MAC

krzychu1991s

Użytkownik
Dołączył
Listopad 11, 2007
Posty
26
Witam
Jak mogę znaleźć adresy mac innych użytkowników z mojej sieci, czy jest na to jakiś program ? I czy jak zmienię sobie adres MAC na inny, administrator będzie miał jakieś logi? o i
smile.gif
czy pakiety przy 2 włączanych komputerach z tym samych adresem MAC niebeda sie gryzły i będą takie same?
 

soyer181

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2006
Posty
103
'jak mogę znaleźć adresy mac innych użytkowników z mojej sieci, czy jest na to jakiś program[/b]
Zobacz tu
http://www.instalki.pl/programy/download/sieciowe/

' I czy jak zmienię sobie adres MAC na inny, administrator będzie miał jakieś logi? '[/b]

Nie mam pojęcia

o i
smile.gif
czy pakiety przy 2 włączanych komputerach z tym samych adresem MAC niebeda sie gryzły i będą takie same?[/b]

Na 100% będą sie gryzły , wydaje mi się nawet że jeśli karta MACK o nr . xxxxx będzie w sieci i Ty będziesz chciał sie zalogować na karte xxxxx będzie to nie możliwe

;]
 

krzychu1991s

Użytkownik
Dołączył
Listopad 11, 2007
Posty
26
No i ciekawe zjawisko pobrałem program znalazłem innych userow ale oprócz nich znalazłem adresy ip i mac nieprzypisane do nikogo
<
, co do części adresów nie jestem pewien bo 80% z nich jest taka sama a adresy ip inne.

Na 100% będą sie gryzły , wydaje mi się nawet że jeśli karta MACK o nr . xxxxx będzie w sieci i Ty będziesz chciał sie zalogować na kartę xxxxx będzie to nie możliwe[/b]

Może program oszukuje ale 15 osób ma takie same adresy i internet maja.
 

soyer181

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2006
Posty
103
Być może wszysto jest możliwe , u mnie w sieci by sie gryzły bo kiedyś próbowałem z kumplem
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
No i ciekawe zjawisko pobrałem program znalazłem innych userow ale oprócz nich znalazłem adresy ip i mac nieprzypisane do nikogo
<
, co do części adresów nie jestem pewien bo 80% z nich jest taka sama a adresy ip inne.
Swithe i AP sa w sieci.Maja swoje adresy IP i MAC. Ja mam w sieci drukarki i faksy .Też maja IP i MAC.
 

lade

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
480
Originally posted by TripleX
Swithe i AP sa w sieci.Maja swoje adresy IP i MAC. Ja mam w sieci drukarki i faksy .Też maja IP i MAC

wszytskow sieci ma sowje adresy. Jak zmienisz MAC bez IP admin zapewne sie o tym dowie. Co do pakietow sytucje sa rozne, mozesz miec neta albo nie, osoba ktorej podebrales MAC moze miec to samo. Moze byc tez tak ze wszyscy bedziecie miec neta ale dzielone przez dwa.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Jak bedą dwa takie same adresy fizyczne to net sie na 2 podzieli? :whoeva: Chłopie...jak jest autoryzacja przez MAC to 2 takie same niemaja prawa bytu. Pojawi sie kolizja adresów,i do tego jak switch tandetny to sie port powiesi(albo i cały switch).
 

lade

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
480
Originally posted by TripleX
Jak bedą dwa takie same adresy fizyczne to net sie na 2 podzieli? Chłopie...jak jest autoryzacja przez MAC to 2 takie same niemaja prawa bytu.

To jest teoria, w praktyce roznie bywa. Wiem bo sprawdzalem, i zadnego wieszania ;]
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by lade+--><div class='quotetop'>CYTAT(lade)</div>
<!--QuoteBegin-TripleX
Jak bedą dwa takie same adresy fizyczne to net sie na 2 podzieli? Chłopie...jak jest autoryzacja przez MAC to 2 takie same niemaja prawa bytu.

To jest teoria, w praktyce roznie bywa. Wiem bo sprawdzalem, i zadnego wieszania ;][/b]

Jak byś sprawzał to byś takich bajek niewypisywał. Zarządzam siecią prawie 2 lata i wiem co mozna a czego nie :faja:
 

lade

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
480
Jak byś sprawzał to byś takich bajek niewypisywał. Zarządzam siecią prawie 2 lata i wiem co mozna a czego nie[/b]

a ja wiem swoje, bo sie interesuje troche warxingiem, i jak sie podlaoczylem, to komp ofiary i moj mial neta na tych samych adresach!!!
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by lade
<div class='quotetop'>CYTAT
Jak byś sprawzał to byś takich bajek niewypisywał. Zarządzam siecią prawie 2 lata i wiem co mozna a czego nie

a ja wiem swoje, bo sie interesuje troche warxingiem, i jak sie podlaoczylem, to komp ofiary i moj mial neta na tych samych adresach!!![/b][/quote]

Prosze bardzo. Zrób screen. Pokaż mi (i innym )...
Tylko niemów że teraz niemasz czasu =]
Jak na wardravera masz kiepski tok rozumowania:)
 
Do góry Bottom