Md5 Hash

kratek210

Użytkownik
Dołączył
Listopad 24, 2010
Posty
45
Witam.
Mam taki oto problem... Posiadam hash hasla ,ktore koniecznie musze rozkodowac. Problem tkwi w tym ze zaden online cracker nie dal rady... Probowalem johnem the ripperem ok 24h ale braklo mi pradu :) i nie chcialo mi sie probowac na brutala od nowa z jednym kompem. Moj problem jest taki. Mam 3 kompy jeden 2,4ghz,2,0ghz i 1,4ghz i w zadnym sensownej karty graficznej co by pomogla w zadaniu. Pytanie do was mam takie jak zmusic 3 kompy zeby rownoczesnie zajmowaly sie lamaniem jednego hasla, wymieniajac sie inforamacjami na temat postepu zeby zaden z kompow nie zajmowal sie niepotrzebnie tym samym co inny komp. Sa jakies gotowe rozwiazania czy trzeba samemu to sobie napisac? Dodam ,ze na wszystkich kompach siedzi linux: ubuntu, backtrack4 i puppy :) Md5 nie jest takie straszne wiec nawet tydzien moga sobie mielic, chodzi o to zeby zrobic to jak najszybciej ;) Z gory THX
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Możesz próbować łamać przy użyciu tęczowych tablic (na http://www.freerainbowtables.com/ można dodać hashe do kolejki łamania bez konieczności pobierania czegokolwiek na dysk). Jeśli koniecznie chcesz łamać na swoim sprzęcie, to PasswordsPro ma możliwość podziału pracy na kilka maszyn.
 

kratek210

Użytkownik
Dołączył
Listopad 24, 2010
Posty
45
Nie wiem czy dobrze mowie ale teczowe tablice sie generuje na bazie listy potencjalnych hasel.... ale ja nie mam bladego pojecia jakie moze byc haslo.... wiem ze z teczowymi tablicami jest 1000x szybciej bo uzywalem ich do WPA... ale mi raczej chodzi o programik na lina ktory bedzie na brute force generowal hashe hasel i je porownywal jednoczesnie na 3 kompach. Wiem ze jest to skaplikowane ale napewno wykonalne,chociaz moja aktualna wiedza nie pozwala mi napisac sobie cos takiego samemu :) Tak apropos to mam jeszcze ok 20 kompow pod soba via telnet i ssh ktore tez potencjalnie moga pomoc ;)
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Na stronie freerainbowtables.com hashe są przeszukiwane we wszystkich wygenerowanych tablicach - nie masz pewności, że hasło tam będzie (podobnie w sumie jak w przypadku bruteforce), ale nie zaszkodzi sprawdzić. A program do łamania hashy na kilku PC masz w moim poprzednim poście.
 

kratek210

Użytkownik
Dołączył
Listopad 24, 2010
Posty
45
Ok dzieki za informacje,zabieram sie za to powoli, mam nadzieje ze ten programik mozna z wiersza polecen obslugiwac to bede mial pare prockow wiece jeszcze raz thx
 

Adam08300

Użytkownik
Dołączył
Maj 9, 2011
Posty
3
Witam wszystkich,

Kto pomoze odkodowac hash : ec8544230c8bfcbd1fd331204b8bc7f4
Na stronach i slownikach niedziala ... =S

Z gory dzieki =)
 

piotr2000

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2011
Posty
1
md5

a ja mam pytanie
natrafilem na taka strone
learnetohack.co.uk
i tam niby po podaniu maila na facebooka pokazuje md5 hash
ale mam pytanie czy to oby napewno jest hash
czy jakies przypadkowe literki dla zmyly
kozystal ktos moze ztej strony ?
 
Do góry Bottom