man studia

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Topic głównie dla ludzi na studiach inf. i powyżej ; d Za dosyć niedługo mam zabawę z maturą, studiami itp, i potrzebna mi rada - gdzie iść na studia (infa, prawdopodobnie programowanie albo serwery), chciałbym żeby matma i fizyka była ograniczona do minimum, ew. jak już, to niech matma będzie na poziomie ; d Poza tym, nie jestem pewien czy zdawać informatykę na maturze. Fizyki mogę nie zdać i to w sumie jest bardzo prawdopodobne, nienawidzę tego przedmiotu ; d
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
poczytaj zadania maturalne :)

luknij tutaj: http://www.maturalne.net/arkusze-maturalne/informatyka/ ;) z tego co kiedys czytałem testy nie są az takie trudne pomijając wlasnie duzą ilość roznej matmy,ale wydaje mi się ze zdać na te chyba 30% to nie takie trudne. duzo jest tez algorytmow - kto jak kto ale ja za tym nie przepadam :D
 

RobertG

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
391
IMHO: nie ma dużo matmy na początku - lipy kierunek, wydział. Ja bym polecał AGH. Inżynierkę robiłem na Politechnice Krakowskiej, a teraz na magisterkę polazłem właśnie na AGH i całkiem sobie chwalę i wykładowców i przedmioty.
 
K

Khalt

Gość
djmentos, niet. Chciałem iść na ETi na Infe, ale jednak idę na Robotykę i Automatykę na EiA. W każdym razie PG. Jeszcze niecały rok ... xP.
 

bandito88

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 8, 2007
Posty
114
Jako student Informatyki mogę Ci tak powiedzieć, że:
Jest matematyka(Analiza, Algebra, Statystyka, Prawdopodobieństwo, Matematyka dyskretna itd.), jest Fizyka i jej pochodne(Elektrotechnika, Elektronika). Więc Matmy ani Fizyki nie ograniczysz. Do tego zaznaczam Ci analiza nie jest na poziomie, ona jest ponad poziomem. Ale oczywiście do nauczenia. Poziom jak można powiedzieć uczelni nie zależy wcale od tego czy uczelnia państwowa czy prywatna, zależne jest od podejścia każdego wykładowcy, chociaż jak wiadomo renoma uczelni też się liczy. Jednak można też powiedzieć, że pracodawca "w du*pie" ma co kończyłeś. Interesuje go co potrafisz i w jakim czasie.
Idź najlepiej na państwową uczelnie, bo po prostu życie studenckie 1 klasa(chodzi o akademiki :D) więc zdawaj maturę z informatyki bądź z matmy :) I nigdy nie kieruj się tym, że na prywatnej jest łatwiej. :p Bo możesz się pomylić, np. jeśli wykładowca ma 100 osób na kierunku i ma 80% dodatkowej kasy z poprawek więc raczej mu nie zależy aby student łatwiej zaliczył :p :)
Przedmioty kierunkowe są w zależności od uczelni. Pakiet Micorsoft Office też może być bo możesz mieć tz. egzaminy aECDL. Nie unikniesz też podstaw: programowania(C++), sieci i może coś grafiki. Specjalizacje wybierasz sobie z dostępnych na uczelni. Co do rodzaju specjalizacji możesz sobie wybrać: Systemu operacyjne i sieciowe, programowanie, grafika, sieci i teleinformatyka. Z własnego doświadczenia wiem, że programowanie nie ogranicza się do samego C++ z którego trzeba być naprawdę, ale to naprawdę dobrym(Strukturalnie i obiektowo). Chociaż ostatnio doktorek powiedział, że nie da się nauczyć programowania w inny sposób jak tylko 5 lat pracy jako programista i to w różnych firmach.
Jednym słowem, idź na informatykę jeśli cię to interesuje. Ja jestem na prywatnej uczelni, i mimo, że dużo wymagają to daje radę :D To by było na tyle :p
 
Ostatnia edycja:

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
więc ogólnie polecam Ci infe na jakiejś politechnice, sam jestem na PS->AEiI->Inf bo akurat do mieszkam w Gliwicach, a jeśli chodzi o mate i fize to oba te przedmioty są do przejścia, ale jest cała grupa tzw. przedmiotów inżynierskich takich jak elektrotechnika, elektronika, układy cyfrowe tego jest mnóstwo, i to jest najtrudniejsze tak naprawdę :D, marnie jest na natomiast z programowaniem gdyż większość osób u mnie w grupie(praktycznie cała grupa, poza mną) nie interesuje się informatyką i programowaniem więc poziom jest niski, a i zajęcia są raz na dwa tygodnie po 1,5h więc też nie się na nich nauczymy, czyli progarmowania i tak się musisz sam nauczyć

na PS jest jeszcze infa na wydziale Elektrycznym i tą bardziej bym Ci polecił gdyż jest dużo mniej przedmiotów inżynierskich, mata i fiza są prostsze i dużo więcej programowania, sam bym tam poszedł tylko myślałem że będzie odwrotnie i to na wydziale Informatyki będzie więcej programowania
 
Do góry Bottom