mój pierwszy program

backdoorman

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2007
Posty
117
witam zacząłem uczyć się c++ i po jakimś czasie nauki zebrałem się do napisania programu który naprawdę mi się do czegoś przyda .
Działa na zasadzie wyłączania usług z których zazwyczaj nie korzystamy a które niepotrzebnie zajmują pamięć komputera a niektóre pozwalają na działanie nie autoryzowanych programów .
Program ma 17 przycisków z opisem co każdy z nich robi , a za każdym przyciskiem do zastosowania danej rzeczy jest przycisk który powoduje cofnięcie wcześniej wprowadzonych zmian , gdy by komuś nie pasowały .
Można oczywiście to wszystko co robi program zrobić sobie ręcznie samemu ale wszystko to zajmuje trochę czasu , dla tego wpadłem na napisanie właśnie takiego programu który przyda się zwłaszcza po zainstalowaniu nowego systemu , bo zawsze chwilę mi schodziło
zanim to wszystko poustawiałem ręcznie , a tutaj mamy to wszystko w zasięgo kilku przycisków .
Program ogólnie ma za zadanie przyśpieszenie pracy windowsa i przydać się może zwłaszcza początkującym użytkownikom komputera ,Nazwałem go Optymalizator_XP
Pomyślałem że może się komuś przyda coś takiego :
http://www.speedyshare.com/461762860.html

PS. Ikonke programu musiałem pożyczyć od microsoftu bo mi się iconlover zburzył że go nie zarejstrowałem , ale myślę że nie zrobią mi za to sprawy .
 

h4x

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 6, 2008
Posty
107
1 zasadnicza wada, przydalo by sie wyswietlac aktualny stan uslugi.
Ale pozatym no no =] Moze dodam do kilku innych programow z ktorych kozystam po formacie. Good job!
 

l4f

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 16, 2007
Posty
160
Ciekawy program. U mnie się trochę zawiesza, a nic nie wyłączałem. No i popraw kilka błędów ortograficznych.
 

backdoorman

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2007
Posty
117
Originally posted by h4x
1 zasadnicza wada, przydalo by sie wyswietlac aktualny stan uslugi.
Ale pozatym no no =] Moze dodam do kilku innych programow z ktorych kozystam po formacie. Good job!
Myślałem o tym żeby zrobić coś w rodzaju sprawdzania czy wyłączyło usługę czy nie i o stanie usługi ale w niektórych przypadkach jedno kliknięcie wyłącza kilka usług naraz np.
przy wyłączeniu Netbiosa wyłącza także posłańca, przeglądarke komputera, logowanie pomocnicze, i menadżera sesji pomocniczej . a narazie nie wiem jak to zrobić żeby zsumowałć wyniki wszystkich usług .Ale pomyśle o tym
 

Bretos

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 11, 2008
Posty
142
Hah! świetne, możesz mi powiedzieć co robi to z prześpieszaniem systemu?
Btw. Jest tam coś takiego
Usuń strzałki przy ikonach skrutów i napis "skrót do"
. Ogólnie całkiem fajne.[/quote]
 

backdoorman

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2007
Posty
117
Ciekawy program. U mnie się trochę zawiesza, a nic nie wyłączałem. No i popraw kilka błędów ortograficznych.
jak narazie testowałem go tylko na swoich dwóch komputerach ,no i u mnie działa bez zarzutów , może coś blokoje jego działanie , bo wprowadza zmiany poprzez modyfikację rejestru i możliwe jest że jakiś antywirus blokuje dostęp do rejestru programom nie podpisanym cyfrowo czy też nie wyprodukowanym przez microsoft.
Na weekendzie będe u kolegi to jeszcze przetestuję u niego na wszelki wypadek chociaż nie wydaje mi się aby coś programowi brakowało , a co do ortografii to się zgodzę , za mało trenuje i takie są tego skutki że się zapomina .
i dzięki wszystkim za ocene zwłaszcza jak zauważycie jakieś wady i braki w programie to piszcie , postaram się to naprawić .

[ Dodano: 07-03-2008, 14:16 ]
Hah! świetne, możesz mi powiedzieć co robi to z prześpieszaniem systemu?
Btw. Jest tam coś takiego
Ciekawy program. U mnie się trochę zawiesza, a nic nie wyłączałem. No i popraw kilka błędów ortograficznych.
Sprawdź z tego uploudu czy też będzie się zawieszał
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

l4f

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 16, 2007
Posty
160
Nadal. Klikam choćby żeby program się wyłączył i nie idzie. Może to coś z moim komputerem.
Aha. Wyłącza się od razu jak kliknę Wyjdź.
 

backdoorman

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2007
Posty
117
Originally posted by l4f
Nadal. Klikam choćby żeby program się wyłączył i nie idzie. Może to coś z moim komputerem.
Aha. Wyłącza się od razu jak kliknę Wyjdź.
Kurcze... jak byś nie napisał to nawet bym tego nie zauważył , bo zawsze klikałem na "wyjdź", aż się sam dziwie jak mogłem cos to przeoczyć , błąd szybko naprawiłem i teraz już powinno być wszystko Ok:
// link nieaktywny
dzięki za info
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Przetestowałbym, ale boję się ściągać patrząc na Twój nick
<
(backdoorman)


hehe, żart.
 
Do góry Bottom