Lilo\grub

NeC

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2004
Posty
13
Siema. Stawiam pierwsze kroki w Linuksie, więc to pytanie może niektórym Wam wydać niepoważne
smile.gif
Ale jak w temacie.
Czym się różnią?? Który polecacie??
Dzięki i pozdro
<
 

ziomekpl

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2004
Posty
27
po pierwsze to jush bylo a po drugie pytania tego typu wywoluja wojne
<

moj kumpel uzywa mandraka i jest zadowolony bo podobno dobry dla poczatkujacych
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
moj kumpel uzywa mandraka[/b]
przecież pytanie nie było na temat dystro tylko bootloadera (no chyba że mi się coś pomyliło)
w odpowiedzi na posta:
korzystam z gruba i nie miałem jeszcze z nim większych problemów, z lilo zawsze jakieś były, ale to nie znaczy, że ktoś zaraz nie napisze że właśnie z grubem miał problemy. Jak dla mnie lilo jest prostsze w konfiguracji. Właściwie to zdanie trzeba sobie samemu wyrobić podczas użytkowania. Dokładnie tak jak z wyborem distro - fedora czy mandrake, debian czy slackware?????????podobnie jest z bootloaderem, każdy ma swojego ulubionego:)
pozdrawiam
 

NeC

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2004
Posty
13
Dzięki. To jeszcze pozwolę sobie Was zapytać (żeby nie zakładać nowego Tematu), która wg Was dystrybucja jest najlepsza na początek?? A kóra, może nie najgorsza, ale najbardziej "dzika"
smile.gif
??
Ja wybrałem właśnie Mandrake'a. Ale jak narazie tylko KDE, na konsole jest za wcześnie
smile.gif
<

Dzięki i pozdro
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
na początek mandrake jest ok, ale nie na dłuższą metę
pozdrawam
p.s. z takimi pytaniami lepiej uważac, bo możesz wywołać wojnę
<
 

wrat48

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2005
Posty
3
Ja uważam że Mandrake to strta czasu miałem go przez chwilke i wcale mi się nie spodobał a miałem przyjemnosc zapoznac się z debinem ż slackware lub ubuntu te wersje są dobre a dla początkującego najlebsza wersja to Ubuntu jest bardzo stabilna a do tego oparta na debianie wieć nie będzie z nią problamów żadnych !!
 

Solari

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2003
Posty
97
zdecydownie: DEBIAN lub SLACKWARE, i najlepiej gdy nie korzystasz z KDE czy Gnoma , tylko postawisz sobie np: fluxa albo Xfce , dlaczego ? bo nie ma nic bardziej kretyńskiego niż uczenie sie linuxa konfigurujac wszystko przy pomocy i"interfejsu graficznego" , to nie windows... tak do nieczego nie dojdziesz... co sie gdzie zmienia , w jakim pliku konfiguracyjnym itp..

ja zacząłem od slacka.... jeden dzis kiedys sie bawiłem zeby pod X'ami i pod terminalem mi sie sam zapalał Num Lock, ale było watro... bo sie czegoś chociaż nauczyłe... zainstalujesz sobie mandrake to sie nieczego tak naprawdę nie nauczysz bo system zrobi większośc rzeczy za Ciebie..

bootloader: GRUB
<
<
<- bo ładniejsze splachimage można wrzucac nić jakięs "badziwne"
<
obazki do lilo
<
no i funkcjonalnośc jest lepsza... ale na tego jeszcze do końca nie obcykałem :/

pozdro !
/solari
 
Do góry Bottom