Ktora dystrybucja?

Status
Zamknięty.

OpTiK

Użytkownik
Dołączył
Październik 5, 2008
Posty
3
Witam. Mam takie pytanie. Jaka dystrybucja bedzie nadawac sie na poczatek do hakingu?
 

5m4k0

Użytkownik
Dołączył
Październik 5, 2008
Posty
4
czytalem juz kilkanascie razy temat o podobnym pytaniu i zazwyczaj odpowiedzia jest
"linux to linux" a jesli zaczynasz to zainstaluj sobie ubunciaka, to co bedzie ci potrzebne doinstalujesz w krotkim czasie bez problemow
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Rozumiem ,że obsługę i konfigurację Linuksa masz w małym palcu.

Ja od siebie polecam:
-Slackware (stabilna i dojrzała dystrybucja, domyślne środowisko graficzne to kde)
-Gentoo (jeśli chcesz by twój system był idealnie dopasowany wybierz jego ale na niego potrzeba bardzo dużo czasu)
-Debian (popularna dystrybucja, dość łatwa konfiguracja, jeśli miałeś ubuntu to nie powinieneś mieć z nią problemów)

Na bsd nie siedziałem więc się nie wypowiadam.

//edit: literówka
 

OpTiK

Użytkownik
Dołączył
Październik 5, 2008
Posty
3
Najlepiej sprawdze wszystkie polecane i sam wybiore . Dzieki za pomoc

A tak wogole to ktos z was zajmuje sie hackingiem ? Nie mowie tu oczywiscie o jakis włamaniach i takich tam bo nikt by tego nie napisał. Ale moze zaczynacie bawic siie w obchodzenie zabezpieczen ?
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
jest takie cos jak uw-linux.org moze ci zpasi
smile.gif
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
<div class='quotetop'>CYTAT(OpTiK @ 5.10.2008, 20:38) <{POST_SNAPBACK}></div>
Najlepiej sprawdze wszystkie polecane i sam wybiore . Dzieki za pomoc

A tak wogole to ktos z was zajmuje sie hackingiem ? Nie mowie tu oczywiscie o jakis włamaniach i takich tam bo nikt by tego nie napisał. Ale moze zaczynacie bawic siie w obchodzenie zabezpieczen ?[/b]

Co to znaczy Linuks do hackingu, chłopcze daj sobie lepiej spokój z tym, za duzo filmów i internetowej literatury.
Gentoo, Slacka, Bsd'ka - pewnie nawet nie zainstalujesz. Jak nie masz pojęcia co to jest linuks to polecam www.jakilinux.org / www.distrowatch.com
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
ide o zakład, że Slacka nie da rady zainstalować. reszta - nie wiem. Ale slacka ni hu hu. Sam sie z tym pie**** dobre kilka godzin i dałem za wygraną ^^ co oznacza, że w sumie najprościej postawić.. uwaga.... Mandrive
<
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom