Liquid backdoor - coś mocniejszego niż proponuje konkurencja

devstrikeu

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2011
Posty
45
Ponieważ wiele osób z pewnością czeka na wersję finalną programu, postanowiłem trochę zaktualizować temat. Od ostatniego postu opisującego zamiany minęło już trochę czasu, wiele zmian zostało wprowadzonych, wiele funkcji zostało dodanych i także usuniętych. Projekt obecnie jest całkiem sporym kawałkiem kodu, na chwilą obecną jest to 13tyś lini kodu (licząc białe znaki). O ile liczenie linii jest poniekąd grzechem dla programistów daje jakiś obraz co do wielkości projektu, ale oczywiście nie liczy się ilość lecz jakość! Dlatego optymalizacja i redukcja zbędnego kodu jest nadal priorytetem, skutecznie spowalnia prace - ale przynajmniej jest satysfakcja że aplikacja jest zadbana.

Wodotrysk na dzień dobry - Splash screen
Aby nie tracić czasu i zyskać efekt szybciej uruchamiającej aplikacji amerykańscy naukowcy wymyślili splash screeny, nie mogłem się oprzeć i zrobiłem swój na chwile obecną (przynajmniej na moim sprzęcie) splash jest widoczny jakieś 200ms wiec nawet nie można się nim zbytnio zachwycić.



Nowy wygląd
Ponieważ "znudził mi się" wygląd aplikacji postanowiłem stworzyć nowy interfejs graficzny, a tak na serio - Podstawowy problem starego GUI wiązał się z tym że zarządzanie wieloma stacjami na raz było nie profesjonalne - wracanie za każdym razem do zakładki connections aby wybrać połączenie wiązało się z stratą czasu i szukaniem odpowiedniego połączenia. Nowy interfejs ten problem usuwa po przez możliwość wyświetlania wielu okien w jednym polu kontekstowym. Całość dorobiła się dodatkowych dokowanych okien z dodatkowymi opcjami oraz dynamicznych pasków. Teraz okno programu można składać jakby było z klocków lego. Oto jak wygląda nowy interfejs:

Tryb: Okna, Kaskadowo



Tryb: Zakładki



Dokujące elementy
Można je przestawiać (górny/dolny/lewy/prawy róg), wyłaniać (jako okna on-top), zamykać (chować)



Wole stary wygląd aplikacji!
Jeśli stary wygląd przypadł Ci bardziej do gustu nie ma problemu, w opcjach znalazła się *opcja* pozwalająca przelogować się na wygląd klasyczny aplikacji. Dzięki nakładowi pracy w przeszłości obeszło się bez naruszania kompatybilności w kodzie, i poszczególne elementy GUI łatwo się przenosi z kąta do kąta :)



Przeglądarka plików
Przeglądarka plików zyskała wiele udogodnień oraz funkcji które wcześniej nie były zaimplementowane, jest już w 80% gotowa. Z najciekawszych zmian jest wprowadzenie integracji z programem pakującym winrar dzięki czemu można pakować pliki w bardzo prosty sposób na zdalnej jak i lokalnej maszynie! Do drobiazgów doszły takie funkcje jak zmiana koloru ikon folderów czy ich wielkości lub podświetlanie aktywnej sesji.

Funkcje zaimplementowane:
- pakowanie plików na maszynie zdalnej/lokalnej
- wypakowywanie plików na maszynie zdalnej/lokalnej
- uruchamianie plików/folderów za pomocą domyślnej aplikacji (również plików wykonywalnych)
- kopiowanie plików
- przenoszenie plików
- tworzenie katalogów
- zmiana nazwy katalogu/pliku
- usuwanie plików
- możliwość stosowania akcji na wielu plikach na raz (po przez zaznaczanie wielu pól)

Funkcje które jeszcze brakują:
- kopiowanie całych folderów
- przenoszenie całych folderów
- kopiuj do
- przenieś do



Keylogger
Keylogger jest dość rozbudowanym modułem Liquida, posiada on drzewo histori dzięki któremu łatwo wyszukamy interesujące nas zdarzenia. Logi wyświetlane są w silniku WebKita + do tego zintegrowany system wyszukiwania treści.

Funkcje zaimplementowane:
- Wyświetlanie logów w silniku WebKit
- Historia w postaci drzewa
- System wyszukiwania
- Zintegrowany system śledzenia schowka systemowego
- Możliwość zmiany nazw znaków specjalnych
- Możliwość zapisania logu do pliku HTML
- Możliwość zapisania logu w natywnym formacie
- Dużo dodatkowych małych funkcji

Funkcje które jeszcze brakują:
- Nic konkretnego



Wysyłanie komunikatów
Tu za dużo napisać chyba się nie da, wysyłanie komunikatów. Brakuje tylko jakiegoś systemu planowania, myślę dodać jakiś harmonogram w którym można było by planować komunikaty bądź inne czynności kończąc na wykonywaniu poleceń - ale to kiedyś...




Procesy
Prosty manager procesów, chodź brakuje jeszcze dodatkowych funkcji, oferuje dostateczną ilość funkcji

Do implementacji:
- Uruchamianie procesów (niby jest w przeglądarce plików, ale tu też musi się znaleźć)
- Zarządzanie sesją systemu (uruchom ponownie/zamknij/uśpij itp)

Zaimplementowane:
- zamykanie procesów
- odświeżanie listy



Przeglądarka Rejestru
Przeglądarka rejestru, na razie potrafi tylko wyświetlać to co znajduje się w rejestrze.

Do implementacji:
- tworzenie kluczy/wartości
- edycja kluczy/wartości
- usuwanie kluczy/wartości

Zaimplementowanie:
- przeglądanie

Link: http://wstaw.org/w/L24/
 
Ostatnia edycja:

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Na początku trochę wątpiłem w Ciebie, ale okazuje się, że odwalasz kawał dobrej roboty! Nie przyuważyłem dostępu do linii komend jeszcze. I jak sprawa ma się z UAC? Generalnie ciężko tam cokolwiek bez uprawnień administratora będzie wykonać.
 

devstrikeu

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2011
Posty
45
Na początku trochę wątpiłem w Ciebie, ale okazuje się, że odwalasz kawał dobrej roboty! Nie przyuważyłem dostępu do linii komend jeszcze. I jak sprawa ma się z UAC? Generalnie ciężko tam cokolwiek bez uprawnień administratora będzie wykonać.

Dzięki, jedyne w co można wątpić to terminy :), planowałem/planuje wydanie 01.01.2012. Lecz pewnie w efekcie przedłuży się o 2/3mc. Prace idą wolno a do implementacji jeszcze zostało dużo funkcji miedzy innymi:

- wiersz poleceń (wcześniej pokazywałem jedynie makietę)
- zdalny pulpit (do przerobienia)
- informacje o systemie
- kamera
- połączenia szyfrowane
- dyndns
- instalator serwera

Instalator serwera będzie aplikacja wstrzykującą serwer do systemu. Zabieram się za niego tylko gdy skończę wszystkie funkcje podstawowe. Przyjrzę się dokładnie windows vista i 7 oraz co można zrobić aby ułatwić instalacje trojana w systemie z UAC i zaoferować rozsądny/najwyższy poziom uprawnień zainstalowanemu serwerowi.
 

drumstep

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 2, 2011
Posty
1
1. Ile to cacko będzie kosztować?
2. Czy będzie możliwość kupna wersji lite np. z samym keyloggerem?
 

fortowiec303

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 10, 2011
Posty
1
1. Ile to cacko będzie kosztować?
Wystarczyło poszukać odpowiedzi...

W wersji 1.0 (tej planowanej na poczatek 2012) wszystko bedzie póki co wbudowane. Trojan bedzie cenowo kosztował 100 do 200zł co jest dość duża cena, osoby które go kupią będą mogły zawsze otrzymać odemnie darmowe aktualizacje (poprawiajace bledy, zmiejszajace wykrywalność!), także będą posiadały 50% na druga wersje trojana, wiec sądze że to dobry układ. Myślę też że jesli chce ktoś kupić taniej to mogę zrobić pre-order z duża znizka, bo na piwo się przyda :)
 
Ostatnia edycja:

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Ok, nadszedł czas bym się wypowiedział. Mam kilka pytań.

W czym to jest lepsze od "konkurencji" czyli powiedzmy Blackshades? Bo na pewno nie ilością opcji, jakie trojan oferuje: Auto-infekcja plików zapewnia utrzymanie stałej liczby botów, a często nawet i ich przyrost. Torrent seeder - już nie mówie ile z tego plusów jest. Reverse proxy - robimy prywanty VPN. Rozsyłanie linku z serverem przez komunikatory, takie jak np. MSN, ICQ - duża liczba nowych ofiar (infekuje również USB ). Sniffery, DDoS, Site blocker, File Hijacker, auto-wykradacz haseł ze wszystkich przeglądarek, binarka serwera zajmująca kilkadziesiąt KB (nieskompresowana), podgląd kamerki internetowej live... a to tylko część features'ów. (Projekt działa od lat, wszystko jest sprawdzone i stabilne).

Na pewno różnica będzie w tym, że na początku nikt nie będzie DDoSował twoich auth-serverów, ale i to pewnie szybko się skończy. Weź to pod uwagę, Blackshades leży przez dużą większość dnia. Twardy rynek.
Kolejna sprawa - cena. Porównywałem wcześniej z Blackshades. Cena: 40$ (135zł na dzień dzisiejszy), a za tyle możliwości - chyba nie wygórowana w porównaniu do twoich 100-200zł.

Co dalej - "aktualizacje zmiejszajace wykrywalność!". No właśnie. Największy problem dnia dzisiejszego to wykrywalność. No, może oprócz dobrych firewalli. Plik serwera będzie wykrywalny przez dużo antywirusów, to mogę zagwarantować.
Być może jest to dla mnie szansa by sobie zarobić.

Czy interesuje cię światowa sprzedaż? Można nieźle zarobić (100$ dziennie - z dobrym produktem to jest minimum), ale rynek jest bardzo konkurencyjny, na pewno z taką ilością dodatków zbyt wiele się nie podziała.
No i trzeba będzie potestować stabilność, bo żaden komputer nie jest taki sam, a testowanie na Vbox'ach to żart.
 
Ostatnia edycja:

devstrikeu

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2011
Posty
45
Ok, nadszedł czas bym się wypowiedział. Mam kilka pytań.

W czym to jest lepsze od "konkurencji" czyli powiedzmy Blackshades? Bo na pewno nie ilością opcji, jakie trojan oferuje: Auto-infekcja plików zapewnia utrzymanie stałej liczby botów, a często nawet i ich przyrost. Torrent seeder - już nie mówie ile z tego plusów jest. Reverse proxy - robimy prywanty VPN. Rozsyłanie linku z serverem przez komunikatory, takie jak np. MSN, ICQ - duża liczba nowych ofiar (infekuje również USB ). Sniffery, DDoS, Site blocker, File Hijacker, auto-wykradacz haseł ze wszystkich przeglądarek, binarka serwera zajmująca kilkadziesiąt KB (nieskompresowana), podgląd kamerki internetowej live... a to tylko część features'ów. (Projekt działa od lat, wszystko jest sprawdzone i stabilne).

Pisząc coś mocniejszego niż proponuje konkurencja miałem na myśli głównie dział Made in Poland, z drugiej strony także nie ukrywam że chodzi o zwrócenie uwagi - co myślę że nie jest niczym złym. Lista możliwości programu Blackshades jest imponująca i naprawdę nie jestem w stanie tego przeskoczyć w najbliższym czasie (oj trochę implementacji jest) - przy czym pewnie projekt konkurencji się rozwija z dnia na dzień. Z pewnością przejrzałeś już wcześniejsze posty ogólnie pisałem o tym co chce zaimplementować, na dzień dzisiejszy kończę autoryzacje z wykorzystywaniem kluczy unikalnych kluczy sha256 i skończyłem obsługę takich serwisów jak no-ip, dyndns, zoneedit, freedns (ale nie ma jeszcze szyfrowania połączeń). Myślę że duże podsumowanie będzie można zrobić gdy projekt będzie gotowy. Mam nadzieję że wtedy nikt nie będzie miał wątpliwości co do nazewnictwa tematu albo zostanę masowo skrytykowany - zobaczymy :)


Na pewno różnica będzie w tym, że na początku nikt nie będzie DDoSował twoich auth-serverów, ale i to pewnie szybko się skończy. Weź to pod uwagę, Blackshades leży przez dużą większość dnia. Twardy rynek.
Kolejna sprawa - cena. Porównywałem wcześniej z Blackshades. Cena: 40$ (135zł na dzień dzisiejszy), a za tyle możliwości - chyba nie wygórowana w porównaniu do twoich 100-200zł.

No jak dla mnie to powinno kosztować 400$ i być tylko dla firm. Oczywiście zmiana GUI, targetu i ładne pudełko.

Co dalej - "aktualizacje zmiejszajace wykrywalność!". No właśnie. Największy problem dnia dzisiejszego to wykrywalność. No, może oprócz dobrych firewalli. Plik serwera będzie wykrywalny przez dużo antywirusów, to mogę zagwarantować.
Być może jest to dla mnie szansa by sobie zarobić.

Na pewno nie na starcie, da się zrobić FUD. Może trochę przespałem temat bo ogólnie na windowsach mało co siedzę. Ale chyba jak AV głupie były tak są. Lecz wiadomo jak już zacznie być wykrywalny będzie trzeba już bardziej kombinować.

Czy interesuje cię światowa sprzedaż? Można nieźle zarobić (100$ dziennie - z dobrym produktem to jest minimum), ale rynek jest bardzo konkurencyjny, na pewno z taką ilością dodatków zbyt wiele się nie podziała.

Szczerze interesuje mnie przerobienie tego oprogramowania na oprogramowanie dla firm z duża ilością funkcji statystycznych. Na biznes światowy to ja nie liczę, jak mam wolny czas poświęcam na pisanie tego programu, a jak ktoś będzie chciał od czasu do czasu kupić program, to będę się na pewno cieszył. Prowadzę też projekty open source które są całkowicie za darmo z otwartym kodem źródłowym wiec chyba moje podejście nigdy nie było zbyt biznesowe.

No i trzeba będzie potestować stabilność, bo żaden komputer nie jest taki sam, a testowanie na Vbox'ach to żart.

Z VirtualBoxem jest taka fajna sprawa że mogę sprawdzać oprogramowanie na różnych platformach na raz i gównie do tego go używam. A co do testów to mam mała grupkę :) Na chwile obecną stabilność jest średnia ale pracuje podobnie jak programiści KDE ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Fajnie by było jakby kiedyś wylazł również klient może nie na iOS bo to pff... ale w pełni przystosowany na Andoida ;)
 

devstrikeu

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2011
Posty
45
Fajnie by było jakby kiedyś wylazł również klient może nie na iOS bo to pff... ale w pełni przystosowany na Andoida ;)

Z tego co widzę można pisać w Qt na androida, wiec technicznie nic nie stoi na drodze. Zastanawia mnie jak bardzo przenośny jest kod mojego klienta jeśli chodzi o platformy mobilne, ale bez nowego GUI się nie obejdzie (http://labs.qt.nokia.com/2011/02/28/necessitas/) Możliwe że dzięki Qt5 i Lighthouse (aka QPA, wbrew nazwie ma być przydatne) nie będzie trzeba zmieniać ani jednej lini kodu żeby uruchomić na twardo tylko jako proof of concept :)
 

nawasaqi

Użytkownik
Dołączył
Maj 4, 2010
Posty
9
No niezły sofcik się zapowiada...
Ja korzystałem zawsze z prostego trojana opartego o sieć gg tworzy się konto na gg i wysyła za pomocą gg komendy jak w wierszu poleceń cmd upload/download ;) i zdalne odpalanie programów exe. I to wystarczyło wrzuca się na kompa ofiary zdalnie program passtool http://rafal.jelitto.org i uruchamia w tle wszystko łącznie z keylogiem zgrywa się ładnie do pliku i wrzucamy sobie gdzieś na ftp ;)
W zasadzie dostęp do cmd wystraczy. Mam też trojana na irc i jabber ale na gg mi działał najstabilniej.
Ale nie ukrywam że na pewno skorzystam z możliwości kupna twojego wynalazku ;)
 

bi-tek

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2008
Posty
26
Z programowaniem na androida jest problem. Otóż jest wiele wersji oprogramowania i można powiedzieć że każdy telefon działa "inaczej" łatwiej będzie z iOS ponieważ mamy tam 1 Procesor 1 OS i wszystkie parametry są identyczne. A z aplikacjami na Androida bywa różnie szczególnie ze stabilnością. Jenak developerzy sobie radzą z programowaniem na Androdia więc pewnie tutaj też by się dało to zrobić.
 

devstrikeu

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2011
Posty
45
Z programowaniem na androida jest problem. Otóż jest wiele wersji oprogramowania i można powiedzieć że każdy telefon działa "inaczej"

Niby tak, niby nie, flamework powinien wszystkie sprawy z api platformy rozwiązywać. Pozostaje kwestia rozdzielczości itp z którymi można sobie radzić runtime.

łatwiej będzie z iOS ponieważ mamy tam 1 Procesor 1 OS i wszystkie parametry są identyczne.

Równie dobrze można to potraktować jako n-ta platformę która trzeba zaimplementować i obsłużyć.

A z aplikacjami na Androida bywa różnie szczególnie ze stabilnością. Jenak developerzy sobie radzą z programowaniem na Androdia więc pewnie tutaj też by się dało to zrobić

Ah Ci biedni developerzy :) Ogólnie pomysł z tymi telefonami to chyba na 4 plan spada, mam mało czasu na to żeby przygotować wersje Linuksowa i Windowsową a co dopiero telefony, gdybym miał jakiegoś pomocnika dobrego to może bym się mógł już bawić, a tak to przyszłość daleka.
 

Messari

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2010
Posty
4
A kiedy ma wyjść ta beta do testów? - a igdzies zgubilem adres forum ;) mam tam konto ale adresu nie pameitam:/
 
Ostatnia edycja:

devstrikeu

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2011
Posty
45
Witam,

Podsyłam pare nowych screenów ponieważ dostaję coraz częściej wiadomości apropo rzekomej śmierci projektu/wydania :) Gui znowu trochę uległo zmianie mam nadzieję że wygląda teraz lepiej. Niestety pracy jeszcze troche jest, konkretne informacje podeślę w czerwcu - narazie podgrzewam temat.

Pozdrawiam
Bartłomiej









 

apathedosheu

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2012
Posty
14
Liquid backdoor

Nareszcie napisałeś jakąś wiadomość, myślałem że projekt upadł. Jak widzę zmiana GUI na lepsze. Udanej pracy życzę i czekam na czerwiec.
 

apaczkrk

Użytkownik
Dołączył
Maj 23, 2012
Posty
22
I jak postępy w projekcie? Jaką cenę przewidujecie ? ;) Chciałbym go już mieć i móc zobaczyć ;)
 

devstrikeu

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2011
Posty
45
I jak postępy w projekcie? Jaką cenę przewidujecie ? ;) Chciałbym go już mieć i móc zobaczyć ;)

W sierpniu/wrześniu dokładne info, w miedzy czasie upublicznie filmiki z programu na stronie liquida. Co do ceny około 200zl, Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom