konppix i nagranie jego..

houston

Użytkownik
Dołączył
Listopad 21, 2004
Posty
19
Sciagnełem konppixa "KNOPPIX_V3.9", plik ma ponad 700MB da rade to jakos ngrac na zwykła plyte cd?? jakim programem proponujecie eby to nagrac??
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
to zależy ile znaczy 'ponad' jeżeli jest to parenaście-paredziesiąt MB to pewnie da rade nagrać.
 

d35tr0y3r1

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 10, 2005
Posty
27
overburning
smile.gif
 

houston

Użytkownik
Dołączył
Listopad 21, 2004
Posty
19
no sciagnełem plik raz ale z katalogu mam dwa jeden spakowany drugi nie kazdy o pojemnosci 712592KB aha co to jest to "overburning"
 

token

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 30, 2006
Posty
13
ja sciagnelem wersje knopixa 4.0.2 ktora ma jeszcze wiecej i nagralem spokojnie jako obraz
<
 

Vardi

Użytkownik
Dołączył
Listopad 23, 2003
Posty
143
<div class='quotetop'>CYTAT("houston")</div>
no sciagnełem plik raz ale z katalogu mam dwa jeden spakowany drugi nie kazdy o pojemnosci 712592KB aha co to jest to "overburning"[/b]

Overburning to nadpalanie płyty.
 

..ClaRoX..

Użytkownik
Dołączył
Październik 2, 2005
Posty
100
co to jest to "overburning"[/b]

Jest to ponadmiarowe zapisywanie danych na płytkę. Przecietna płyta CD o nominalnej pojemności 700mb jest w stanie pomieścić do ok. 715mb (choć na niektórych krążkach uda Ci się więcej wypalić, czasem mniej - zależy od producenta)
<
Overburing wykonuje się w trakcie nagrywania płyty tylko w trybie Disc-At-Once (DAO) - tryb zapisu wybierasz przed rozpoczęciem nagrywania. Ten ponadmiarowy zapis danych wykorzystuje dodatkowe miejsce na płytce, któro jest wydzielone specjalnie na Lead-Out (znajdujący się na końcu sesji obszar stwierdzający koniec tej właśnie sesji), dlatego też przy dużym nadpisie danych pojawia się błąd zapisu Lead-Out, jednak nie ma on praktycznie żadnego znaczenia dla późniejszego użytkowania tak nagranej płyty
<
Overburing'ując płytkę ryzykujesz jej uszkodzenie, a w skrajnych przypadkach nawet uszkodzenie nagrywarki
<
Do overburingu musisz mieć specjalny program np. Nero Buring Rom (włączasz overburing w opcjach). Po za tym Nero CD-DVD Speed umożliwia przetestowanie płytki pod kątem podatności na overburing (ile da się nagrać danych ponad miarę), lecz moim zdaniem wynik ten jest zawsze zawyżony
<
 
Do góry Bottom