lilo/bootloader

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Zainstalowalem u kumpla suse (sam tez sobie zaraz zainstaluje bo jest (auto cenzura)).

No ale nie o tym chcialem was powiadomic.

Zonk polega na tym ze system sie zainstalowal, ale nie stworzyl bootloader'a (czy jak kto woli lilo/grub). Ptanie: czy moge dodac sobie boota lina to boot.ini windowsoskiego. i jezeli win jest na dysku 1 partycji 1 (mam tylko c:) A lin jest na partycji 11 (na dysk 2 - hdb11). To jak trzeba by zmodyfikowac wpis standardowego loadera ktory wyglada na poczatku tak -



[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect[/b]

Pozdrawiam, Major
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
pchelka tak ale jak wejsc do lina ktorego niemozna teraz juz niczym zbootowac?? po instalacji dalo sie go pieknie odpalic, ale zapomnialem zeb sprawdzic lilo, dalismy reboot i niema lilo - wlazi do lina.. to jak do niego sie wbic?? (bootdisk laduje od poczatku instalke..) Wiec wpadlem na to zeby dopisac do boot.ini linijke zeby szukal systemu operacyjnego na 2 dysq i tej partycji, ale niewiem jak pozmieniac (na 1 czy 2 i ktoe z trzech zer zmienic).

pzdr, Major
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by Major
pchelka tak ale jak wejsc do lina ktorego niemozna teraz juz niczym zbootowac?? po instalacji dalo sie go pieknie odpalic, ale zapomnialem zeb sprawdzic lilo, dalismy reboot i niema lilo - wlazi do lina.. to jak do niego sie wbic?? (bootdisk laduje od poczatku instalke..) Wiec wpadlem na to zeby dopisac do boot.ini linijke zeby szukal systemu operacyjnego na 2 dysq i tej partycji, ale niewiem jak pozmieniac (na 1 czy 2 i ktoe z trzech zer zmienic).

pzdr, Major


a moze z dyskietki zabotuje
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
No tak ale z jakiej dyskietki - bootdisk odrazu laduje kernela i instaluje...
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by Major
No tak ale z jakiej dyskietki - bootdisk odrazu laduje kernela i instaluje...

zawsze w czasie instalacji, dobrze jest stworzyc dyskietke, nie wiem czy w czasie instalcji suse mozna, ja niestety nie mam dyskietki botujacej do suse, popatrz na oficjalnej stronie suse, albo popytaj sie na irc
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Ale to myslisz ze nieda sie dodac do bootloadera windowsowskiego sciezki do lina..??
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by Major
Ale to myslisz ze nieda sie dodac do bootloadera windowsowskiego sciezki do lina..??

szczerze to nie mam pojecia, bo nigdy tego nie robilem, ale moze ktos bedzie wiedzial z forum
 

SNiFF

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2002
Posty
372
major w katalogu w ktorym masz boot.ini wzuc plik lilo.conf i pod [operating systems] wklej: C:lilo.conf="Linux" . Windowsa uurchamia lilo nie wiem czy to wyjdzie ale sporobuj jak cos to pisz :wink:
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
ehhh juz wiem oco biega.. ma sie normalnie kumpli ze.... Dzis sobie przymomnial ze zassal... liveeval - linux z plytki
smile.gif
dlatego nie ma nic na dysq
<
Sory za problem, i thx za odp.

Pozdrawiam, Major
 
Do góry Bottom