Mam prosbe chodzi o solo na haking

Wuja Oskar

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2003
Posty
30
Mam prosbe mam taką sutucje ze taki gosciu powiedzial ze mam sie szykjowac bo nie długo bedzie chciał stoczyc ze mną solówke na kompy.I nie wiem jak sie zabezpieczyc jakies fire wall cos przeciwko nukowania i wogole zeby nie mogł mi nic zrobic powiedzcie mi jak sie zabezpieczyc
Prosze o linki nazwy programow itp.POMOCY ON MNIE ROZ......PLEASE CO MAM ROBIC
 

pkw

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 6, 2003
Posty
105
hmm... sprawa jest skomplikowana bo nie powiedziales
jaki masz os?
czy jestes w lanie maskarada i te sprawy, serwer czy router,
czy typ ma *nixa windowsa czy co?

napisz konkretnie co i jak...


pozdro
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Originally posted by Wuja Oskar
Mam prosbe mam taką sutucje ze taki gosciu powiedzial ze mam sie szykjowac bo nie długo bedzie chciał stoczyc ze mną solówke na kompy.I nie wiem jak sie zabezpieczyc jakies fire wall cos przeciwko nukowania i wogole zeby nie mogł mi nic zrobic powiedzcie mi jak sie zabezpieczyc
Prosze o linki nazwy programow itp.POMOCY ON MNIE ROZ......PLEASE CO MAM ROBIC
A ja uwazam, ze ten koles to zwykla lama... Nic nie musisz robic kompletnie nic
<
O conajwyzej mozesz sobie zainstalowac Zone alarm i to jeszcze darmowego
<
No chyba, ze koles jest w szeregach LSD wiec aby dobrze sie zaezpieczyc musialbys wylaczyc kompa a najlepiej umiescic w wannie z woda
<
 

Wuja Oskar

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2003
Posty
30
Ja mam os.....

Mam win 98 a on ma Linuxa ale chyba sobie chce zmienic na win ale nie wiem na jaki :? ale chyba na 98 ja mam stale przez kablowke a on ma stalem przez telekomunikacje.NIe wiem co wam jeszcze napisac ale potrzebuje was i wierzez w was!!!!!

Ze ten gosciu jest podobno dosc dobry w te sparway!!!!Co moge zrobic zablokowac swoje IP jakies Fire wall i co jeszcze prosze o linki on to nie jest zwykla lama on siedzi juz w tym pare lat!!;(((
 

jaremo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 29, 2003
Posty
63
Originally posted by Atid
A ja uwazam, ze ten koles to zwykla lama... Nic nie musisz robic kompletnie nic
<
O conajwyzej mozesz sobie zainstalowac Zone alarm i to jeszcze darmowego
<
No chyba, ze koles jest w szeregach LSD wiec aby dobrze sie zaezpieczyc musialbys wylaczyc kompa a najlepiej umiescic w wannie z woda
<


zgadzam sie w 100 % z Atidem. Koles tylko Cie straszyl i nie kiwnie nawet palcem bo nie bedzie wiedzial jak to zrobic
smile.gif

Ewentualnie pusci Ci pinga i na tym zakonczy sie jego "solowka na kompy"
<

Ale gdybys chcial to zainstaluj sobie tak jak mowil Atid "Zone Alarm" albo "Tiny Personal Firewall". Takie programy "wystarczaja" na 99% takich pseudohakerow.
<
 

Wuja Oskar

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2003
Posty
30
Ale o to chodzi ze ja wiem ze ten gosciu jest poprostu dosc dobry to nie jest zwykly przecietniak i tego sie boje a on naprawde mi chce cos zrobi mam na przygotowanie jakies 2 tygodnie tak mi powiedzial a nie chce sie tylko bronic i tez bym chcial mu jakąś kątre zrobiec a na trojana nie ma co mowic
<
((
 

Wuja Oskar

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2003
Posty
30
Ale ja nie chce go wsypac tylko chce go zeby sie chłopak zdziwił bo ciągle chodzi i sie cwali co on nie potrafi!!!Ale jest naprawde dobry poprostu chce sie zabezpieczyc na maksa mam jakies 2 tygodnie a przy okazij tez mu cos zrobic
smile.gif
))I tyle:))I licze na waszą pomoc:))))Dzięki z gory
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Originally posted by Wuja Oskar
Ale o to chodzi ze ja wiem ze ten gosciu jest poprostu dosc dobry to nie jest zwykly przecietniak i tego sie boje a on naprawde mi chce cos zrobi mam na przygotowanie jakies 2 tygodnie tak mi powiedzial a nie chce sie tylko bronic i tez bym chcial mu jakąś kątre zrobiec a na trojana nie ma co mowic
<
((

Skoro jest tak dobry jak tak mowisz i sie boisz to daj mu to atid.homelinux.org
Jesli sie wlamie to znaczy, ze jest dobry a jesli nie tzn ze jego wiedza polega na - masz moja fotke a jak ja obejrzysz to zrob reboot
<
 

Wuja Oskar

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2003
Posty
30
A moze znacie jakies linki do jakis dobrych fire wall itp.i jakies programy co mu moge cos zrobic ale on chyba jest dosc dobrze zabezpieczony więc zwykłe znukowanie nic nie da
 

sWhite

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
203
jesli masz win 98 to bym ci radzil albo go zmienic na win xp
smile.gif
albo instalnac sobie latki bo chodzby jedno co moze zrobic to cie znukowac
smile.gif

i jeszcze przez te 2 dni lepiej abys nikomu nie ufal, no i zrob reinstal wina bo mogl ci juz cos podrzucic i teraz szpanuje, i chce pojedynku
a jak ma juz u ciebie trojanka to wiesz jak ten pojedybnek bedzie wygladal
smile.gif
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Originally posted by sWhite
jesli masz win 98 to bym ci radzil albo go zmienic na win xp
smile.gif
To ja zycze powodzenia z Windowsem XP:p Jesli chcesz oprzec budowe twierdzy na Windowsie to chyba jestes slabym budowniczym!! Zreszta wiekszosc narzedzi defensywnych jak i ofensywnych sa pod unixami.
albo instalnac sobie latki bo chodzby jedno co moze zrobic to cie znukowac
smile.gif
[/b]
Niom widzisz a jakbys zamiast podpowiadac mu glopoty z windowsem to by chlopak walna sobie linuxa z iptables zrobil odpowiednie wpisy i koniec z dosami i nukami
<

i jeszcze przez te 2 dni lepiej abys nikomu nie ufal,[/b]
A po drugim dniu bral od wszystkich wszystko
<
<
brrr zawsze sie nikomu nie ufa
smile.gif

no i zrob reinstal wina bo mogl ci juz cos podrzucic i teraz szpanuje, i chce pojedynku[/b]
O a to jest stara sprawdzona rada swietnego admina - nie wiesz co sie dzieje z twoim windowsem??!! Zrob format!!
a jak ma juz u ciebie trojanka to wiesz jak ten pojedybnek bedzie wygladal
smile.gif
[/b]
Bedzie polegal na tym, ze zablokuje port tego trojana - przeskanuje antyvirem i go usunie
<

Poczym wejdzie na ircnet i powie, ze ten haker uzywa trojana
<


sWhite widzisz jak to jest fajnie czyjes wypowiedzi krytykowac
<
 

shackal

Użytkownik
Dołączył
Listopad 10, 2002
Posty
253
Originally posted by Wuja Oskar
A moze znacie jakies linki do jakis dobrych fire wall itp.i jakies programy co mu moge cos zrobic ale on chyba jest dosc dobrze zabezpieczony więc zwykłe znukowanie nic nie da

jesli siedzisz na windzie i nie masz postawionego serwera - to zainstaluj sobie firewalla, tak ja ci tu wszyscy radza. bedziesz calkiem bezpieczny.
wpisz w gugla: zonealarm lub tiny personal firewal i sobie sciagnij.
koles moze ci najwyzej kompa zawiesic i nic wiecej!
 

sWhite

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
203
no przeciez ja sie tym nie przejolem
bo ty znowu o swoim linie
jak jestes taki cwany to mi cos zrob siedze sobie na Xp i czekam na ciebie
no wymysl cos cwaniaczku

przeciez on nie tworzy zadnego servera wiec po co mu lin i jakies tam dziwne obrony, jemu wystarczy zeby mu sie gosc na kompa nie wlamal

i twoim zdaniem lina by oblecial w 2 tygodnie tak dobrze ze by wszystko zablokowal
jak bedzie mial lina to tym bardziej sie mu wlamie, no chyba ze tamten nie ma pojecia o linach, wszystko zalezy od tego co chce z nim isc na solo

ja tam swoim znajomym ufam, ale zauwazam jak ktos mnie za nos kreci

no zrub format
a co innego moglem mu powiedziec, myslisz ze on jest w stanie znalesc tego troja? meczyl by sie 2 tygodnie i by go nie znalazl, wiec najszybsza i najlepsza i najpewniejsza opcja dla niego jest to format dysku czy tam reinstal wina

hehe latwo powiedziec znajdzie antyvirem, a jak ma wlasnego troja? to co wtedy jego antywir sie chowa

chech ty mi chcesz wmowic ze ty moja wypowiedz zkrytykowales hehehehe tego mi nie wmowisz
ty sie wlasnie sam tu skrytykowales hehehe

ale oczywiscie bez obrazy
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Originally posted by sWhite
no przeciez ja sie tym nie przejolem
bo ty znowu o swoim linie
jak jestes taki cwany to mi cos zrob siedze sobie na Xp i czekam na ciebie
no wymysl cos cwaniaczku
Linux nie jest moj... Hm... i ja nie przyjmuje takich wyzwan bo dlamnie jestes takim malym ludzkiem
<
I nie warto robic krzywdy... zreszta wiesz zawsze mozna komus zrobic dosa z 5x2mb/s

przeciez on nie tworzy zadnego servera wiec po co mu lin i jakies tam dziwne obrony, jemu wystarczy zeby mu sie gosc na kompa nie wlamal[/b]
I tutaj sie pokazuja twoja amatorszczyzna... Przeciez linux to jest normalny system i niekoniecznie musi byc na serverze
<
A ustawienie Iptables nie jest dziwna obrona
<


i twoim zdaniem lina by oblecial w 2 tygodnie tak dobrze ze by wszystko zablokowal
jak bedzie mial lina to tym bardziej sie mu wlamie, no chyba ze tamten nie ma pojecia o linach, wszystko zalezy od tego co chce z nim isc na solo[/b]
Alez przesadzasz!! Po pierwsze linux nie jest trudny w obsludze - poprotu trzeba czytac dokumentacje, manuale i help
<


no zrub format
a co innego moglem mu powiedziec, myslisz ze on jest w stanie znalesc tego troja? meczyl by sie 2 tygodnie i by go nie znalazl, wiec najszybsza i najlepsza i najpewniejsza opcja dla niego jest to format dysku czy tam reinstal wina[/b]
A jakim prawem posadzasz kogos o to ile by sobie dawal rade?? Jesli ty szukasz trojana dwa tygodnie i masz problemy nawet z mdk to twoja sprawa... Jesli zobaczy jaki port jest otwarty to go zamknie i jush
<
A pozatym sa w rejestrze klucze w ktorych mozna dostrzec trojana
<


hehe latwo powiedziec znajdzie antyvirem, a jak ma wlasnego troja? to co wtedy jego antywir sie chowa[/b]
A jesli napisal swoje trojana to tak jak napisalem zamykasz mu port i przeczesujesz rejestr
<


chech ty mi chcesz wmowic ze ty moja wypowiedz zkrytykowales hehehehe tego mi nie wmowisz
ty sie wlasnie sam tu skrytykowales hehehe[/b]
To nie ja szukam trojana 2 tygodnie i mam problemy z linuxem
<
Zreszta twoje rady sa wiesz...

ale oczywiscie bez obrazy[/b]
I vice versa
<
 

spy

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2002
Posty
543
no przeciez ja sie tym nie przejolem
bo ty znowu o swoim linie
jak jestes taki cwany to mi cos zrob siedze sobie na Xp i czekam na ciebie
no wymysl cos cwaniaczku
ehhhh widzisz panie sWhite XP to "dobry" i "bezpieczy" system... ale posiada wiele dupereli jak IE czy Outloock ActiveX itd... kore psuja cale zabezpieczenia =]
Dlatego Linux jest lepszy jest pozbawioty tych gowien.... owszem da sie usunac Ie itd... ale szybciej nauczysz sie Linuxa niz usuniesz wszystkie graty z XP =]

przeciez on nie tworzy zadnego servera wiec po co mu lin i jakies tam dziwne obrony, jemu wystarczy zeby mu sie gosc na kompa nie wlamal
eeee... sorry ja mam linuxa i robie na nim wszystko do filmow po programowanie w pascalu! no dobra jeszcze nie programowalem ale mam zamiar=] bo jest ver. delphiego na lina kilx czy jakos tak =P

i twoim zdaniem lina by oblecial w 2 tygodnie tak dobrze ze by wszystko zablokowal
jak bedzie mial lina to tym bardziej sie mu wlamie, no chyba ze tamten nie ma pojecia o linach, wszystko zalezy od tego co chce z nim isc na solo
Linux jest prosty w obsludze jak konstrukcja cepa....
Wiekszosc komend jest podobna do DOSowych rm list itd...
A poZaTym kto kaze ci pisac w konsoli! jest KDE GNOME ;]

no zrub format
a co innego moglem mu powiedziec, myslisz ze on jest w stanie znalesc tego troja? meczyl by sie 2 tygodnie i by go nie znalazl, wiec najszybsza i najlepsza i najpewniejsza opcja dla niego jest to format dysku czy tam reinstal wina
iiiii zle!
Netstat i masz otwarte porty =]
albo FW i juz pokazuje ci kto chce sie polaczyc =]

hehe latwo powiedziec znajdzie antyvirem, a jak ma wlasnego troja? to co wtedy jego antywir sie chowa
iiiii zle!
Netstat i masz otwarty port=]
albo FW i juz pokazuje ci kto chce sie polaczyc =]

chech ty mi chcesz wmowic ze ty moja wypowiedz zkrytykowales hehehehe tego mi nie wmowisz
ty sie wlasnie sam tu skrytykowales hehehe
ehhh nie bede wymienial rzeczy ktorymi TY sie skrytykowales bo mi czasu braknie....



NO I OD PANA ATIDA DOSTALEM KOLEJNE OSTRZEZENIE, GDYZ ZNOWU NIE MIAL RACJI I SIE MUSIAL SCHOWAC POD ZIEMIE !!!
CZLOWIEKU TY MYSLISZ ZE KIM JESTES ???

Widzisz Atid zostal moderatorem (podobnie jak aniolek) z jakiegos powodu =] Achates nie rzucil kostka i nie wypadl akurat Atid =]

Wiem ze to moze do ciebie nie dociera ale ty nie jestes najmadrzejszy =]
Gadasz o delphim pascalu itd... a co sam zrobiles??? ile to trojanow wypusciles??? ile virow itd...
Jak narazie widzialem tylko program formatujacy dysk C: =]
Do ktorego chyba z 10 osob dawalo wczesniej instrukcje =P
Zrob cos! pokaz ze umiesz a nie tylko gadasz....
 

aclen

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 1, 2003
Posty
168
heheh widze ze watek zszedl na inny temat
smile.gif
aszkoda
<
a wracajac sobie do tematu
smile.gif
OSKAR walnij sobie PROXY dla GG inne dla przegladarki i wszystkich innych
smile.gif
swoja droga zamien sie w jakas (auto cenzura) blondi na GG i skieruj rozmowe do wyslania zdjecia
<
i podeslij mu jakiegos trojanika
<
potem zdobadz jego IP i baaaaaaw sie nim - chociaz jak jest z niego tak wielki hacker to pewnie uzywa LINA
<
wiec nie bardzo mu cos zrobisz a jezeli juz ma tego LINA to poszukaj czegos na temat : Bliss i po klopocie
<
(zawsze mu cos tam w kompie napiesza
<
) a jezeli chodzi o FW to wg. mnie najlepszy jest NORTON PERSONAL FW
smile.gif
zainstaluj go sobie i wlacz
<



Pozdrawiam
Aclen 8)
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Originally posted by aclen
heheh widze ze watek zszedl na inny temat
smile.gif
aszkoda
<
Bo to co mial uslyszec uslyszal....

a wracajac sobie do tematu
smile.gif
OSKAR walnij sobie PROXY dla GG inne dla przegladarki i wszystkich innych
smile.gif
[/b]
I co mu to da?? A w gg wylaczy polaczenie bezposrednie i na jedno wyjdzie
<

swoja droga zamien sie w jakas (auto cenzura) blondi na GG i skieruj rozmowe do wyslania zdjecia
<
i podeslij mu jakiegos trojanika
<
potem zdobadz jego IP i baaaaaaw sie nim[/b]
Po pierwsze autor tego watku napisal, ze koles uzywa linuxa
<
Wiec moze zacznij czytac...
A po drugie taka rada to zadna rada... Niby wyobrazasz sobie, ze koles wie, ze ma byc atakowany i bedzie bral foty??!! Zastanow sie...
chociaz jak jest z niego tak wielki hacker to pewnie uzywa LINA
<
[/b]
Chyba nam nie chcesz zasugerowac, ze linux czyni z kogos hakera....
wiec nie bardzo mu cos zrobisz a jezeli juz ma tego LINA to poszukaj czegos na temat : Bliss i po klopocie
<
(zawsze mu cos tam w kompie napiesza
<
)[/b]
Jak to nie bardzo?? Wlasnie tym bardziej ma wieksze pole popisu...
a jezeli chodzi o FW to wg. mnie najlepszy jest NORTON PERSONAL FW
smile.gif
zainstaluj go sobie i wlacz
<
[/b]
Toz to mu chyba jush kazdy napisal
<
Zreszta ten firewall jest platny
<
A ZA nie
<
 

zeusik_

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2002
Posty
586
ja sie zastanawiam nad pytaniem ' po co sie bronic '
przeciez na windowsie nie udostepniasz zadnych uslug
najprawdopodobniej masz otwarte porty 135 , 139 i popularne 1550
koles , jedyne co moze zrobic, to podrzucic ci trojana
wiec jest jedna rada, uwazaj co, gdzie , kiedy, od kogo kopiujesz

na wszelki wypadek zaisntaluj jakiegos anty virusa, badz anty trojana
 
Do góry Bottom