Lukas Joomla Audit

MrocznyLukas

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2013
Posty
14
Witam serdecznie wszystkich,

z racji, że brakowało mi wygodnego narzędzia skanującego wraz z brute-force'em dla Joomli, napisałem mały program do audytu Joomli.
Oczywiście na razie są to wczesne wersje - ale jeśli będzie zainteresowanie - będą kolejne. Przy okazji postanowiłem zrobić ciekawą rzecz - sprzedawać program za grosze, bo denerwują mnie dzisiejsze ceny oprogramowania. I tak właśnie możecie kupić pełną wersję już za 2.46zł. SMSem. Mam nadzieję, że tym samym nikomu nie będzie się chciało go łamać, a może i coś wpadnie do kieszeni.

Jest dosyć pomocny. Posiada następujące funkcje:
- Brute forcing panelu administracyjnego wraz z dopasowywaniem haseł do wymogów nakładanych na hasła (np. wiemy, że administrator wymaga aby hasła miały okeśloną długość i zawierały cyfry - w tym wypadku nie ma sensu sprawdzać innych haseł ze słownika)
- Wykrywanie pluginów Joomli (przygotowałem bazę 500 pluginów Joomli)
- Eksperymentalne wykrywanie wersji Joomli (obecnie lepiej sprawuje się jednak w tym względzie narzędzie Joomscan)
- Łączenie się przez proxy z autoryzacją użytkowników
- W 4MiB paczce znajduje się ok. 70MiB słowników wszelkiej maści (zebranych z sieci) i możliwość dodawania własnych przez zwykłe przekopiowanie paczki do folderu ze słownikami
- Program posiada pełną funkcjonalność znanego skanera InDir
- Umożliwia łamanie z użyciem wielu słowników na sesje
- Umożliwia wznawianie przerwanej sesji (eksperymentalne, jak znajdę nieco czasu to rozbuduję)
- Przede wszystkim nie poddaje się przy błędach połączeń jak to ma miejsce w BJoomla
- Możliwość wyszukiwania eksploitów na wykryte komponenty (niejawne: wystarczy dwukrotnie kliknąć na pozycję wykrytego komponentu)

W drodze:
- Łamanie z użyciem wielu wątków (obecnie jest synchroniczne tak jak w innych - nie miałem już czasu)
- Ulepszenie rozpoznawania wersji Joomli


Screen głównego okna aplikacji:
screen.jpg


CO DOSTAJESZ Z PEŁNĄ WERSJĄ? (RÓŻNICE POMIĘDZY DEMO A PEŁNĄ)

☢ dużo szybsze działanie - brak dolnego
ograniczenia dla opóźnienia "Throttle" (w
wersji demo nie można zejść poniżej 100)

☢ możliwość ustawienia bramki proxy

☢ działanie z proxy wymagającymi
autoryzacji

☢ możliwość dowolnej modyfikacji
User-Agenta
(w tym podszywanie się pod Googlebota)

☢ dopasowanie słowników haseł do
wymogów złożoności hasła (np. jeśli
wiadomo, że hasła mają zawierać cyfry i
mieć odpowiednią długość)

Zapraszam do ściągania i kupowania pełnej wersji za ile chcecie (za 2.46zł do 6.15zł) - można ściągnąć stąd:
http://lukashp.pl/Download/Wlasne_programy/Lukas_Joomla_Audit
 
Ostatnia edycja:

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
To Joomla jest tak głupia, że nie blokuje jakoś logowania po kilku nieudanych próbach?
 

johnnydoe

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 30, 2013
Posty
44
Te, auditor ;D
Amputowali mi nogę i mi się nudzi w domu to poklikałem nieco i masz:
Kod:
http://lukashp.pl/Artykul/Elektronika/ajax.php?ilosc=50

Fatal error: Uncaught
Nie masz wystarczających uprawnień do wykonania tej akcji.
thrown in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/klasy/class.Serwis.php on line 485 


http://lukashp.pl/Wyszukaj/?q[]=%27%22%3E%3Cscript%3Ealert%280%29%3B%3C%2Fscript%3E&sa=%27%22%3E%3Cscript%3Ealert%280%29%3B%3C%2Fscript%3E&domains=%27%22%3E%3Cscript%3Ealert%280%29%3B%3C%2Fscript%3E&sitesearch=%27%22%3E%3Cscript%3Ealert%280%29%3B%3C%2Fscript%3E&client=%27%22%3E%3Cscript%3Ealert%280%29%3B%3C%2Fscript%3E&forid=%27%22%3E%3Cscript%3Ealert%280%29%3B%3C%2Fscript%3E&ie=%27%22%3E%3Cscript%3Ealert%280%29%3B%3C%2Fscript%3E&oe=%27%22%3E%3Cscript%3Ealert%280%29%3B%3C%2Fscript%3E&cof=%27%22%3E%3Cscript%3Ealert%280%29%3B%3C%2Fscript%3E&hl=%27%22%3E%3Cscript%3Ealert%280%29%3B%3C%2Fscript%3E&cx=%27%22%3E%3Cscript%3Ealert%280%29%3B%3C%2Fscript%3E

Linia 46: trim() expects parameter 1 to be string, array given in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/klasy/class.ModulWyszukaj.php

http://lukashp.pl/klasy/class.ModulWyszukaj.php

Fatal error: Class 'Modul' not found in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/klasy/class.ModulWyszukaj.php on line 4 

Unknown column 'IP' in 'field list' Fatal error: Uncaught. Wystąpił błąd bazy danych. thrown in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/klasy/class.

Fatal error: Call to undefined function WyjatekNieprawidloweDane() in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/klasy/class.Serwis.php on line 318.

http://lukashp.pl/statystyki/


Warning: include(zmienne_globalne.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/naglowek.php on line 3 Warning: include(zmienne_globalne.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/naglowek.php on line 3 Warning: include(): Failed opening 'zmienne_globalne.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/naglowek.php on line 3 Warning: include_once(funkcje.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/naglowek.php on line 9 Warning: include_once(): Failed opening 'funkcje.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/naglowek.php on line 9 Fatal error: Call to undefined function PolaczZBazaDanych() in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/naglowek.php on line 12 

http://lukashp.pl/lab/

Fatal error: Uncaught
Nie masz wystarczających uprawnień do wykonania tej akcji.
thrown in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/klasy/class.Serwis.php on line 485 

http://lukashp.pl/statystyki/naglowek.php

Fatal error: Uncaught
Nie można zwrócić względnej ściezki katalogu domowego gdy ścieżka nie została jeszcze rozpracowana.
thrown in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/klasy/class.Serwis.php on line 322 

http://lukashp.pl/[email protected]&kod[]=005923569570

Linia 238: htmlspecialchars() expects parameter 1 to be string, array given in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/klasy/class.Konto.php

http://lukashp.pl/Profil/

Fatal error: Uncaught
Nie można zwrócić względnej ściezki katalogu domowego gdy ścieżka nie została jeszcze rozpracowana.
thrown in /home/lukashp/domains/lukashp.pl/public_html/klasy/class.Serwis.php on line 322
Aż Google indeksuje te błędy. Taka mała strona a tyle FPDków :) Nie sprawdzałem wszystkiego bo się znudziłem.
 

MrocznyLukas

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2013
Posty
14
Te, auditor ;D
Amputowali mi nogę i mi się nudzi w domu to poklikałem nieco i masz:
Kod:
http://lukashp.pl/Artykul/Elektronika/ajax.php?ilosc=50
[/QUOTE]

Nic nie zrobisz z tą stroną. Nie wejdziesz ;)
Ale pozdrawiam. Obserwowałem Cię dzisiaj bardzo uważnie. Nawet próbowałeś wstrzyknąć JavaScript przez pole rejestracyjne ;) Serwer mnie informuję na każdym kroku co ciekawego ktoś robi.
Ale masz rację. Lepiej wyłączyć debug.

P.S. Przykro mi z powodu nogi.
 
Ostatnia edycja:

MrocznyLukas

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2013
Posty
14
To Joomla jest tak głupia, że nie blokuje jakoś logowania po kilku nieudanych próbach?

No jak widać nie blokuje. Natomiast są specjalne wtyczki do Joomli (tzw. Joomla Firewalls) - niektóre blokują takie ataki.
// P.S. A my się chyba znamy Panie D.F. z DT. Dobrze kojarzę? / to było wiele lat temu / HackedByLukas z tej strony.
 
Ostatnia edycja:

MrocznyLukas

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2013
Posty
14
A ja myślę że oddajesz za pół darmo, pewnie znaczną część provider sms odprowadza niestety..

Tak. Pośrednik zżera ponad 50%. Natomiast nie to jest ważne. Przeprowadzam pewnego rodzaju eksperyment przy tym.
Prawda jest taka, że gdyby trzeba było wysłać SMSa za 9zł - nie oszukujmy się - nikt by tego nie zrobił na "niepewnym" programie (a wiadomo jak się podchodzi do programów... wiecie... z pogranicza security - z pewną dozą niepewności).
Tak więc o to czy jest pół darmo czy nie się nie martwcie :) Nie zbiednieje od tego. Bierzcie jak Wam potrzebne i używajcie.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Wiesz... ogólnie jest trochę jak z pirackim oprogramowaniem. Nieraz trzeba uiścić jednorazową opłatę za dostęp dla przykładu, do strony gromadzącej torrenty (posiadających ich naprawdę mnóstwo), lecz wiele "dzieciaków powie" zaraz zaraz 9zł? Pff.... nie zapłacę. Cały paradoks polega na tym, że potem z takiej strony i tak nakradnie oprogramowania, filmów i muzyki za kilkanaście tysięcy... Ale 9zł?!

Prowizje trochę śmieszne są w firmach świadczących usługi sms premium dla zwykłych użytkowników, ale cóż... życie.

Nie jestem hejterem ani czepialskim, alee... jako Twórca tego typu oprogramowania, nie smuci Cię potencjalne wykorzystanie go przez script kiddie? Mam na myśli KLIKNE I SHAKUJE KUMPLA STRONECZKĘ.
 

MrocznyLukas

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2013
Posty
14
Wiesz... ogólnie jest trochę jak z pirackim oprogramowaniem. Nieraz trzeba uiścić jednorazową opłatę za dostęp dla przykładu, do strony gromadzącej torrenty (posiadających ich naprawdę mnóstwo), lecz wiele "dzieciaków powie" zaraz zaraz 9zł? Pff.... nie zapłacę. Cały paradoks polega na tym, że potem z takiej strony i tak nakradnie oprogramowania, filmów i muzyki za kilkanaście tysięcy... Ale 9zł?!

Prawda. Ale te 9zł to jest coś co on musi stracić. Cały "paradoks" z piractwem polega tak naprawdę na czym innym - na pomijalnym koszcie wytworzenia klonu tj. skopiowania (pisałem o tym u siebie przy okazji ACTA http://lukashp.pl/Polityka/ACTA_-_Moje_rozwiazanie ). Otóż cały system pieniężny opiera się na tym, że my płacimy komuś za coś, bo sami nie umiemy czegoś zrobić/ nie mamy narzędzi / warsztatu / czasu. Chcemy zapłacić jak najmniej. Sprzedawca natomiast może zejść najniżej jak się da z ceną, ale prawdopodobnie nie zejdzie poniżej kosztów wytworzenia. Problem w tym, że w przypadku rzeczy niematerialnych (takich jak muzyka czy oprogramowanie) koszty wytworzenia klonu tj. zrobienia kopii są pomijalnie małe (wymagane zużycie prądu do skopiowania mp3-jki wynosi zwykle mniej niż kwant waluty). Otóż przy takim przebiciu - nie ma mowy, żeby to działało. Są dwa rozwiązania: albo wzrosną ceny kopiowania (co jest niezbyt możliwe, choć można byłoby się zastanowić nad elektronicznymi [a więc materialnymi] kluczami) albo spadną ceny programów. Ja nawet optuje za nieustalaniem odgórnych cen oprogramowania. Przed wejściem praw autorskich bardom się płaciło "co łaska" (z resztą Gienkowi Losce też się i dziś wrzuca co łaska). Dobrzy artyści jakimś niesłychanym cudem dobrze na tym wychodzili, ponieważ tworzyła się więź między słuchaczem i artystą (właśnie ze względu na wspieranie go drobną kwotą). Dlatego uważam właśnie za stosowne przetestowanie takiej formy sprzedaży jak tylko to będzie możliwe (niestety obecnie nie jest to możliwe za pomocą mikropłatności).
Natomiast to co mówię jest tematem na dłuższą dyskusję filozoficzną.

Prowizje trochę śmieszne są w firmach świadczących usługi sms premium dla zwykłych użytkowników, ale cóż... życie.
Cóż... wszyscy piszą na różnych forach o jakiejś tajemnej zmowie cenowej. Osobiście uważam, że odpowiada za to kiepskie prawo, hamujące konkurencję. Jeśli była by zmowa cenowa na wolnym rynku to NATYCHMIAST znalazłby się ktoś kto by nie był w zmowie i zaoferował niższe ceny, zgarniając pokaźną część rynku. A z racji, że wolnego rynku nie ma, tylko są układy i układziki w mętnym prawie to jest jak jest. Z tego co wiem wina leży po stronie operatorów telefonii komórkowej. I wara rządowi od sztucznego przycinania cen. Nie tędy droga. Droga jest w uwolnieniu rynku.

Nie jestem hejterem ani czepialskim, alee... jako Twórca tego typu oprogramowania, nie smuci Cię potencjalne wykorzystanie go przez script kiddie? Mam na myśli KLIKNE I SHAKUJE KUMPLA STRONECZKĘ.
Wiem, że nie jesteś hejterem :) W ogóle miło mi się tutaj z Wami gada. Odpowiadając: tak, myślałem o tym, ale szczerze mówiąc mało mnie to smuci (a też nie lubię script kiddie!) a to dlatego, bo wiem, że łamiąc hasła metodą słownikową daleko nie zajdą. A z exploitów trzeba umieć korzystać (i tu namawiam wszystkich piszących exploity do wprowadzania drobnych błędów do nich!). A to wszystko koniec końców i tak tylko polepszy ogólną świadomość użytkowników Joomla. Bo każdej akcji, towarzyszy równa co do wartości i kierunku, ale przeciwnie zwrócona reakcja.
 
Ostatnia edycja:

johnnydoe

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 30, 2013
Posty
44
Przeprowadzam pewnego rodzaju eksperyment przy tym.
"Pewnego rodzaju eksperyment" :D Mówże po ludzku: botnet. ;D

(Czy tylko mnie w****ia ten autoscrolling na Twojej stronie? Layout ********* ale od przesuwania idzie zwariować ).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry Bottom