Linux i trojan

Mariusz

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 17, 2003
Posty
7
Witam ..jestem nowo zarejestrowany więc
smile.gif
pozdrawiam @ll
Mam małe pytanko...chciałbym kumplowi zainstalować trojana ...on ma window$a...a ja linuxa (auroxa 9.0)....czy takie coś jest możliwe? Jeśli tak to moglibyście mnie nakierować jak to zrobić? szukałem troszke na http://www.google.pl/linux ale nie znalazłem tego czego poszukiwałem...
smile.gif
aha i jeśli istnieje jakiś taki trojan to czy ma "grafike"? Czy nalezy go uruchamiać w terminalu? :cry:
Pozdrawiam i zgóry dziękuje
 

sWhite

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
203
dla ciebie najlepszy by byl trojan ktorego clientem byl by telnet
wtedy u niego server normalnie by ruszyl a ty bys sie z nim laczyl przez telnet i po klopocie
ale musisz sobie takiego trojana sam napiszac
<
 

Mariusz

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 17, 2003
Posty
7
Oj to może być problem bo raczej sam napisać sobie nie będe umiał....a czy jest jakiś program pod linuxa który pozwala na pisanie komunikatów
smile.gif
na windowsie? hmm a może trojana da się odpalić za pomocą wine na linuxie?.....hmm na backdorrach i rootkitach sie nie znam.... i troskze nie wiem z czym to się je
<
hmm a czy obsługa ich wymaga bardzo dużej wiedzy?
Pozdrawiam
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
jesli chodzi o obsluge trojanow - backdorkow to nie trzeba miec na tym praktycznie zadnej wiedzy, trzeba byc nie slepym zeby nie pomylic 2 plikow 1 dla ciebie 2 dla kolegi
niczym sie nie trzeba wyrozniac
 

Mariusz

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 17, 2003
Posty
7
aha
smile.gif
a skad można pobrać backdora i czy instalacja ich jets prosta??
I czy można jednego zamontować na windowsie a sterować na linuxie?
Pozdrawiam i dziękuje
smile.gif
 

SNiFF

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2002
Posty
372
Originally posted by Mariusz
aha
smile.gif
a skad można pobrać backdora i czy instalacja ich jets prosta??
I czy można jednego zamontować na windowsie a sterować na linuxie?
Pozdrawiam i dziękuje
smile.gif

backdoory sie zaklada na systemach unix/bsd, na windowsie nie zalozysz backdoora.
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by Mariusz
aha
smile.gif
a skad można pobrać backdora i czy instalacja ich jets prosta??
I czy można jednego zamontować na windowsie a sterować na linuxie?
Pozdrawiam i dziękuje
smile.gif


instalacja jest prosta, najczesciej jest on napisany w jezyku c, czyli wystaczy go skompilowac, gcc -o backdoor backdoor.c i uruchomic: ./backdoor i teraz wystaczy polaczyc sie przez telnet na port, na ktorym lezy dany backdoor, a na jakim lezy sprawdzisz w zrodle, przypadkiem nie wiem czy cafeini nie ma takiej obslugi, ze na tym porcie co nasluchuje mozna laczyc sie przez telnet!!!! i pozniej mzoesz wykonywac komendy spod windowsa, ale nie jestem pewnien, bo sie nie zajmuje trojanami

gdzie mozesz znalezc backkdory???
http://www.packetstorm.widexs.nl/

wpisz tam w wyszukiwarce backdoor i Ci znajdzie ich od groma
 

Mariusz

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 17, 2003
Posty
7
Witam i dziękuje bardzo za odpowiedźi..... mam też małe pytanko
smile.gif

Ponieważ mam dwa systemy windowsa i linuxa...wbrew sobie wszedłem na window$a i zainstalowałem sobie klienta NetBusa ...a koleżance server.....wpisuje jej Ip...i wiem że na pewno go zainstalowała.... ale się nie łączy...czy mam też wpisać jej Port? jeśli tak to w jaki sposób moge sprawdzić port .... (moge iść do niej i ona i tak nie będzie wiedziec co robie )
<

Pozdrawiam
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by Mariusz
Witam i dziękuje bardzo za odpowiedźi..... mam też małe pytanko
smile.gif

Ponieważ mam dwa systemy windowsa i linuxa...wbrew sobie wszedłem na window$a i zainstalowałem sobie klienta NetBusa ...a koleżance server.....wpisuje jej Ip...i wiem że na pewno go zainstalowała.... ale się nie łączy...czy mam też wpisać jej Port? jeśli tak to w jaki sposób moge sprawdzić port .... (moge iść do niej i ona i tak nie będzie wiedziec co robie )
<

Pozdrawiam


wiec netbus nasluchuje na porcie 12345 (jak dobrze pamietam), lae lepiej jak bys wzial jakis skaner, jak masz linuxa to nmapa i przeskanowac jej kompa; tak jak wczesniej kolega powiedzial, moze ona byc za brama, a wtedy juz sie z nia nie polaczysz! albo ma firewalla
 
Do góry Bottom