Legalność artykułów pisanych na stronach

mTm

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 25, 2009
Posty
10
Cześć wszystkim,
mam pytanie dotyczące legalności artykułów pisanych na stronach.
Czy jest legalnym pisanie powiedzmy artykułów typu "Włamanie do szkolnej sieci komputerowej", gdzie na początku piszemy, że "artykuł został napisany wyłącznie w celach instruktażowych i nie ponosimy odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie zgromadzonej wiedzy", a następnie opisujemy hasła jakie najczęściej są wykorzystywanie w szkolnych komputerach?

Z góry dzięki :*
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Za sam tekst żadna kara chyba nie grozi. A ten dopisek nie zmienia absolutnie nic - jeśli coś jest nielegalne to nie wystarczy napisać, że to 'w celach edukacyjnych' żeby wszystko było OK.
 

mTm

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 25, 2009
Posty
10
OK, a co w przypadku np. szkoły hakerów?
Oni opisują coś co napewno nie jest legalne... A jednak nie mają konsekwencji...
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Szkoła hakerów kieruje się "nauczaniem" kilku przypadków. Nie ma tam tekstów w stylu "jak wlamać się do prezydenta" czy do banku itp. Zresztą w szkole hakerów nic specjalnego nie ma, podstawy z którymi daleko nie zajdziemy. To jak wykorzystasz wiedzę to już Twoja sprawa, i za to ponosisz odpowiedzialność.

// zresztą jak czytałem książkę to nie sądzę żeby tak jak oni pisali "każdy, w 2 noce" został hakerem. Książka z pewnością nie jest dla początkujących, ani nawet średnich. Taka jest moja opinia.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Witam.
Przyłączę się do tematu.
Skoro mówicie, że np za pisanie artykułów nie ma odpowiedzialności karnej, to jak jest w przypadku opublikowania nielegalnego (hakerskiego) oprogramowania? Chodzi mi głównie o to jak np jest na tutejszym forum. Załóżmy dział trojany. Ktoś pisze trojana (zabawkę), ale jednak jest niebezpieczny i może posłużyć do włamania i nielegalnego uzyskania informacji. Co wtedy jak autor piszę "program napisany w celach edukacyjnych", "nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za używanie programu", itp? To też nic nie daje?
Co może w takim razie uchronić osobę piszącą dany program przed odpowiedzialnością karną jeśli ktoś użyje jego oprogramowania, jeśli autor chce się podzielić swoim oprogramowaniem?
 
Ostatnia edycja:

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Nie napisałem, że ja chce się dzielić ani, że takowe oprogramowanie umiem tworzyć ;)
To w taki razie co powiesz na to, że większość programistów tworzy takie oprogramowanie, tworzy strony internetowe i publikuje to oprogramowanie. To nie jest nielegalne?
A co w takim przypadku z nauką? Jeśli ktoś na prawdę tworzy taki program po to aby nauczyć się pisać różne aplikacje? Prawo nie chroni takich osób?
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
większość programistów tworzy takie oprogramowanie, tworzy strony internetowe i publikuje to oprogramowanie
Łżesz.
To nie jest nielegalne?
Jest.
A co w takim przypadku z nauką? Jeśli ktoś na prawdę tworzy taki program po to aby nauczyć się pisać różne aplikacje?
Różne aplikacje tzn. jakie? Programowanie sieciowe? Wtedy możesz napisać komunikator lub inny program, masz wiele do wyboru. Z resztą o prawie mam
proxima napisał:
tak znikome pojęcie jak ja o balecie
hehe :D
Wejdź na forumprawne i tam uzyskasz odpowiedź :)
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
większość programistów tworzy takie oprogramowanie, tworzy strony internetowe i publikuje to oprogramowanie Łżesz.

Słucham? Kolego duża część programujących na tym forum tak robi. Zakłada stronę, bloga i tworzy "projekty" aplikacje szkodliwe: trojany, keyloggery itp., może powiesz, że nie?

Różne aplikacje tzn. jakie? Programowanie sieciowe? Wtedy możesz napisać komunikator lub inny program, masz wiele do wyboru. Z resztą o prawie mam

Różne aplikacje tzn np trojan.
 
Do góry Bottom