linux + neostrada

cmn

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 30, 2005
Posty
2
Mam taki względnie wieeelki problem otórz chce zainstalowac linuxa (to tam luz bo juz kiedys instalowalem jak neta jeszcze nie mialem
<
) tymniemniej męczy mnie jeden aspekt czy pod linuxem dziala neo+???? :/ słyszałem juz wiele odpowiedzi i ze tak i ze nie takze poptrzeba mi jedna konstruktywna odpowiedz poparta doświadczeniem z linuxem i neo i jeszcze jezeli sie da to jak zainstalowac? czekam na sugestie z góry dzieki
Pozdrawiam
 

tianhao

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 19, 2004
Posty
307
Originally posted by cmn
Mam taki względnie wieeelki problem otórz chce zainstalowac linuxa (to tam luz bo juz kiedys instalowalem jak neta jeszcze nie mialem
<
) tymniemniej męczy mnie jeden aspekt czy pod linuxem dziala neo+???? :/ słyszałem juz wiele odpowiedzi i ze tak i ze nie takze poptrzeba mi jedna konstruktywna odpowiedz poparta doświadczeniem z linuxem i neo i jeszcze jezeli sie da to jak zainstalowac? czekam na sugestie z góry dzieki
Pozdrawiam

Da sie :] bylo o tym na forum /pozatym jak bys poszukal na google to duzo tego jest
 

skielet0n

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 18, 2004
Posty
7
pomoc neo

Ja jestem dowodem ruszenia neo na Mandraku 10.1 ponieważ teraz piszę z niego
<
a tu chciałem się z wami podzielić faq'iem który mi pomógł w zainstalowaniu Thomsona Speedtouch 330 (wydaje mi się ,że na tej zasadzie da się sagema ruszyć) wielkie dzięki dla autora :
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Witam!!!

INSTALACJA NEOSTRADY NA MODEMIE THOMPSON SPEEDTOUCH 330 (Linux Mandrake 10.1)


Skoro czytasz ten tekst oznacza to, że jesteś kolejnym 'szcześliwym' abonentem neostrady ale niestety nie możesz jej uruchomić pod linuxem Mandrake 10.1 ...

Długo szukałem w internecie opisów tej instalacji i znalazłem ich co najmniej kilkanaście, niestety żaden nie działał tak jak powinien, a sposób który przedstawiam poniżej jest prostym i skutecznym sposobem instalacji.

A teraz po kolei:

1 W systemie musisz mieć zainstalowane PPP, jeśli nie masz z menu głównego wybierz SYSTEM->KONFIGURACJA->PAKIETY->INSTALACJA OPROGRAMOWANIA , w wyszukiwarce wpisz PPP i zainstaluj znalezione pakiety.

2 Do uruchomienia SpeedTouchConf potrzebny jest pakiet BC. Ja go ściągnełem z internetu i instalowałem zawsze ręcznie, ale właśnie zauważyłem, że pakiet ten można także zainstalować korzystając ze sposobu opisanego w pierwszym punkcie, czyli do wyszukiwarki wpisujemy BC i system instaluje pakiet z płytki Mandraka...

3 Wejdź do katalogu "speedtouchconf-12-08-2004/", uruchom skrypt "./speedtouchconf.sh". Skrypt przeprowadzi instalację modemu, podczas jego instalacji trzeba podać wartość VPI=0 i VCI=35, a następnie dane swojego konta neostrady.


Po tych krokach speedtouchconf powinien wygenerować sterownik i połączyć się próbnie z netem, jeśli to się udało to GRATULUJE !!! możesz czytać dalej, jeśli wystąpił jakiś błąd to LIPA JAK BRZOZA.


Dobra, czytasz to, więc udało się połączyć próbnie z neostrada.
Teraz należy wprowadzić w pliku /etc/speedtouch.conf małą poprawkę zmieniając LOAD_USBCORE=1 na LOAD_USBCORE=0

Do łączenia z internetem służy skrypt "/etc/rc.d/init.d/speedtouch start" i łączy on poprawnie z netem. Kłopoty
zaczynają się podczas rozłączania i próby kolejnego łączenia, ale zrobiłem skrypty łączące i rozłączające neostrade dostępne w katalogu "s2p/", w niedługiej przyszłości postaram się je zamienić na prostą aplikację okienkową z dodatkowym licznikiem transferu danych z internetu.




Aktualną wersję pliku można pobrać ze strony "http://student.twp.olsztyn.pl/~szparag/ins...a_neostrady.zip".

Mój email: [email protected]
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
pozdro
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
jeśli chodzi o fedorkę to są dokładnie wszystko tłumaczące faqi na temat uruchomienia neo pod tą dystro, jeśli się nie mylę to ze slackware i debianem również nie ma problemu
pozdrawiam
 

Andrevus

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 12, 2002
Posty
213
Re: :u

Originally posted by cmn
ale na każdym linuxie sie da neo ruszyc????? =U
linux jest kernelem tj. jądrem systemu
dystrybcuja czyli popularne red hat czy mandrake to nic innego tylko jądro (kernel) i doinstalowane aplikacje + programt konfiguracyjne itp.
Żeby zainstalować neo na jakiejś dystrybcuji linuksa będziesz potrzbował obsługii pppoe i usb w kernelku. reszte masz w necie
 

grzew

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2004
Posty
13
Re: :u

Originally posted by Andrevus+--><div class='quotetop'>CYTAT(Andrevus)</div>
<!--QuoteBegin-cmn
ale na każdym linuxie sie da neo ruszyc????? =U
linux jest kernelem tj. jądrem systemu
dystrybcuja czyli popularne red hat czy mandrake to nic innego tylko jądro (kernel) i doinstalowane aplikacje + programt konfiguracyjne itp.
Żeby zainstalować neo na jakiejś dystrybcuji linuksa będziesz potrzbował obsługii pppoe i usb w kernelku. reszte masz w necie[/b]

Święta prawda !!!!
 
Do góry Bottom