LisBox1.ItemIndex :(

lasek_99

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 18, 2007
Posty
152
Mam taki kodzik:

try
Plik := Pliki.Items[Pliki.itemIndex];
except
Application.MessageBox('Nie zaznaczyłeś, lub nie ma dodanego pliku.' , 'Uploader FTP', MB_OK + MB_ICONWARNING);
end;
try
AssignFile(F, Open.FileName);
Reset(F);
S := FileSize(F);
Size2.Caption := IntToStr(S);
CloseFile(F);
except
on E: EInOutError do
Application.MessageBox('Błąd operacji na pliku!' , 'Uploader FTP', MB_OK + MB_ICONWARNING);
else
Application.MessageBox('Nie rozpoznany typ błędu!' , 'Uploader FTP', MB_OK + MB_ICONWARNING);
end;

Mam w listboxie 2(ileś tam) pozycje. Z kazdej odczytuje rozmiar pliku, ale tylko raz. Tzn klikne na pozycje 1 - Odczyta rozmiar. Klikne na pozycje 2 - Odczyta, ale jak wróce i klikne znowu na pozycje 1 - To nie odczyta rozmiaru. Dlaczego? Co jest źle? :/
 

lol_ek

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2003
Posty
306
<div class='quotetop'>CYTAT(lasek_99 @ 17.07.2008, 20:37) <{POST_SNAPBACK}></div>
Mam taki kodzik:

try
Plik := Pliki.Items[Pliki.itemIndex];
except
Application.MessageBox('Nie zaznaczyłeś, lub nie ma dodanego pliku.' , 'Uploader FTP', MB_OK + MB_ICONWARNING);
end;
try
AssignFile(F, Open.FileName);
Reset(F);
S := FileSize(F);
Size2.Caption := IntToStr(S);
CloseFile(F);
except
on E: EInOutError do
Application.MessageBox('Błąd operacji na pliku!' , 'Uploader FTP', MB_OK + MB_ICONWARNING);
else
Application.MessageBox('Nie rozpoznany typ błędu!' , 'Uploader FTP', MB_OK + MB_ICONWARNING);
end;

Mam w listboxie 2(ileś tam) pozycje. Z kazdej odczytuje rozmiar pliku, ale tylko raz. Tzn klikne na pozycje 1 - Odczyta rozmiar. Klikne na pozycje 2 - Odczyta, ale jak wróce i klikne znowu na pozycje 1 - To nie odczyta rozmiaru. Dlaczego? Co jest źle? :/[/b]


Z tego co podałeś wynika że do zmiennej plik ładujesz nazwę pliku, pozostałych operacji dokonujesz bazując na Open.FileName.
W podanym kodzie nie widzę związku miedzy tymi zmiennymi a przypuszczam że powinien być.
 
Do góry Bottom