LiNUx probleMY GRUb

A

AlexWhitman

Gość
SOrkI ze z@klad@m nofy temat ale jechcze nie poznalom prawidel tego phorum.
Mam proflem zrobilem typowego kill linuxa (Mandrake 8.00)
z pod dos'a delete c:lin4win
ale Grub zostal
j@K on mnie wk0za pomozcie co zrobic aby go wywalić?

***
Hej no przeniosles temat dla samej zasady?
Zadnej odpowiedzi.....
I jeszcze go przeniosles jak sobie poradzilem
- restore mbr
- lov format
- bateria wyjeta na 12h
i grub zegnaj
smile.gif

Spalilem za soba Mandrake teraz doszedl Caldera
jeszcze Redhot i dam sobie spokuj z Linuxem na rok moze dwa

Jestem informatykiem studiuje informatyke kompa mam od kolyski c64 80686 p166
pracowac przyjemnaos mialem na wszyskich po za imbsx i amiga
ni i moze maszyna di liczenia pascala
smile.gif
ale wtedy to jeszcze w planach nie bylem...
Prubjie zrozumiec "fenomen" linuxa i doszedlem do wnioskow:
posytywy:
- w pelni darmowy
- kill proces
negatywy:
cala zapie..... reszta
Napisze teraz o caldera instalowalem wczoraj winde98 ok poszlo ok 1h no moze 1,5h
caldera potrzebuje nowa partycje z poza dos ok stworzylem tyle ze widaczna przez wina jak kolejny dysko cwok zap... stworzyl partycje z partycji no to Alex chcial powrocic do starego c (mam c i d) bo w teorii c podzielilo sie na teraz c1:+e: (=c:)
ale fdisk wymieka po za tym zeby dolozyc miejsce do starej parycji musze ja zdiac i zalozyc nowa i co musialem tak zrobic i c powrucilo ale czysciutkie - wiadomo (BEZ WINA !)
czyli 1,5 h zmarnowane - install win
potem instal win98 (druga instalka tego samego dnia)
no i caldera zrobilem diskietki 2 systemowe no i ruszyla instalacja .....
kliknolem za szybko w chyba 3 punkcjie i co linux stworzyl sobie partcjie nowa a wsumie zdialo wszyskie wczesniejsze i zalozyl nowoa nawet nie sformatowal i co i po wszyskim wina nimo
smile.gif
I to byl the end caldera!
/jak mozna zdiac partycje bez nawet 1 powtozenia typu "czy jestes pewnien!/---- no coment
3 instalki nie bylo dzis bedzie i readhot...pozyjemy zobaczymy
mandrake jakich bym nie mial problemow to zalozyl sobie katalog lin4win i luzki ale ten nie nowa partcja....no comment

WYTLUMACZCIE CO WAS TAK ZACHWYCA MAM TYLKO KOSZMARY! PO LINUX JESTEM INFORMATYKIEM I MUSZE GO POZNAC WCZESNIEJ CZY POZNIEJ BO SWIAT POCZALAL.WIECIE TEZ OSZALAL NA PAMIETNIKU BRIGIT JOHNS ALBO POKEMONACH.....
LINUX JEST DARMOWY I TYLKO CHYBA TO!.
JAKI BY NIE BYL WIN TO GO WOLE
ZNAJDZCIE MI STALILNIEJSZEGO LINUX OD WIN2000!
MOZE TO JUZ NIE 32BITOWY WINDA NA 16BITOWEGO DOSA TYLKO NT ALE LINUX TO JUZ W OGOLE JEST INNY.
WIEM ZE MU BLIZEJ DO UNIXA ALE PO CO STWORZYLI MU SZTE GRAFICZNA?
DOS WIELKI DOS WIADOMO BYLO ZE TU SIE KOMENDY WPISUJE POZNIEJ WSZEDL NORTON COMMANDER.

POWIEDZCIE ZE SIE MYLE ZACHEDZCIE MNIE DO LINUXA CHCE GO POZNAC ALE NARAZE SADZE ZE TO !SZMATA!
MOZE I PODALI KOD ZRUDLOWY MOZNA SOBIE NA NIM MIESZAC PRZEBUDOWYWAC ALE NAJPIERW MUSI BYC CO....

DZIS MOGE BYC JUZ TYLKOZ ZALAMANY A NIE WSCIEKLY NA LINUX DO IDE INSTALOWAC READHOT..........POZDRAWIAM
 
B

b4d4ss

Gość
naucz sie najpierw go instalowac ...

a zanim sie wezmiesz za niego to poczytaj ..

i zastanow sie nad dystrybucja ...

a jesli chodzi o stabilniejszego lina od w2k to zdecydowanie slackware ..

i nie wyglaszaj mi swoich informatycznych teorii jaki to w2k stabilny etc. i jaki to z ciebie informatyk bo z tego co piszesz to wnioskuje ze u siebie w firmie takiegi informatyka bym miec nie chcial..
 
A

AlexWhitman

Gość
typowe.......

1. widze ze to forum nie rozni sie niczym od innych czyli "zjebac nowego" ale ja to juz przezylem i mam dosc.
2. twoja odpowidz byla tak oglna ze nawet 6 latek by ja wymyslil .....poczytaj..... moja mama polonistka mogla by to samo powiedziec.....
3.blad na stronie
4.uwagi na moj temat to sobie zachowaj ale dla siebie
5.czytac umiem to sobie poczytam o instalacji bo od was sie niczego nie dowiem ...czyli zbierajac wszysko do kupy nikt mi w niczym nie pomogl czyli pobyt moj tu byl asensowny....ciekawe czy wszyskim tak pomagacie?
 
B

b4d4ss

Gość
stary no co mam ci podac instalacje krok po kroku ?
moze potem kompilacje kernela, konfig netu, konfig x'ow, sendmaila albo qmaila, i ile jeszcze ?
po co ...

wiesz ile tego jest w necie ?

sciagasz dystrybucje podam na przykladzie slacka .. do tego sibie mozesz zassac The Official Slackware Guide i przeczytac ...

proste nie ?

nie mam zamiaru sie powielac po raz setny ...

czlowieku troche inwencji, jak masz problemy jest bardzo dobra ksiazka "Linux" wyd. O'REILLY wez kup przeczytaj i bedziesz mial jasnosc w temacie ...
 
A

AlexWhitman

Gość
OK ok.
Nie mowilem jako o ogole tylko mialem konkretne problemy
a nimi byly tez partycje...wiem ze moge poczytac ale myslalem ze tu dostane goraca odpowiedz konkretna nawet dla debili...
smile.gif
....a po za tym mam ksiazke pt: "ksiega experta linux"-----taka to ksiega experta ze nimo jak zrobic polski jezyk a nie jest to proste dla osoby ktora dopiero co zobaczyla linuxa...ale doszedlem sam...i zainstalowalem bez zadnej ksiazki mandrake..ale caldera nie..niemoze zrobic katalogu tylko specjalnioe partycje i jeszcze podstawowa (i jeszcze rownolegla)...na tej zasadzie wszysko mozna przeczytac i po co phorum?..a jak nie przeczytac to pujsc na inne forum niz to...zastanow sie nad swoim zachowaniem bo narazie udowodniles ze masz pojecie o linux(text z ostatniej odpowiedzi).I jeszcze co jest twoim glownym celem odpowiedz na konkretne pytania czy marnowanie czasu mojego i swojego pisaniem typu:"nie wiesz przeczytaj",(brakuje tylko)"ale to banalne prostaczku".....zastanow sie bo nawet kazda obelge mozna podeprzec przykladem ktory da cos pytajacemo a narazie to niczego sie nie dowiedzialem nic po za tym ze ty wiesz
smile.gif

Nie ma co nie opiszuj zrobie to samo co z grab'em dojde samemu tam wtstarczylo fdisk/mbr ale wuem to dopiero teraz...
..dzieki dowiedzialem sie z tego forum ze ze mnie jest straszny leń("przeczytaj sobie"), informatyk do dupy()
itd...
smile.gif
....zmiecie temat calego forum na FILOZOFIA ZYCIA...albo inne
...hmmm co za ludzie :-| ...ja jak wiem to chetnie pomagam...hmmmm :-(...hmmm :-(....

I jeszcze wiem z praktyki ze najgorsza pomoca jest ksiazka szcezgolnie "profesionaknie napisana" jak sie uczylem turbo pascala to z ksiazki sie dowiedzialem ze jest dluga i skomplikowana...a najlepsza nauka jest praktyka...a zatem pisalem najpierw programiki pozniej programy na bazie innych (wykozystujac niektore linie uczac sie tak co one robia).
Ta metoda jest moze dluzsza ale lepsza bo nie uczysz sie kolejno z ksiazki tak naprawde to tylko ja przerabjajac a z praktyki ostrej twardej praktyki....
A rozczytywac sie to mozna np o rejestrze wina bo to juz jest niekiepsko zaawansowane oczywiscie jak calosc a nie w znalezieniu tylko np serial number.
Moze kiedys znajde forum w ktorym az bede czekal kiedy na nie wejde bo sie dowiem cos ciekawego a pozniej to sprawdze a nie bede uczyl ludzi podstawiwych zachowan...

Moze i nie jest ze mnie informatyk 1 klasy - napewno ale delilem nie jestem z linuxem nigdy nie mialem do czynienia i dlatego moje wypowiedzi sa tak nieelastyczne i strasznie ainformatyczne moze i jestes expertem linux'a ale brak Ci podstawowych ludzkich zachowan nie wiesz jakich zacytuje Cebie "poczytaj" - choc tego to sie juz naprawde trudno uczy.....hmmm hmm
 
B

b4d4ss

Gość
sorry ale nie widze tu konkretnego pytania ...
widze tu tylko opowiesci jak ci sie nie udawalo zainstalowac linuxa a jak juz ci sie udalo to hmmm .. reszta jest w opowiadaniu ...

wiec ? chyba czegos nie rozumiem

i kolejna kwestia ... wydaje mi sie ze podstawowa sprawa jesli masz z czyms klopoty ( w tym wypadku instalacja linuxa ) to nalezy sie z tym zapoznac a nie walic na glupa .. i jeszcze miec pretensje do linuxa ze cos tam nie poszlo .. nawet po twojej wypowiedzi: nacisnalem za szybko ... zastanow sie co piszesz.

wiesz co przypomina mi to taka debilna rozmowe z kolesiem na ircu; w stylu:

-cze bad. mam problem z kompilacja ...
- jakie errory ?
-a cos tam
- czytales readme ?
-nie nie chcialo mi sie

w tym momencie skonczylem rozmowe z pacjentem; sorry stary ale ty wlasnie przypominasz mi taki typ koolesi

widzisz ja jakos nie mam z niczym problemow, ale za kazdym razem jak sciagne jakiekolwiek zrodla przed kompilacja zapoznaje sie z dokumentacja zeby miec pewnosc co i jak sie je, jakie biblioteki sa potrzebne etc.

wiec nie wstawiaj mi tu banialukow o tym ze wchodzisz sie cos dowiedziec...bedziesz mial problem zadaj konkretne pytanie, konkretne, przedstaw co bylo nie tak dlaczego etc.
wtedy postaram ci sie w miare swoich mozliwosci pomoc.

the end
 
A

AlexWhitman

Gość
ok

1.nie wiem czy mam walnietego IE ale raczej nie ...a zatem jest blad na stronie
2.ok..poczytam.wejde temat...itd....a jak bede mial nadal problemy to przyjde z konkretami...
3 no moze ze 2konkrety odrazu:
I. czy partition magic ma jakies redme ale po PL moze znasz adres z takim opisem po polsku FDISK jest prosty a partitiona nie znam(mam go ale bez opisu)
 
B

b4d4ss

Gość
wiesz co nie mam po polsku, mam natomiast dkumentacje do patrition w pdf ale to jest po angielsku, jak chcesz moge ci podeslac ...
 
A

AlexWhitman

Gość
Bylo by swietnie sprubuje jeszcze w przegladarkach wrzucic slowa kluczowe moze cos wyjdzie jak nic to sprubjue powalczyc z angielska wersia:)THX
I jeszcze przyszlo mi do glowy ze windows przy linux to jest dla dzieci albo babci klici ktora w wordzie sie bawi
...taki prosty i przyjemny
smile.gif
)
 
B

b4d4ss

Gość
poszlo na tego maila co podales tu na forum
smile.gif

jak bedziesz mial problemy to powiedz, robilem part. magiciem wiec moge pomoc.
 
Do góry Bottom