odpowiedzi (przypominam, że link -> erotyka), np.: 'cholera, szkoda, że nie pamiętam tej części', 'nie wiedziałem, że miałem takiego fajnego sylwestra' itp.
<


ciekawym sposobem jest też: 'cześć tu ja [losowe imię], miałam wysłać Ci swoje zdjęcia -> link' - bardzo skuteczne.
ważna jest chwytliwa treść, oraz to, czy linki są podświetlane.

kawalerka? co tak słabo, hehe.
<

no ale prawda, na tym tysiące można wykręcać.

wybaczcie za sposób pisania, jestem pod wpływem, tego w regulaminie nie zakazują.
<
 

ankieter8

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2009
Posty
1
panowie nie ma nad czym płakać
<

nie wiem jak u was ale u mnie przechodzi link: www.jakislink
a mój FF sam sobie dokleja .com
<

czyli samo wychodzi: www.jakislink.com

więc nic straconego
<


a teraz doszedłem że to chyba ściema z tym blokowaniem
<


linka mozna wysłać w postaci: http://jakislink.pl (bez www)
i u mnie przechodzi
<
 

sokimicro

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2009
Posty
26
jesli mam byc szczery to nie ma opcji zeby to calkiem czyscilo po 1 co nazywamy spimem dziwne odnosniki do stron www czy dziwne wiadomosci ktorych nikt nie chce bo sa to reklamy itp wiec prawdopodobnie niedlugo bedziemy dostawac wielkie reklamy na gg, a idac tym sladem to przeciez bootnet nie ma tego samego ip wiec mysle ze poprostu wiecej wirusow bedzie atakowac komunikatory.
 

sokimicro

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2009
Posty
26
no i stalo sie dzisiejszego ranka
"06:05:58
Wrożka Elwira zawiadamia: Ktoś ponownie wpisał Twój numer używając opcji "RZUĆ KLĄTWĘ". Szczegóły: "http://www.wrozkaelwira.pl.tc"
w zadnym wypadku nie chce rozsylac reklam czy cos tylko prezentuje coz dzis otrzymalem
<
 

pezet40

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 4, 2007
Posty
24
yoghurt ktos to wyslal jakos chyba na duza skale... bo ja uzywam 2 numerow gg oddalonych od siebie o 5mln pozycji jeden jest 7cyfrowy drugi 8cyfrowy i na oba to dostalem ;]
 

sokimicro

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2009
Posty
26
no na pewno tylko poprostu napisalem bo ponoc gg mialo miec te jakies tam cudowne jak tworcy twierdza filtry anty spinowe
<
 

mperlam

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 5, 2009
Posty
2
A czy macie może na chwilę obecną sprawdzony sposób na zakładanie kont GG? Kilka założę to na wszystkie bana dostaję
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Można rozsyłać SPAM ale nie można pełnych linków podawać, a to znacznie utrudnia spamowanie.
 

Bezel21

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2007
Posty
104
Chyba można rozsyłać linki ze spacjami, bez http:// i www np:
haker com pl ... itd.. - tak mi się wydaje.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
No to nie wiem co za ludzie będą ci przepisywać link i jeszcze go przerabiać tak żeby działał...pomyśl dobrze co byś zrobił gdyby ci jakiś kumpel nawet wysłał link w takiej postaci. Ludzie włazili bo wystarczyło kliknięcie, teraz mija się to z celem.
 

Wopek

Użytkownik
Dołączył
Październik 23, 2008
Posty
2
Panowie i co ze spamem na GG? Jest jakaś możliwość? Czy już raz na zawsze amon i finito?
<

Prosze o odpowiedź.
 
Do góry Bottom