Linux na partycji pendriva

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Linuks na partycji pendriva

Witam mam pendriva 2gb i zamierzam sobie na nim zainstalować jakąś małe distro linuksa.
Myślę tu najbardziej o nie pełnym slacku 10.1.
Mój pendrive ma tablicę bootowalną i flagę boot.
Czy oprócz sformatowania do ext3 muszę wykonać jakieś inne czyności??
 

Raider_

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 27, 2008
Posty
19
raczej nie ;] ale musisz miec wersje LIVE, chodz nie wiem czy do slacku jest. Kiedys byl KNOPIX - co nie polecam a teraz polecam kubuntu
<
 

NoRuless

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2008
Posty
30
Ja polecam DSL - Damn Small Linux - zajmuje 50MB i posiada od groma różnych programów, narzędzi itp. i zostaje Ci jeszcze tyyyyyyyyyyyle miejsca na inne rzeczy, jak by Ci czegoś brakowało.
 

Amarel

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2008
Posty
15
Ja polecam KateOS. Jest najlepszy jesli chodzi o maly rozmiar i instalacje na pendrive. Jest tez bardzo funkcjonalny i na start masz sporo fajnych pakietow.

DSL nie warto instalowac. Ciezko sie w nim poruszac. Srodowisko graficzne jest fatalne. Jesli chcesz korzystac tylko z konsoli to ok.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Originally posted by adikx
Mój pendrive ma tablicę bootowalną i flagę boot.
Na każdym pendrive można postawić linucha bootowanego.
Nikt nie podał tego linku nie wiem czemu:
http://www.pendrivelinux.com/

Jeżeli nie chcesz tworzyć ręcznie bootu to ściągnij cholernie małego linuxa (DSL) i w menu masz opcje automatycznego przygotowania pendrive i instalacji na nim Live CD (Install pendrive). Slax, MCNLive, Pentoo (hakerskie narzędzia) posiadają też opcję automatycznej instalacji na pendrive.
 

Fukoshi

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 14, 2008
Posty
1
Siemka,

Ja właśnie przed chwilą skończyłem instalować Linuxa, a dokładniej Ubuntu na pendrive'a. System trochę długo się ładuje ale potem w trakcie pracy nie widać laggów. Musze jeszce poczytać jak uwidocznic partycje z Windowsem. Instalowalem wg. instrukcji na www.pendrivelinux.com


pozdrawiam Szymon.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
troche odnowie temat, ale w czym sprawa ;d
Nie jeden jeszcze będzie to komninował więc:
udało mi sie wgrac również ubuntu.
Nie wersje Live. Normalną (Pen 4GB) i działa jak zwykła na dysku.
Po prostu zainstalowałem.
Z tym że musiałem potem osobno dogrywać GRUB'a gdyż instalator instalował go na HD0.
 
Do góry Bottom