Livebox

k0rgan

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 21, 2009
Posty
2
Witam mam problem a raczej pytanie... Chodzi o to że jest sposób by przerzucić transfer z videostrady na zwykłą neostradę ... Pytanie jak to zrobić ?
 

Kerminator

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2009
Posty
7
<div class='quotetop'>CYTAT(k0rgan @ 21.07.2009, 12:44) <{POST_SNAPBACK}></div>
Witam mam problem a raczej pytanie... Chodzi o to że jest sposób by przerzucić transfer z videostrady na zwykłą neostradę ... Pytanie jak to zrobić ?[/b]

Korganie. Witam.

Widzisz, samo Twoje pytanie jest dla mnie, można by rzec mało, a raczej w ogóle nie zrozumiałe. Przedstawię Ci zatem co moja skromna osoba zrozumiała. Chcesz przerzucić JAKIŚ transfer (Jaki niby ? ) z wideostrady na neostradę ? Zaraz wytłumaczę Ci, jak ja to widzę.
Wideostrada jest to pakiet firmy TP przez który użyszkodnicy mogą oglądać TV. Wideostradę, poprzez kabel Ethernet łączysz z Liveboxem po co ? Po to, żeby Wideostrada mogła pobierać dane z internetu, takie jak. Filmy, program i różne tego typu bajery. Sama wideostrada nie wysyła do Sieci żadnego transferu, więc samo to dyskwalifikuje ją do jakichkolwiek działań bo niby ki grzyba ? Dobrze myślę ? Tak mi się wydaje. Może chodziło Ci o co innego, jeżeli tak, napisz może na coś wspólnymi siłami wpadniemy.

Pozdrawiam
Kermit.
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
nie wiem o co chodzi z wideostradą, ale na moje oko, jeśli coś pobierasz, to chyba wysyłać też musi się dać, no bo jak chcesz im powiedzieć że chcesz coś tam oglądać? musisz przecież wysłać żądanie
 

Kerminator

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2009
Posty
7
<div class='quotetop'>CYTAT(loganek @ 28.07.2009, 8:19) <{POST_SNAPBACK}></div>
nie wiem o co chodzi z wideostradą, ale na moje oko, jeśli coś pobierasz, to chyba wysyłać też musi się dać, no bo jak chcesz im powiedzieć że chcesz coś tam oglądać? musisz przecież wysłać żądanie[/b]

Nie, no po części masz racje, wysyła żądanie na jakiś pobór danych, ale za bardzo nie kminię co można z tym zrobić o_O
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
A mi się wydaje, że ta "TPwizja" wykorzystuje standardowy narzut przepustowości na łącze ograniczając transfer na tyle aby user nie wyczuł że coś pobiera/wysyła.
 

Kerminator

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2009
Posty
7
I tak sądzę, że ona pobiera/wysyła tak małe ilości danych, że nie może to wpływać na jakość połączenia. Cóż, żałuję, że ten Korgan zapewne już zapomniał o tym, że wysyłał na to forum takie zapytanie, bo bardzo mnie intryguje ki ...uj mu przerzucanie transferu z wideostrady na neostradę. Ale cóż, pewnie pozostanie to dla mnie tajemnicą, równą Świętemu Graalowi XD

Pyzdro
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
noc coż Kerminator wydaje mi się ze kolega chciał przerzucić transfer z Videostrady na Neostradę iz aczkolwiek uważam ze Videostrada jako lącze do przesylania obrazu (moze i Hd, nie wiem) powinna miec wieksza przepustowość, wiec kolega chciał uzyskac szybszy transfer, wykorzystując wideostradę o większej przepustowości
smile.gif
nie wiem jak to tam dziala ale mozliwe ze skoro leci jednym kablem, to moze np leci jakoś zabezpieczone np 8mbit/s, a livebox dzieli sobie lącze 1mbit dla neostrady, 7mbit la telewizji itp
smile.gif
 

Kerminator

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2009
Posty
7
Czyli jeżeli tak potencjalny user kupuje Liveboxa z 2Mbit/s i do tego Wideostrade czyli zostaje mu podłączony do większej mocy ? Hmm, mam plan. Spytam się moich znajomych co pracują w Tepsie jak to działa i jak będę mógł to przekazać to napiszę tu jutro
<
Będziemy wiedzieć na pewno.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
jasne, to są moje podejrzenia, ale raczej napewno nie udzwigli by telewizje na 2mbit plus internet, poniewaz to obrazu TV trzeba by przynajmniej 6 mbit zeby byc pewnym na 100% ze nie bedzie lagow, a co jak ktoś pusci sciąganie?? to telewizje mozna odpuscic, wiec to musi byc jakos przydzielone
<
 

Kerminator

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2009
Posty
7
No masz rację w sumie, ale to już w ogóle głupotą wydaje mi się, żeby podpinac się pod transfer Wideostrady, tracisz w tym momencie na TV, to już lepiej wykupić pakiet z szybszym łączem
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no nie do konca, powiedzmy ze chcesz coś sciągnąc, telewizji nie ogląda się cały czas, mozna wylączyc telewizor i jazda
<
 

Kerminator

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2009
Posty
7
Ta, a później Ojciec takiego delikwenta włącza TV, po pracy, chce obejrzeć mecz, a tu nie ma! Bo synalek zassysa niegrzeczne filmy z neta XD
 

k0rgan

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 21, 2009
Posty
2
Nie zapomniałem o teamcie tylko po prostu byłem na tydzień odcięty od netu ... Chodzi mi o to że videostrada ma łącze pobierania 4Mb/s przy neo 1 Mb/s. I myk nie polega na zwiększenia upload`u tylko download`u ...
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Zobacz jakie ip przydzielane jest tpwizji i jaki adres MAC ma w sieci, następnie odepnij go i spróbuj spoofować MAC i zmienić adres ip. Jak to zadziała to rób połączenie mostkowe i jazda...
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
tak swoja droga co do pałera przyłącza - to nie jest tak ze kalbem idzie np. 5mb/s - to jaki kto ma transfer itd. zalezy od modemu ktory dostaje impulsy informujace go ile max moze sobie wziac z kabla
<
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Błąd, ograniczony transfer jest już na poziomie centrali (przy dostępie bazowanym na DSL)
A wg. tego co ty mówisz to wystarczyło by cracknąć softa z modemu i byś miał jakieś mega-hiper-łącze co by ci cały internet ściągneło i zmieniło się w czarną dziurę ;P
 

deschain

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 16, 2009
Posty
2
Witam jestem nowy zarejestrowalem sie tylko z powodu tego tematu poniewaz ostatnimi czasy mialem jakas dziwna "awarie" liveboxa zwiazana z transferem. Przejdzmy wiec do rzeczy mam neta 1 mega i Videostrade i tak jak mowili poprzednicy sprawa wyglada tak ze do liveboxa idzie chyba dokladnie 6 mega i jest dzielone na kompa i TV. Przez jakies 3 tyg natomiast u mnie transfer nie byl przydzielony na "sztywno" tylko sam sie regulowal czyli np kiedy dekoder byl wylaczony mialem download na poziomie 640-680 KB/s natomiast kiedy wlaczylo sie dekoder i cos sie ogladalo transfer dla internetu spadal do ok 250-300 KB/ co i tak jest 2 razy wiecej niz teoretyczne 120 KB/s ktore powinienem miec na laczu 1 mega. Po jakims czasie samo sie naprawilo. Czasem tez kiedy np wylaczy sie liveboxa z pradu zaraz po wlaczaniu ma sie ten transfer 600 KB/s ale po kilku minutach spada. Czyli moze jednak daloby sie to jakos obejsc i sprawic by livebox nie blokowal transferu dla komputera tylko rozdzielal go w miare potrzeb.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Transfer blokowany jest na miejscu w TP, zanim pasmo sieciowe ma jakikolwiek kontakt z tobą.
Wystarczyło by przeczytać to co już jest napisane w tym wątku.
 

deschain

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 16, 2009
Posty
2
<div class='quotetop'>CYTAT(THC Flow @ 16.09.2009, 17:10) <{POST_SNAPBACK}></div>
Transfer blokowany jest na miejscu w TP, zanim pasmo sieciowe ma jakikolwiek kontakt z tobą.
Wystarczyło by przeczytać to co już jest napisane w tym wątku.[/b]

No wiec dlaczego mialem taka sytuacje jak opisalem ? nikt ze znajomych ktorzy maja LB nie spotkalo sie takim czyms
 
Do góry Bottom