Kurs Pythona

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Witam wszystkich,
Właśnie powstaje nowy portal komputerowy - Alvart.pl na nim znajdują się 2 części mojego kursu. Zapraszam do zopoznania się z moimi wypocinami oraz z zawartością portalu
<

Część 1
Część 2
Jak macie jakieś pytania dotyczące pythona/lub sugestie do artu to pisać
smile.gif

pozdro
 

mch35

Użytkownik
Dołączył
Listopad 8, 2006
Posty
7
Czy mógłby mi ktos podac rozwiązania tych zadań?

I. Wiedząc, że pierwiastek n-tego stopnia z x równa się x do potęgi 1/n i wykorzystując wiedzę o użyciu liczb zespolonych w Pythonie, wylicz wartość pierwiastka drugiego stopnia z –7.

II. Używając instrukcji Pythona oblicz resztę z dzielenia 11 przez 7 i zapamiętaj wynik w zmiennej o nazwie Z. Następnie, pojedynczym poleceniem Pythona i bez użycia nawiasów, przemnóż zmienną Z przez Z+1.

III. Spowoduj pojedynczym poleceniem Pythona, by na ekranie 200-krotnie wyświetliła się wartość wyrażenia 1.23e+4+45.0 każdorazowo rozdzielona średnikiem.

Z góry dzięki.
 

M3mfis

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2007
Posty
18
kompilator

Skad mozna sciagnac dobry kompilator python'a do Windows'a?
Pozdrawiam;)

btw, czy takie przejscie z Delphi do Python'a jest dobre? Jak nie to co radzicie(jaki jezyk teraz) Jaki jezyk jest najlepszy, ktoremu poswiecic swoj czas.
smile.gif
 

0wn3r

Były Moderator
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
1330
Re: kompilator

Originally posted by M3mfis
Skad mozna sciagnac dobry kompilator python'a do Windows'a?
Pozdrawiam;)

btw, czy takie przejscie z Delphi do Python'a jest dobre? Jak nie to co radzicie(jaki jezyk teraz) Jaki jezyk jest najlepszy, ktoremu poswiecic swoj czas.
smile.gif

Odpowiem na to drugie, lepiej poświęcić więcej czasu na naukę C++ i C#, bo warto
smile.gif
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
A ja uważam że warto się uczyć każdego języka...
Jak skończy mi się sesja to przysiąde do tego pythona
smile.gif
 

M3mfis

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2007
Posty
18
Originally posted by abramakabra
A ja uważam że warto się uczyć każdego języka...
I tu masz racje;P Ale... nie sposob nauczyc sie wszstkich dobrze;p Jak narazie udalo mi sie w miare dobrze opanowac Pascal'a i Delphi (mam ksiazke do c++ ale nie czytalem xD) no i teraz chcialbym poznac Pythona.
Wiec ktory lepszy? c++ czy Python, ktory sie przyda w przyslosci;).
Pozdrawiam;)
 

3rr0rx

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2007
Posty
712
Originally posted by M3mfis+--><div class='quotetop'>CYTAT(M3mfis)</div>
<!--QuoteBegin-abramakabra
A ja uważam że warto się uczyć każdego języka...
I tu masz racje;P Ale... nie sposob nauczyc sie wszstkich dobrze;p Jak narazie udalo mi sie w miare dobrze opanowac Pascal'a i Delphi (mam ksiazke do c++ ale nie czytalem xD) no i teraz chcialbym poznac Pythona.
Wiec ktory lepszy? c++ czy Python, ktory sie przyda w przyslosci;).
Pozdrawiam;)[/b]
Od przybytku głowa nie boli
<
 

Chmurek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 20, 2007
Posty
10
Originally posted by abramakabra
A ja uważam że warto się uczyć każdego języka...
Na to mogę odpowiedzieć cytatem z Edsgera Dijkstry:
It is practically impossible to teach good programming to students that have had a prior exposure to BASIC: as potential programmers they are mentally mutilated beyond hope of regeneration.[/b]
Uogólniając - uczenie się niektórych języków może być nie tylko stratą czasu, ale również sposobem na wyrobienie sobie utrudniających zrozumienie innych języków wzorców myślowych przez początkujących programistów.

Co do "przejścia z Delphi do Pythona" to są to dwie rzeczy różnego typu, więc mało sensowne jest mówienie o przejściu z jednej do drugiej.

Pytanie "co jest lepsze - Python czy C++" też jest mało sensowne, gdyż są to języki o różnych zastosowaniach często (i coraz częściej) stosowane jednocześnie. Przykładami mogą być znane gry Civilization IV oraz Freedom Force.
 

Sados1

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2007
Posty
27
Originally posted by M3mfis+--><div class='quotetop'>CYTAT(M3mfis)</div>
<!--QuoteBegin-abramakabra
A ja uważam że warto się uczyć każdego języka...
I tu masz racje;P Ale... nie sposob nauczyc sie wszstkich dobrze;p Jak narazie udalo mi sie w miare dobrze opanowac Pascal'a i Delphi (mam ksiazke do c++ ale nie czytalem xD) no i teraz chcialbym poznac Pythona.
Wiec ktory lepszy? c++ czy Python, ktory sie przyda w przyslosci;).
Pozdrawiam;)[/b]

Z bardzo dobrą znajomościa c++ szybciej znajdziesz prace niż z pythonem nawet na lepszym poziomie... Tak to jest w życiu jak coś się komuś spodoba to się trzyma tego jak kot psiego ogona ;p. Myśle że poruwnanie winda a linucha nie będzie tu dobre bo nie ma aż takiej rużnicy, lecz z tego co czytałem python jest bardziej uproszczony, lecz do działania aplikacji pod nim napisanych potrzebujesz zawsze jego dlli.
 

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
Z bardzo dobrą znajomościa c++ szybciej znajdziesz prace niż z pythonem nawet na lepszym poziomie... [...]
mówisz to z doświadczenia? ;) pytam, bo mam zgoła inne zdanie na ten temat..

i zgadzam się z przedmówcą... lektury w gimnazjum czytać, dyktanda pisać, uczyć się gramatyki i ortografii! kod kodem, ale żal za dupę ściska jak się czyta "poruwnanie"... :eek:
 
Do góry Bottom