MAC PROBLEM

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
Witam! mam taki problem gdysz skanuje CC Get Mac Address tym programem mam sporo adresow mac.Kiedy wpisuje jakis z nich lacze sie wszystko pieknie ladnie a kiedy sie podlacze jestem podlaczony ale internet nie dziala wysyla pakiety ale zadnego nie odbiera prubowalem tez brac ip ktore koles ma i aders mac tez nie dziala jest jakis sposob zeby dzialalo??

Mam Karte Sieciowa D-Link i Siec Radiowa

[ Dodano: 30-12-2006, 21:21 ]
a i gdy zmienie adres mac i adres ip na jego to nie odbiera pakietow a jak chce wejsc na jakams stronke to wychodzi automatycznie generowana strona o zlej konfiguracji sieciowej.
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
A ustawiłeś sposób przydzielania numeru IP (static albo dhcp), numer IP bramy, SSID, DNS, rodzaj połączenia (ad-hoc, infrastructure, any)?
Musisz skonfigurować inne dane a nie tylko zemulować sobie numer karty sieciowej i ustawić odpowiadajacy mu w sieci numer IP (dotyczy sieci z filtrowaniem numerów MAC).
Czy sieć jest szyfrowana (WEP, WPA) czy jawna?
Jeśli szyfrowana to potrzebny będzie jeszcze klucz dostępu.
Sprawdź kanał i szybkość połączenia, najlepiej ustaw w tej funkcji na automatyczny dobór (choć nie zawsze jest to optymalne wyjście).
 

mjl89

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 12, 2006
Posty
155
W mojej sieci po zmianie adresu MAC musze to zgłosić inaczej nie będe miał neta i wypisuje "Ograniczenie połączenia...." Może wystyarczy podac adres MAC do administratora?
 

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
rE

Siec nie jest szyfrowana a brama jest taka sama a skad moge pobrac SSID Kolesia??
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
SSID to nie jest kolesia tylko sieci, punktu dostepowego, jeśli łączysz się do tego samego punktu to będzie ten sam SSID.
Jeśli brama jesta ta sama to wystarczy ustawić numer IP na nowy (o ile nie jest to sieć oparta o dhcp - wówczas nie musisz ustawiać numeru IP na nowy - sama powinna sieć przydzielić), ustawiasz numer MAC na numer zgodny tamtego klienta i powinno działać. Oczywiście warnkiem jest, że klient którego znasz numer MAC nie jest aktualnie podłączony do sieci. Upewnij się, czy w sieci nie jest wymagane w ustawieniach karty podanie odpowiedniej szybkości łącza w ustawieniach TxRate. Jeśli nie to ustaw na auto.
Upewnij się, że klient którego masz numer MAC łączy się jako rodzaj połaczenia "infrastructure", bo czasem może być to ad-hoc a takie połaczenie to już inna brocha.
 
Do góry Bottom