Mam pytanko

L

lawmax

Gość
Chyba jestem lamerem (tak chyba nazywa sie ktos kto nie ma wiekszego pojecia o komputerach) i od wczoraj mam dostep do sieci. W zwišzku z tym pojawily sie male problemy i pytania.
1. Jakiego firewalla uzyc? Jest taki wybór, że sie pogubilem.
2. Moja siec nie pozwala mi chatowac i sciagac plików. (Podobno administrator? sieci zablokowal tš usługę). Nie moge tez uzyc FlashGet'a. Co robić?
Może sš to banalne pytania, ale dla mnie istotne.
Z góry dziekuje za odpowiedż.
 

Miki

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 14, 2002
Posty
286
Nie uzywaj fire walli bo to dla lam,broń sie sam.
Flashgeta skinfiguruj do działania przez siec.


A i niewierze zebyœ nie mugł czatować i scišgać plików.
 
Y

ya

Gość
Firewall jest dla lam? Ciekawe stwierdzenie.... Jak niby chcesz się inaczej bronić? Antywirem? Widłami? nie jestem jakimœ tam autorytetem, ale swoje wiem. Dobrze skonfigurowany firewall to 90% obrony przed atakami (no chyba że na sieci masz prawdziwych hackerów a nie chakierów).
Co do firewalla to uważaj bo możesz sobie poblokować niektóre usługi np. czaty. Jak masz jakiegoœ firewalla i nie działa ci czat albo coœ to go wyłšcz i zobacz czy działa. Jeœli tak to jest to wina Ÿle skonfigrowanego firewalla.
Miki: czemu nie wierzysz? Myœlisz, że jak się admin wqrzy to nie może poblokować konkretnych usług?
LAMER - osoba, która uważa, że zna się na wszystkim, mówi o rzeczach, o których nie ma pojęcia, uważa że jest hackerem bo wrzucił komuœ netbusa. Uważa się za najlepszego, najmšdrzejszego...
BEGINNER- osoba, która nie zna się na kompach, ale się uczy i nie uważa się za boga...

Dla mnie stwierdzenie beginner nie jest obraŸliwe...
 
L

lawmax

Gość
wiecej

OK to jestem beginnerem. Wiecej wyjasnien. Mam przylacze do sieci uniwersyteckiej i podobno(sprawdzilem i rzeczywiscie)nie mozemy chatować i sciagac filmów przez np. Kazaa inne programy tez nia chodza. Wyskakuja jakies bledy. Czy da sie to jakos obejsc czy trzeba isc do administratora sieci?
 
B

b4d4ss

Gość
zaraz to co ty masz dostepne ??
http tylko ?
a co to za errory ci wyskakuja ???
hmmm wogole bardzo dziwne.
a jesli chodzi o firewalla to w zupelnosci wystarczy ci zone alarm PRO.
pokonfigurujesz sobie w ustawieniach netowych i nawet cie nie pingna
<



miki a ty faktycznie widlami dzgasz ???
to jak w tej bajce o powidlach ...

...po widlach to dziury w plecach zostaja LOL
 
L

lawmax

Gość
more

Moge przegladac strony i z nich bezposrednia sciagac ale jak chce sie dostac na ftp lub wejsc nachat to wyskakuje mi komunikat, ze nie moge sie polaczyc z serwerem. Nie moge tez uruchomic gadu gadu i irq. Ale za to udalo mi sie wejsc na chata na tej stronie. Wylaczylem firewalla i nic. ????????
 
P

phase

Gość
co do tego, ze nie mozesz wchodzic na czat'a i sciagac plikow z www, moze byc spowodowne tym ze twoja przegladarka nie obsuguje tych funkcji (w przypadku czata -bo nie wiedzialem przegladarki, ktora nie obsuguje sciagania plkow), albo masz ta funkcje wylaczona (jezeli masz IE to daj narzedzia - opcje internetowe -zakladka zabezpieczenia i tma pomieszaj)

kiedys (z ja wiem... 2 lata temu) tez nie moglem wejsc na czata a wszystko maielm powlaczane i bylo OK nie ma u mnie administratora (ja nim jestem
<
) ani nic.. i sie nie dalo! (???) jak zreinstalowalem winde wszystko bylo OK -ale czemu tak bylo -do teraz nie wiem).

w ogole czasami sie dzieja dziwne zeczy... raz do mnie qumpel przyszedl z dyskiem twardym po formacie i odzyslalem jego zawartosc -to rozumiem. ale raz do mnie przyszedl qumpel z dyskeitka 1.44 i to bylo tak:
on kiedys zapisal ja cala w plikach *.doc, potem je wykasowal i nagral okolo 1 mb innych dokumentow *.doc (koles duzo tych prac pisze). i udala sie znej odzysakc 2.4 (dokladnie 2.43) MB PLIKOW DOC!!! (???). I WSZYSTKIE DZIALALY (???!!!!)
czy ktos mi jest w stanie wyjasnic jak to sie moglo stac?

a tak wlasciwie to o czym ja pisze? chyba troche z tematu zszedlem...

Phase
 

Miki

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 14, 2002
Posty
286
Firewall jest dla lam? Ciekawe stwierdzenie.... Jak niby chcesz się inaczej bronić? Antywirem? Widłami? nie jestem jakimœ tam autorytetem, ale swoje wiem. Dobrze skonfigurowany firewall to 90% obrony przed atakami (no chyba że na sieci masz prawdziwych hackerów a nie chakierów).
Co do firewalla to uważaj bo możesz sobie poblokować niektóre usługi np. czaty. Jak masz jakiegoœ firewalla i nie działa ci czat albo coœ to go wyłšcz i zobacz czy działa. Jeœli tak to jest to wina Ÿle skonfigrowanego firewalla.
Miki: czemu nie wierzysz? Myœlisz, że jak się admin wqrzy to nie może poblokować konkretnych usług?
LAMER - osoba, która uważa, że zna się na wszystkim, mówi o rzeczach, o których nie ma pojęcia, uważa że jest hackerem bo wrzucił komuœ netbusa. Uważa się za najlepszego, najmšdrzejszego...
BEGINNER- osoba, która nie zna się na kompach, ale się uczy i nie uważa się za boga...
Dla mnie stwierdzenie beginner nie jest obraŸliwe...[/b]



Widziałes cos takego X-NetStat mam to uruchmiene i patrze
kto sie ze mnš łaczy z kim ja sie łšcze a nie tylko firewalla na lock i haker jestem.

A i beiginner to chba poczštkujšcy.
 
Y

ya

Gość
Nie uzywaj fire walli bo to dla lam,broń sie sam.[/b]

Widziałes cos takego X-NetStat mam to uruchmiene i patrze
kto sie ze mnš łaczy z kim ja sie łšcze a nie tylko firewalla na lock i haker jestem.[/b]


A widziałeœ coœ takiego jak np. Tiny Personal Firewall? Tam też ci pokazuje z kim się łšczysz i kto z tobš. Myœlisz, że umiesz x-netstata używać to hacker jesteœ? Czy sšdzisz, że beginner będzie umiał dobrze obsługiwać netstata? Nie proœciej zobaczyć w tiny z jakim progsem się łšczysz? Jak pisze tam prosiak to dajesz deny i tyle. A jak komuœ bardzo zależy i się trochę zna to i tak wejdzie........
A pozatym co stoi na przeszkodzie żeby używać obu?
 
M

miki

Gość
A widziałeœ coœ takiego jak np. Tiny Personal Firewall? Tam też ci pokazuje z kim się łšczysz i kto z tobš. Myœlisz, że umiesz x-netstata używać to hacker jesteœ? Czy sšdzisz, że beginner będzie umiał dobrze obsługiwać netstata? Nie proœciej zobaczyć w tiny z jakim progsem się łšczysz? Jak pisze tam prosiak to dajesz deny i tyle. A jak komuœ bardzo zależy i się trochę zna to i tak wejdzie........
A pozatym co stoi na przeszkodzie żeby używać obu?[/quote]

(auto cenzura) powiedzaiłem ze jestem hakerem.Powiedziłem tylko ze nie lubie fire walli bo to za łatwe wyjscie.
 
H

HAKER

Gość
Alllo! alllo!

Eyo! Zboqi znowu zboczyliœcie z tematu który zostal zapoczatkowany przez lwamax-a!(nie chcialem nikogo obrazic) NO tak lawmax jezeli jestes przylaczony do sieci uniwersyteckiej to nasuwa mi sie taka odpowiedŸ na czeœć twojego problemu.

Po prostu admin ogolnie zabloklowal dostep do (auto cenzura)-u. Kumash zeby uczniowie nie podniecali sie na lekcji z powodu kompow a z powodu nauczycielek...
smile.gif
I moze zapomnial tobie udostepnic to "zagadnienie" a moze to jakis jebak leœny i wogole nie umie odblokować tego dostepu dla czesci kompów w sieci (LAN) tylko oglnie rozumisz.

Zgadzam sie z moim przedmowca ze jest tez mozliwa jakas niekompatybilnosc softu z hardware zakladam ze sam instalowales sobie ostatni system wiec po proboj z ustawieniami a jak ci sie nie uda a musisz cos posciagac to oddaj kompa do serwisu ale trzeba zabulic kabza. Poza tym lepszym rowiazaniem byloby sciagniencie najnowszych patchów i przegladarki (IE jest juz w wersjii 6.0 ktora dziala tylko pod win98 i wyżej) lub zwrocenie sie do admina sieci i moze sie okaze ze to byl jego blad no nie wim dzialaj!

Pozdra HAKER
 
Do góry Bottom